Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

405SRi + chybový kód 52


Guest zdhof

Recommended Posts

Dobrý den

Prosím o radu. Mám uvedeného Peugeota motor 1.9 benzín a

zničeho nic mi začal blbnout motor. Vše běží v pořádku a po určité době vypne (samozřejmě uprostřed křižovatky). Opět nastartuju a vše se opakuje. Ovšem intervaly se zkracovali,

nyní s ním samozřejmě nejezdím. Vyblikal jsem závadu

a vypsalo to kód č. 52 - mixture control A/supply voltage.

Česky (nevím zda správně) poměr vzduchu a paliva mimo rozsah. Nemohl by mi někdo poradit kde začít hledat? Problém je v tom, že v určitém okamžiku proměřování nelze zjistit, zda se momentálně chyba projevuje, nebo ne.

Díky za jakoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je to za typ motoru???

No ja osobně bych zajel na pal test,změřit emise,pak napíchnout osciloskop na vstřiky...(pač je možny že řj nechá z ničeho nic déle otevřené vstřikovací ventily a motor se zaleje palivem)pak na lambdu(pokud teda je),a dále průtokoměr,popř.snímač tlaku.....no a pak bych řešil dál...;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to otestoval. Lambda je v pořádku. Kontakty, stav

elektroinstalace ok. Teď to začalo "chcípat" ještě častěji, cca po 3-5 minutách. Zapalování taky bez problémů. Nakonec to bude ECU. Protože teď chcípá motor a pokud to vyblikám, žádné chyby to nehlásí. Napíše začátek a konec diagnostiky a nic víc. Nevím co s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No sériová diagnostika má k dokonalosti hodně daleko, více méně tě jen vede určitým směrem. I když se samozřejmě stane, že vyblikání přesně sedí. Paralelní diagnostika s osciloskopem už je o něčem jiném.... Ale je k tomu zapotřebí, mimo potřebného vybavení, i hafo zkušeností....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...