Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolik si vyděláte?


Cat

Recommended Posts

Původně zaslal: oddie

Samozřejmě, a ne "samozDřejmě" - když už jsme u toho učení... ;):D

Jó, jó, my úš ten češťyn taki pšestavá ďelat próblemá.

Ale neber to tak vážně, chybu udělá každej. :papa

Ovšem vše nezávisí pouze na vzdělání /viz.kdyby ses líp učil/ - znám pár lidí (kteří jsou tzv. "pouze vyučení" - inteligentních a schopných a několik tzv. "inženýrů" - kteří jsou naprostí blbové).

Vše je o tom, být ve správný čas na správným místě - a v dnešní době obzvlášť. :papa :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

ja jsem se ucil a stejne mam min jak uklizecka ;)

No vždyť to říkám - nebyl jsi ve správnou dobu na správným místě /nebo jsi - neměl dobrýho známýho, strejčka.../ stejně jako já.

No já jsem kus za "prodavačkou", což mě docela sere - se dvěma USO strojní + elektro. Ovšem jak říkám "nemám strejčka".

[upravil dne 12.11.2007 myryn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PaloLM

Původně zaslal: Ferry

ja jsem se ucil a stejne mam min jak uklizecka ;)

možno kebysi pracoval v ČEZ-u, tak by to bolo o niečom inom

no jo zustal jsem ve skolstvi na VS, ale uz jen necelej rok a pak se uvidi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A uvedeny plat je v cistem nebo v hrubem? Jestli v cistem, tak jdu z fleku delat ucitele, akorat mi jeste ukazdte skolu, kde mi daji na ruku 23 000,- Pokud je to csiteho, tak jsem na tom hur nez ucitelka, pokud je to hrubeho, tak jsem na tom o neco hur nez bankovni urednik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: Ferry

ja jsem se ucil a stejne mam min jak uklizecka ;)

No vždyť to říkám - nebyl jsi ve správnou dobu na správným místě /nebo jsi - neměl dobrýho známýho, strejčka.../ stejně jako já.

No já jsem kus za "prodavačkou", což mě docela sere - se dvěma USO strojní + elektro. Ovšem jak říkám "nemám strejčka".

[upravil dne 12.11.2007 myryn]

Když máš takové vzdělání, tak se líp prodej ? Nečekej na strejčka! Dneska je podniků, co shánějí strojaře a elektrikáře. A ty jsi navíc obojí. Dyť tahle kombinace je bombastická. Strejček ti z tohohle nepomůže, a když, tak za pár let půjdeš se strejčkem. Musíš si z toho pomoci sám. Buď si přiznáš, že ti to takhle vyhovuje (plat vs. osobní výkon, nebo jiné okolnosti), anebo budeš zdravě naštvaný a budeš hledat - a s tím, co máš za školu, najdeš zcela jistě, dobře a rychle.

No, a pak je tu otázka, jak jsi dobrej ;) Třeba já teď potkal konstruktéra, kterýmu je asi 55 let, člověk by řekl, že montážní zařízení nahreslí a navrhne už levou zadní ... a až je mi trapné (vzhledem k mému věku) mu neustále radit a něco mu opravovat. To je druhá strana mince. Pokud se nebudeš vzdělávat - zakrníš a veškeré školy jsou ti k ničemu.

Máš dvě školy a brečíš ... tebe ta práce musí neskutečně bavit, že jsi "spokojený s takovým platem, nebo je ti lhostejné, že ztrácíš to, co jsi se naučil a čemu jsi věnoval čas, úsilí a energii. V obou případech, jak to tady asi tak říkáš, tě nechápu. Anebo jsou tu jiné okolnosti, ale pak to bylo tvoje rozhodnutí zůstat v práci za daných podmínek - ale pak nebreč !

Prostě : Život je otázkou priorit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: Ferry

ja jsem se ucil a stejne mam min jak uklizecka ;)

No vždyť to říkám - nebyl jsi ve správnou dobu na správným místě /nebo jsi - neměl dobrýho známýho, strejčka.../ stejně jako já.

No já jsem kus za "prodavačkou", což mě docela sere - se dvěma USO strojní + elektro. Ovšem jak říkám "nemám strejčka".

[upravil dne 12.11.2007 myryn]

Když máš takové vzdělání, tak se líp prodej ? Nečekej na strejčka! Dneska je podniků, co shánějí strojaře a elektrikáře. A ty jsi navíc obojí. Dyť tahle kombinace je bombastická. Strejček ti z tohohle nepomůže, a když, tak za pár let půjdeš se strejčkem. Musíš si z toho pomoci sám. Buď si přiznáš, že ti to takhle vyhovuje (plat vs. osobní výkon, nebo jiné okolnosti), anebo budeš zdravě naštvaný a budeš hledat - a s tím, co máš za školu, najdeš zcela jistě, dobře a rychle.

No, a pak je tu otázka, jak jsi dobrej ;) Třeba já teď potkal konstruktéra, kterýmu je asi 55 let, člověk by řekl, že montážní zařízení nahreslí a navrhne už levou zadní ... a až je mi trapné (vzhledem k mému věku) mu neustále radit a něco mu opravovat. To je druhá strana mince. Pokud se nebudeš vzdělávat - zakrníš a veškeré školy jsou ti k ničemu.

Máš dvě školy a brečíš ... tebe ta práce musí neskutečně bavit, že jsi "spokojený s takovým platem, nebo je ti lhostejné, že ztrácíš to, co jsi se naučil a čemu jsi věnoval čas, úsilí a energii. V obou případech, jak to tady asi tak říkáš, tě nechápu. Anebo jsou tu jiné okolnosti, ale pak to bylo tvoje rozhodnutí zůstat v práci za daných podmínek - ale pak nebreč !

Prostě : Život je otázkou priorit.

Vím o jedné firmě v Brně, která neustále hledá lidi s tímto vzděláním, plus výše uvedené kombinace by fakt byla bombastická, slušný platový ohodnocení + prémie za celopodnikový výsledky + 13. platy + častý tréninky a vnitropodnikový vzdělávání, firemní akce jako fotbal, divadla atd. atd.

Nemůžu říct nic proti někomu koho neznám ale opravdu je potřeba mít snahu hledat a možná se i stěhovat za prací (což v česku není moc zvykem, bohužel).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Původně zaslal: myryn

Původně zaslal: Ferry

ja jsem se ucil a stejne mam min jak uklizecka ;)

No vždyť to říkám - nebyl jsi ve správnou dobu na správným místě /nebo jsi - neměl dobrýho známýho, strejčka.../ stejně jako já.

No já jsem kus za "prodavačkou", což mě docela sere - se dvěma USO strojní + elektro. Ovšem jak říkám "nemám strejčka".

[upravil dne 12.11.2007 myryn]

Když máš takové vzdělání, tak se líp prodej ? Nečekej na strejčka! Dneska je podniků, co shánějí strojaře a elektrikáře. A ty jsi navíc obojí. Dyť tahle kombinace je bombastická. Strejček ti z tohohle nepomůže, a když, tak za pár let půjdeš se strejčkem. Musíš si z toho pomoci sám. Buď si přiznáš, že ti to takhle vyhovuje (plat vs. osobní výkon, nebo jiné okolnosti), anebo budeš zdravě naštvaný a budeš hledat - a s tím, co máš za školu, najdeš zcela jistě, dobře a rychle.

No, a pak je tu otázka, jak jsi dobrej ;) Třeba já teď potkal konstruktéra, kterýmu je asi 55 let, člověk by řekl, že montážní zařízení nahreslí a navrhne už levou zadní ... a až je mi trapné (vzhledem k mému věku) mu neustále radit a něco mu opravovat. To je druhá strana mince. Pokud se nebudeš vzdělávat - zakrníš a veškeré školy jsou ti k ničemu.

Máš dvě školy a brečíš ... tebe ta práce musí neskutečně bavit, že jsi "spokojený s takovým platem, nebo je ti lhostejné, že ztrácíš to, co jsi se naučil a čemu jsi věnoval čas, úsilí a energii. V obou případech, jak to tady asi tak říkáš, tě nechápu. Anebo jsou tu jiné okolnosti, ale pak to bylo tvoje rozhodnutí zůstat v práci za daných podmínek - ale pak nebreč !

Prostě : Život je otázkou priorit.

Možná jsem se špatně vyjádřil - já nebrečím.

V okolí mého bydliště už moc solidních firem neexistuje - byly "rozprivatizovány" a neexistují.

Vím, že jsou dobře placená místa - Praha, Brno, jenže na stěhování za prací jsem již "muzejní kus" /50let/, další dost podstatná věc je ta, že bych se dost těžko "loučil" s domkem, který jsem si cca před 25 lety sám postavil. Nehledě k tomu, že většina lepších firem chce znalost cizích jazyků /angličtina, němčina/ na komunikativní úrovni - moje generace snad ovládá pouze ruštinu.

Jak říká "vix" - vše je jen otázkou priorit.

:papa :papa

[upravil dne 13.11.2007 myryn]

[upravil dne 13.11.2007 myryn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co posledních pár týdnů zjišťuji, tak to není jen o tom, co člověk chce a nechce obětovat. Sehnat dobrou práci je čím dál těžší :(, už nějaký týden scháním a pořád nic :(. Z 50% se firma, kam pošlu životopis ani neozve, z 20% mi napíší, že nesplňuji jejich požadavky, přitom v životopise mám vše, co chtěli a z dalších 30% se ozvou, jdu na pohovor, ale pak mi stejně řeknou, že vzali někoho jiného. Takže od prosince mě buď čeká pracák a nebo skončím na pokladně v Lídlu :bojim .

[upravil dne 13/11/07 Aluška]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Co posledních pár týdnů zjišťuji, tak to není jen o tom, co člověk chce a nechce obětovat. Sehnat dobrou práci je čím dál těžší :(, už nějaký týden scháním a pořád nic :(. Z 50% se firma, kam pošlu životopis ani neozve, z 20% mi napíší, že nesplňuji jejich požadavky, přitom v životopise mám vše, co chtěli a z dalších 30% se ozvou, jdu na pohovor, ale pak mi stejně řeknou, že vzali někoho jiného. Takže od prosince mě buď čeká pracák a nebo skončím na pokladně v Lídlu :bojim .

[upravil dne 13/11/07 Aluška]

A co vlastně umíš, jakou máš kvalifikaci, co chceš dělat? Jasně že je to taky o oboru, někde trhaj ruce a přeplácej, a o některé obory zájem není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...