Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

AUtomatická klimatizace.


MartinR

Recommended Posts

Jak je to s automatickou klimou (vy,kteří ji máte) v zimě?Klasická manuální jde vypnout nebo zapnout,ale automatická?Jde u auta s automatickou klimou pouze topit, aniž by byla klimatizace zapnutá?Děkuji.Rád se dozvím něco nového.U služebáku jsem spotřebu nikdy řešit nemusel,tak prostě nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ho koupil teď v létě, takže to nemám odzkoušené, ale v manuálu píšou, že při zapnutém módu ECO se budou mlžit okna. Tak nevím? ale když jsem to zkoušel a přidal na větráku, tak to byl celkem průvan,ale zase to dost hučelo. Tak uvidím, až trochu přituhne.

No a ještě taková otázka- pokud bude zapnutá na AUTO a nastavená teplota třeba na 20°C, tak chladit asi nebude že, ale zvyšuje se tak spotřeba? (běží kompresor?). Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hammet

Já jsem ho koupil teď v létě, takže to nemám odzkoušené, ale v manuálu píšou, že při zapnutém módu ECO se budou mlžit okna. Tak nevím? ale když jsem to zkoušel a přidal na větráku, tak to byl celkem průvan,ale zase to dost hučelo. Tak uvidím, až trochu přituhne.

No a ještě taková otázka- pokud bude zapnutá na AUTO a nastavená teplota třeba na 20°C, tak chladit asi nebude že, ale zvyšuje se tak spotřeba? (běží kompresor?). Díky

ked bude teplota vonku nizsia ako vo vnutry, tak urcite klima nopojde aj ked bude zapnuta...od toho su tam senzory teploty.....takze nepojde ani cerpadlo.....

tak je to robene, ze naco chladit interier,ked je v nom 20 °C a vonku je -5°C..to ono vpusti vzduch do vnutra z vonku...ovsem na taku teplotu na aku ju budes mat nastavenu:)) tusim minimum tam je16 ci 17°C...ale neni som si istý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mbleho

ked bude teplota vonku nizsia ako vo vnutry, tak urcite klima nopojde aj ked bude zapnuta...od toho su tam senzory teploty.....takze nepojde ani cerpadlo.....

tak je to robene, ze naco chladit interier,ked je v nom 20 °C a vonku je -5°C..to ono vpusti vzduch do vnutra z vonku...ovsem na taku teplotu na aku ju budes mat nastavenu:)) tusim minimum tam je16 ci 17°C...ale neni som si istý...

uz se to tu resilo, kompresor sepne vzdy, kdyz je nastaveno na AUTO, protoze klima vysousi vzduch a tak se ti v zime drive odmlzi okna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klimatizace není jen na chlazení! ;)

Záleží vždy kolik nastavíš a jaká je původní teplota v autě. Podle toho to pak tu teplotu vyrovnává buď chlazením nebo topením.

To, že máš AUTO, neznamená, že se automaticky zapne se startem auta, ale že automaticky/optimálně funguje pro rychlé a přesné dosažení NASTAVENÉ teploty.

Okan se ti budou zahulovat stejně (možná o trošičku víc-vzhledem ke kondenzaci) jako v autě bez klimy.

Když není moc vlhko, jezdím v zimě jen na topení. Když se to moc zahuluje nebo potřebuju fakt hodně rychle zatopit, pustím klimu. Stejně by se měla tak 1x za 14 dnů na nějakou dobu pustit (aby nehnila).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jardas

Původně zaslal: mbleho

ked bude teplota vonku nizsia ako vo vnutry, tak urcite klima nopojde aj ked bude zapnuta...od toho su tam senzory teploty.....takze nepojde ani cerpadlo.....

tak je to robene, ze naco chladit interier,ked je v nom 20 °C a vonku je -5°C..to ono vpusti vzduch do vnutra z vonku...ovsem na taku teplotu na aku ju budes mat nastavenu:)) tusim minimum tam je16 ci 17°C...ale neni som si istý...

uz se to tu resilo, kompresor sepne vzdy, kdyz je nastaveno na AUTO, protoze klima vysousi vzduch a tak se ti v zime drive odmlzi okna

TO AKOZE AJ KED NENI CHLADIVO V POTRUBI TAK ZOPNE KOMPRESOR KED TO MAS NA AUTO....TO JE OMYL

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mbleho: Nie, nemas pravdu, ked je klimatizacia v rezime auto, tak kompresor bezi stale a to aj bez ohladu na to, ze je vonku chladnejsie ako mas nastavenu teplotu. Ono funckiou klimatizacie nieje len chladenie ale aj zabranenie rosenia okien, pretoze vzdusna vhlkost namrzne na vyparniku klimatizacie a nieje vhanana do interieriu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jardas

Původně zaslal: mblehoTO AKOZE AJ KED NENI CHLADIVO V POTRUBI TAK ZOPNE KOMPRESOR KED TO MAS NA AUTO....TO JE OMYL

problematika s nepritomnosti chladiva v systemu je ale asi jina vec nez co se puvodne resilo :xvul

mna nezaujima co sa riesilo...ja hovorim to ze ked tam neni chladivo tak mozes mackat knoflik AUTO ako besny, klimovy kompresor nezopne ani ked sa poseres......citaj to co pisem a mozno budes hovorit k veci

citaj pozorne celu temu a nielen prvu otazku a poslednu odpoved...ak to budes takto robit tak sa nebudes cudiovat ocom to tu trepem.-..ok. syncek....tak houk na citanie

[upravil dne 14/11/07 mbleho]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DanculD

To mbleho: Nie, nemas pravdu, ked je klimatizacia v rezime auto, tak kompresor bezi stale a to aj bez ohladu na to, ze je vonku chladnejsie ako mas nastavenu teplotu. Ono funckiou klimatizacie nieje len chladenie ale aj zabranenie rosenia okien, pretoze vzdusna vhlkost namrzne na vyparniku klimatizacie a nieje vhanana do interieriu.

kamarat ty tiez pozorne citaj moj prispevok.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mbleho

mna nezaujima co sa riesilo...ja hovorim to ze ked tam neni chladivo tak mozes mackat knoflik AUTO ako besny, klimovy kompresor nezopne ani ked sa poseres......citaj to co pisem a mozno budes hovorit k veci

citaj pozorne celu temu a nielen prvu otazku a poslednu odpoved...ak to budes takto robit tak sa nebudes cudiovat ocom to tu trepem.-..ok. syncek....tak houk na citanie

[upravil dne 14/11/07 mbleho]

opravdu ti nerozumim, o nedostatku chladiva jsi nikde nepsal, tak prestan ostatni urazet a precti si to sam!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jardas

Původně zaslal: mbleho

mna nezaujima co sa riesilo...ja hovorim to ze ked tam neni chladivo tak mozes mackat knoflik AUTO ako besny, klimovy kompresor nezopne ani ked sa poseres......citaj to co pisem a mozno budes hovorit k veci

citaj pozorne celu temu a nielen prvu otazku a poslednu odpoved...ak to budes takto robit tak sa nebudes cudiovat ocom to tu trepem.-..ok. syncek....tak houk na citanie

[upravil dne 14/11/07 mbleho]

opravdu ti nerozumim, o nedostatku chladiva jsi nikde nepsal, tak prestan ostatni urazet a precti si to sam!

tak ma pocuvaj moj zlaty...neurazam ostatnych to by mi ani nenapadlo...... ale asi zacnem ...toto som napisal pred tym a na to si reagoval :

TO AKOZE AJ KED NENI CHLADIVO V POTRUBI TAK ZOPNE KOMPRESOR KED TO MAS NA AUTO....TO JE OMYL

precitaj si aj ostatne prispevky ze na co to reagujem....

nechcem sa tu hadat.....precitaj. ak nepochopis tak sa nic nestalo.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jardas

to mbleho: jo, napsal jsi to, ale az po tom, co jsem psal o tom, ze se zapne vzdy. Ale prepokladal jsem, ze je klimatizace v poradku - to byl urcite predpoklad puvodniho dotazu.

Koncim diskuzi, v tomto duchu to nema smysl. :papa

o.k....asi sme sa nepochopili...houk......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nechci se moc zapojovat do této vyhrocené diskuze - ale možná někomu pomuže muj poznatek - čerpadlo automatické (jednozonové) klimy spíná i když je klima vyplá - bylo mi řečeno v Autospolu na muj dotaz co mi to jemne bzučí v auta cca ještě 30 vtěřin po vypnutí motoru - je to prý čerpadlo klimy bez ohledu na to jestli je klima zaplá nebo ne (Auto, eco, off) a v případě že je v řežimu auto a je -30C tak samožřejmě klima běží akorát že místo chlazení hřeje a vysouší vzduch.....:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: omegaalfa

no nechci se moc zapojovat do této vyhrocené diskuze - ale možná někomu pomuže muj poznatek - čerpadlo automatické (jednozonové) klimy spíná i když je klima vyplá - bylo mi řečeno v Autospolu na muj dotaz co mi to jemne bzučí v auta cca ještě 30 vtěřin po vypnutí motoru - je to prý čerpadlo klimy bez ohledu na to jestli je klima zaplá nebo ne (Auto, eco, off) a v případě že je v řežimu auto a je -30C tak samožřejmě klima běží akorát že místo chlazení hřeje a vysouší vzduch.....:papa

to urcite ne, protoze jinak ny nemela elektromagnetickou spojku. Zapina jen v poloze AUTO - kazdy si to muze vyzkouset, je to slyset pri sepnuti i rozepnuti (nejlepe u stojiciho auta a otevrenych dveri), teda aspon u meho auta to tak je

[upravil dne 14/11/07 jardas]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jardas

Původně zaslal: omegaalfa

no nechci se moc zapojovat do této vyhrocené diskuze - ale možná někomu pomuže muj poznatek - čerpadlo automatické (jednozonové) klimy spíná i když je klima vyplá - bylo mi řečeno v Autospolu na muj dotaz co mi to jemne bzučí v auta cca ještě 30 vtěřin po vypnutí motoru - je to prý čerpadlo klimy bez ohledu na to jestli je klima zaplá nebo ne (Auto, eco, off) a v případě že je v řežimu auto a je -30C tak samožřejmě klima běží akorát že místo chlazení hřeje a vysouší vzduch.....:papa

to urcite ne, protoze jinak ny nemela elektromagnetickou spojku. Zapina jen v poloze AUTO - kazdy si to muze vyzkouset, je to slyset pri sepnuti i rozepnuti (nejlepe u stojiciho auta a otevrenych dveri), teda aspon u meho auta to tak je

[upravil dne 14/11/07 jardas]

no to je to hlasitý cvakání tím se dávkuje vyměnovaný vzduch, ale bylo mi řečeno (jinak bych se na to v servisu neptal) že když se vypne motor tak cca 30 vteřin až jednu minutu neco velmi jemně bzučí - to že je kompresor klimy krý spíná po nastartování bez ohledu na režim ( ale klima jako taková je vyplá)....víc nevim:xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...