west

AUTOBATERIE

22 posts in this topic

Mám k vám prosbu jak dolouhou životnost má autobaterie? já mám 3roky starou baterku a furt jí musím nabíjet!! To už má holka za zenitem?

Původně zaslal: west

Mám k vám prosbu jak dolouhou životnost má autobaterie? já mám 3roky starou baterku a furt jí musím nabíjet!! To už má holka za zenitem?

nech si jí změřit a uvidíš

jinak je to od kusu, minulou baterku sem měnil v záruce po roce a půl:grr

No ked ju stale musis nabijat tak pravdepodobne to ma spocitane....... A ked ma uz 3 roky tak je to docela mozne.

no pravda je že mě předevčírem dopoledne najednou nic i hodiny se vyply a za chvíly jsem normálně nastartoval a jezdil až do rána, a že to bylo startů. včera taky v pohodě a dneská po ránu už nic jenom párkrat ble ble a konec.

Tak si vezmi voltmetr, nastartuj a zmer kolik to dava. Ma to byt neco pres 14, ostatni ti to reknou presne :papa

jo jo presne to bude najistejsie zmerat napetie dobíjania, ale podla mna a mojej skusenosti s baterkou myslim ze je v keli baterka.....

Tak problém bude asi jinde. baterku jsem dal na nabíječka ta ukazovala že je celkem nařachlá. tak v čem bude asi problem nikdo nevíte:bojim:bojim

zkontroluj ty kontakty,ja jsem mel kontakt stazenej uplne ksobe a byl volnej startovaloto normal ale nekdy to neslo tak jsem musel parkrat pootocit a zase to makalo

Tak problém bude asi jinde. baterku jsem dal na nabíječka ta ukazovala že je celkem nařachlá. tak v čem bude asi problem nikdo nevíte:bojim:bojim

Musíš ji změřit pod zátěží.

Třeba moje baterka, už několik let v pohodě K.O., taky dává 12,1 V - a přitom utáhne jenom rádio nebo zářivku. ;)

Hele, zkus si změřit, jestli máš dobře ukostřený motor(je na něm i altík), zkontroluj stav pleteného ukostření, může vypadat celkem ok ale může být schnilý. V takovém případě není dobíjení dostačující, se mnou takhle cvičily dva předešlé auta.

tak mi to dneska změřily a jak jsem si myslel baterka je v pohodě,alták dobíjí, a mám v čudu kostru startéru. co t je nevým.:papa

Veľa záleží aj od toho ako baterku nabíjaš, či naplno, či pomaličky piánko (tak Ti vydrží dlhšie, ale aj dlho sa nabíja). Napr ja som mal Ladu 2107 r.v.1986 a neuveríte mi, baterku som menil po 10-11 rokoch. Dovtedy sem tam piánko dobytie a jazdil som málo. Staré komunitické časy a ruské ručičky.

tak mi to dneska změřily a jak jsem si myslel baterka je v pohodě,alták dobíjí, a mám v čudu kostru startéru. co t je nevým.:papa

Kostra startétu ?? Hm, opravdu velice zajímavé, co si pod tím pojmem /blbostí/ mám představit - startér je přímo na obvodě převodovky - tzn.přímo uzemněn - minus pólem.

Chci se zeptat. Koupil jsem novou baterku Vartu. Musí se před používáním naformovat nebo se to dneska už nedělá? Já jí dal hned do auta a jezdím. Problém je v tom, že jen po malém městě, takže se asi nestačí dobíjet. Jak často bych jí měl dobíjet autonabíječkou? Dík

Původně zaslal: milne

Chci se zeptat. Koupil jsem novou baterku Vartu. Musí se před používáním naformovat nebo se to dneska už nedělá? Já jí dal hned do auta a jezdím. Problém je v tom, že jen po malém městě, takže se asi nestačí dobíjet. Jak často bych jí měl dobíjet autonabíječkou? Dík

i mestskej provoz ji nabyje dostatecne, i na volnnobeh dava altik dostatecny mnozstvi proudu pro udrzeni slusnyho stavu... staci zmerit palubni napeti na volnobeh mas li 14 coz bys mel mit tak je to vcajku pac to tahne altik.. to stary auta co meli dynamo tak na volnobeh nenabijely, nebo jenom malinko...