Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

peugeot 406


laco

Recommended Posts

Zdravím.kúpil som peugeot 406 1.9 td 1996 ale s nefunkčným tachometrom.bývalí majitel mi tvrdil ze mu fungoval a vraj je na to niekde poistka,ze asi ta bude zla.otackomer funguje,tachometer kilometre ukazuje ale nerata.tiez mi na palubnej doske nesvieti kontrolka zapnutia svetiel.kontrolaka dialkových funguje.ak by niekto vedel poradiť nech da vedieť dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítám Tě v klubu. Nefunkční tachometr může mít na vině špatný snímač na převodovce. Použij hledání. Nedávno se to tu probíralo. ;)

Nesvítící žárovka bude nejspíš spálená. Stačí rozdělat přístrojovku a žárovku vyměnit (bezpaticová 12V/1,2W). Rozebrání přístrojovky je na pár minut. Volant co nejvíc dolů, vyšroubuj 3 torx šroubky v horní části palubky, vycvakni levý výdech a pravý ze dvou na prostředku, vycvakni celý plast kolem budíků (je dost pružný ;) ) a nakonec vyšroubuj 4 torxy co drží budíky a jsi u žárovek. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky bych to videl na to cidlo, bud samotna elektronika, nebo ostrouhane ozubeni kolecka nahonu cidla , chce to prizvednout predek auta, vyndat cidlo z diferencialu a prohlednout, popr sehnat jine cidlo na vyzkouseni

jinak pojistka tam na rychlomer a pocitadlo km zadna neni, takze to je 100% dezinformace

[upravil dne 16/11/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marek P.

Zdarec,

ja bych to viděl na studený kontakty přímo v budíku, protože kdyby nefungoval snímač na převodovce, tak by tachometr neukazoval počet ujetých km.

Už se to tu řešilo.

prave ze pise " tachometer kilometre ukazuje ale nerata " cili nejakej stav tam ma ale kilometry se dale nenacitaji, cili neni asi signal od cidla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marek P.

aha, špatně jsem to pochopil, může to být tím čidlem, popř. za shránkou spolujezdce je ŘJ tachometru, tak zkusit také prostříkat kontakty

omyl, pouze u motoru 2.1TD, ostatni motory maj signal od cidla primo na budiky bez prevadece

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snad se povede, prohlidni to ozubeni cidla poradne ,staci opravdu male opotrebeni a uz to blbne, obcas je taky strzeny ctyrhran uvnitr cidla, na kterem je nasunuta osicka toho ozubeneho kolecka, nebo muzou byt studene spoje uvnitr cidla (da se roznytovat popr rozriznout a proletovat )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás, mám podobný problém, nesvítící (prasklá) žárovka stavu paliva, prasklé osvětlení teploměru (vpravo dole) a stavu oleje (vlevo dole). Faktem je, že jsem ani nezaregistroval, že přestaly svítit. Ale předpokládám, že tam podsvětlení taky je. Na co si mám dát pozor, až bych eventuelně rozebíral přístrojovku podle návodu co psal výš Dave_k?

To samé je u tlačítek klimy, pod některými nesvítí podsvětlení. Co tam, jak mám postupovat při ev. rozebírání?

Ještě bych potřeboval poradit u teploměru venkovní teploty, najednou začal ukazovat nesmysly, teď v teplotách okolo nuly ukazuje třeba 30 stupňů.:) No, pohled je to pěkný, ale realita je jiná.

Poslední na co bych se vás rád zeptal je, co by mohlo způsobovat občasné kolísání otáček motoru, většinou okolo 70 stupňů teploty motoru, jak při volnoběhu, tak za jízdy. Stačí většinou vypnout motor a přstane to. Předpokládám, že umřelo nějaký čidlo.

Ufff, to jsem se rozepsal, ale stalo se to nějak moc najednou. Jinak P 406 2,1 TD r.v. 1996 najeto 203 tis.

Díky moc za Vaše rady a postřehy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no s tym teplomerem venkajsi teploty bych ti mozna poradil, ale nevim, jaky mas PP alebo vybavu. Mozna je to tym, ze si nejak omylem nadstavil namisto stupnu celsia stupne fahrenheita. 0 stupnuC je kolem 40 stupnuF. Takze toby mohla byt ta zavada. Ale pocul, sem, ze natych starsich modeloch to neslo takto nadstavovat, tak nevim. Ale urcite to slpon skus. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...