Sign in to follow this  
Followers 0
sekaj

Větrák chlazení

12 posts in this topic

Před 7 měs. jsem si koupil 307 1.6hdi 80kw braek a při zaparkování a odstavení auta se (občas) sepne ventylátor mot. a má to zvuk jak kdyby mi garáží projížděla sněhová rolba.Je to dost hluku.Dělá to někomu taky?Je to normální?:myslim

Původně zaslal: sekaj

Před 7 měs. jsem si koupil 307 1.6hdi 80kw braek a při zaparkování a odstavení auta se (občas) sepne ventylátor mot. a má to zvuk jak kdyby mi garáží projížděla sněhová rolba.Je to dost hluku.Dělá to někomu taky?Je to normální?:myslim

Sice nemam 307 ale na mojej 309 sa zapina z casu na cas a je ho tiez dost pocut tak myslim ze je to normalne. Ale aspon vies ze ti funguje:D

Za mnou za začátku chodili sousedé (jelikož máme společnou podzemní garáž) a říkali mi že mi tam něco pěkně hučí.Je to od něj moc heský že mi to dává najevo:mrk.V nejbližší době mám jít do servisu,tak se zeptám ještě tam.

aha tak to asi robi pekny hluk. sak sa treba pozret ci ti nieco neopiera o vrtulu alebo nieco podobne, alebo vo ventilatore loziska na .....:nevim

Původně zaslal: MrVain

ja myslim že to je v pohode, keby si počul 406 s dvoma vetrakmi:aut

No ja som avizoval tiez ze mi dost hucia. Mam 309 s dvomi vetrakami a v lete je to pocut aj v kolone. Ale vies ked je niekto puntickar tak si potrpi na to aby bolo vsetko podla prdstav.........:)

To si myslim že bych poznal ložiska ale taky mě zaráží že to sepíná nepravidelně i když mám pokaždý stejnou teplotu chla. kapaliny.Možná jestli neni taky v nepořádku náký to čidlo který sepíná ten větrák.

neviem akym stylom je rieseny termostat, pokial je to klasika nejaky bimetal tak tam + - 5°C nie je ziadny rozdiel.

Před chvílí jsem se dozvěděl na jiný diskuzy že ventilátor chlazení běží (po vypnutí motoru) podobu cca 7 min. a že dochází k regeneraci filtru pevných částic.Tomu by odpovídalo to nepravidelné spínání.Ale co má společného ventilátor s regenerací filtru:myslim.

no nevím co má společného regenerace filtru s ventilátorem ale mam 406 s jednou saharou a ten zvuk když přijedu vypnu motor a jede ventilátor jako rolba je a je tam repas motor s novými ložisky atd.. Takže bych řekl že je to normální.

Původně zaslal: sekaj

Někde tady na fóru byla diskuze ohledně FAPu tak se asi zkusim zapojit i tam.:mrk

ideální řešení;)