Sign in to follow this  
Followers 0
OK406

Jakou nabíječka autobaterie by jste dopuručili?

31 posts in this topic

K napsání tohoto příspěvku mě vedlo to, že jsem půjčil autonabíječku a byla mi vrácena nefunkční a tak jsem nucen koupit novou. A proto se na Vás obracím o Vaše zkušenosti a připomínkami ohledně nabíječky autobaterie. Chci nějakou střední třídu do 1000,-Kč. Jakou používáte k dobíjení akumulátoru Vy a jakou by jste doporučovali. Mám baterku 12V 74Ah.

[upravil dne 12/11/07 OK406]

To by docela šlo. Autobaterie by se neměla zpočátku nabíjet větším proudem než je 1/10 její kapacity. :myslim Tak jak se postupně nabíjí, nabíjecí proud postupně klesá. To ale neznamená, že při 100% nabití je nabíjecí proud nulový. ;)

podle mě ten nejlevnější **** stačí - OK si vybral skvěle :)

Nabíječku používám, když je baterka náhodou KO, tj. max. jednou za rok. A ušetřené prachy za nabíješku vrazím do lepší baterky :)

jé, nám stále ještě funkuje autooprava určitých, ne zcela slušných, výrazů :D

mám tady tuhle a stačí mi použita tak 1x za 3 roky jinak suusedka ji využívá 3x ročně v zimních měsících.Stála mne 7OOKč.ten vypínač jsem si dodělával

[upravil dne 12/11/07 sarkomi]

post-0-14109596974839_thumb.jpg

každopádně nabíječka v plastovém obalu na mne dojem nedělá :D

to OK 406: a nejde opravit?

Já sám mám nabíječky dvě , jedna má přímo vinuté trafo s odbočkami a ta druhá má plynulou regulaci,( obě dvě dávají max. 20A) :D

Já jsem se tenkrát při koupi rozhodl pro něco malinko "kvalitnějšího"...WLGN 15 Einhell... . Aby to prostě bylo trošku naddimenzovaný a umělo to malinko víc, abych časem nemusel kupovat zase nějakou jinou. Jsem s ní naprosto spokojenej.:papa

Tady je odkaz: http://www.vintrich.cz/dilna-naradi/nabijecky/-nabijecka-autobaterii-autonabijecka-wlgn-15-einhell.html

Já mám doma starou komunistickou 20 kilovou na 6/12 V která byla vyrobena asi dvacet let předemnou a nabíjí jak dˇas..:D:super

Původně zaslal: C.J.

:xvul Dívám se na nabídku z lídlu, když tu je odkaz na tu nabíječku a na co jsem nenarazil.. :D

http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c.o.20071112.p.Propojovaci_kabel

už se to tu asi před rokem řešilo.. aneb jak (ne)nastartovat auto přes autozapalovač :super

Tam o startování auta není ani slovo, je tam : k nastartování vybitých autobaterií přes autozapalovač:D:D:D Tenkrát to nebyl Lidl myslím a bylo tam přímo uvedeno startování auta, zřejmě neznalostí prodejce dochází ke klamání spotřebitelů

Jinak k ty nabíječce, stojí jen 500,- je elektronická a řizená microprocesorem, je možnost do 30 dnů zboží vrátit, a má 3 roky záruku, nevidím důvod proč ji nekoupit;) Možná je lepší než trafonabíječka s měkkým zdrojem na který píšou 5A a dá jen 2,5A

[upravil dne 12/11/07 Radek Hurvajz]

já jsem kupoval tu 6 ampérovou z tesca,když se mi moje stará 20 kilová pokazila.říkal jsem si,že jen na chvilku........a navíc 2 roky záruky-když tak jim ji zajdu otřískat o hlavu.stála tuším kolem 600 kč.no a mám ji už 3 roky,nabil jsem s ní caa 100 baterií a funguje úplně bez problémů,maximální spokojenost. :super

Nejlepší nabíječka je stejně pendrek - párkrát se rozmáchneš, poboucháš kontakty a články a když je neprorazíš, tak je nabito