Sign in to follow this  
Followers 0
jakub106GTI

Jak připravit auto

26 posts in this topic

ahoj chtěl bych se zeptat jak mám připravit auto na zimu když s ním nejezdím a jen mi stojí v garáži...Nevím jestli odpojit baterii dát plnou nádrž nebo co udělat..díky moc:myslim

pokud bude taková zima jako loni tak je škoda ukládat auto do garáže

pokud jeste nemas tak udelat naplne(Fridex) no, baterka je lepsi odpojit kdyz se s autem nebude jezdit.. pak si akorad po pripojeni nacte nove data z RJ a ty si srovnas hodíny..:)

Pokud nebudeš přes zimu opravdu jezdit, tak baterku odpoj. Také by nebylo na škodu, dát auto na ,,špalky", aby se nezdeformovali pneumatiky a to stáním na jednom místě delší dobu. Dále buď vypusť vodu ostřikovači a nebo tam nalej nemrznoucí směs do ostřikovačů. Chladicí soustavě máš asi Fridex či jinou chladící nemrznoucí směs. Kola ulož vodorovně na sebe. Nejlepší je stojan na kola co se prodává ale stačí je položit na dřevo, aby nebyli přímo na zemi. Tak to je asi v kostce vše. Možná mě ještě někdo doplní.:myslim

A plnou nádrž bych asi nedoporučuval :myslim, slyšel jsem, že po delším stání je lepší dolít čerstvým benzínem. Jestli je to blaf, tak mě opravte :D:papa

nádrže na takmer všetkých vozoch sú plastové, takže napĺňať ich kvôli ochrane pred koróziou nemá zmysel. taktiež palivo (hlavne benzín) za nejaký ten čas stratí na kvalite. vhodnejšie je palivo vyjazdiť a pred prvou jarnou jazdou natankovať čerstvé :papa

Původně zaslal: yaris1

Je dobré jednou za čas, když auto stojí nechat běžet na chvíli motor.

To souhlasim. Hlavně pokud bude stát 1/2roku. Jinak rčitě pryč tu baterii. A mezi tím ji pořádně nabít..

Původně zaslal: kremenak

Prodej ho, je vidět, že ho nepotřebuješ a ušetříš mraky peněz ((-

:D:D Přesně tak

A pokud ti bude stát auto skoro půl roku, tak by se vyplatilo dát značky do depozita. Ušetříš na pojistném. A taky je dobré jej řádně umýt a nakonzervovat (na leštit).

nechci prudit auto má sloužit mne a ne já jemu.Auto v garáži není pro mne pak členem pokud tam stojí půl roku.Co ušetříš na pojistném to ztratíš na ceně auta.Značky do depozita??Kdo má vystát ty fronta a lítat kolem toho.přijdu a jedu na to má sloužit auto:papa

sarkomi: vlozeni a vyzvednuti z depozita je cca 100Kc, pokud platis pojistku kolem 4k rocne, mas za par hodin fronty usetreno 1800Kc ;)

Pata záležíjak ušetřeno,pokud auto používám na nákupy cestu k doktorovi tak neušetřím nic,potřebuji auto stále.Od toho auto je.Taky jsem myslel že v zimě jezdit nebude,ale bohužel.A nehledě práce kde dělám se maká i o víkendech svátky nesvátky,už vidím jak šlapu pěšky na Štědrý den domů pěšky.

A stát 2 krát frontu po 4 hodinách pokud to půjde dobře,vezmu den dovolenky to se mi nevyplatí.A garáž bohužel nemám takže o tom nepřemýšlím.

Pokud je člověk svobodný je mu to jedno ale až budeš míti rodinu tak je jiná.

:xvulnekdo ma auto jako spotrebak, nekdo jako konicek a vikendove auto.. nechapu proc by mel nekdo prodavat hned auto kdyz ho v zime nepotrebuje, nebo si ho nechce nicit soli..:xvul

uz nekolik let mam auto pres zimu v garazi - s platenou strechou se jezdi blbe :roker

Co udelam pred ulozenim?

Umyju auti, naliju do ostrikovace nemrzku, lehce prefouknu kola, zajedu do garaze a zavru dvere. Benzinu je v nadrzi zrovna ted asi tak 5 litru. Sejmu registracni znacku a dam ji do depozitu. That´s all folks.

Pres zimu obcas posunu auto o par centaku kvuli kolum, nekdy dokonce nastartuji a necham chvili bezet, ale vetsinou na to zapominam :) nerekl bych ze gumy trpi.

Baterka je v aute, zapojena, dobijim ji pred sezonou. Je asi 6 let stara a porad drzi, potvurka :aut