Sign in to follow this  
Followers 0
Fusion

Elektrikáři - teplotní čidlo/aut. sytič

15 posts in this topic

Zajímalo by mě z teoretickýho hlediska co by bylo potřeba "udělat" s teplotním čidlem aby se udělal elektrosytič na spínač.

K čídlu vedou dva dráty, podle všeho jeden je teplota pro budíky, druhej teplota pro aut. sytič.

Kdyby se odstříhl ten sytičovej tak jak by se to dalo zapojit?

Kdyby bylo potřeba tak vyhledám schéma toho teplotní čidla dál do auta.

Tak tahle myšlenka mě hlodá už dost dlouho, koukám, že nejsem sám.... :papa

1) na jakym aute to resis?

2) cidla jsou vetsinou separatni - jedno pro ridici jednotku ( dvoudratove - jeden drat napajeni cidla +12V, druhy drat signal v podobe odporove teplotni zavislosti ) a druhe pro ukazatel na budicich ( jednodratove - pouze signal odporove zavislosti pres termistor proti kostre ) u aut s klimatizaci byva jeste treti cidlo v podobe tzv. "bitronu"

3) k cemu to ma slouzit ?

1) 605

2) sem si myslel

3) já mám špatný teplotní čidlo, který má zapojení jenom na ukazatel budíku, je mě jasný že bych mohl koupit to správný ale napadlo mě udělat to přes tlačítko abych si řídil sytič z kabiny jak v scháde akorat tlačítkem

Mrknu se na schéma.

Spíš mě de o to, čím čidlu řeknu "teplota je nula".

tak už jsem to pochopil i já ,takže tam jde jen o to že sytič jde či nejde asi tam není regulace jako u škodovek ,tam se reguloval páčkou

sarkomi: když je to správně zapojený tak prostě při studeným motoru to hodí otáčky na nějakých 1200 na chvílu a pokud je motor zahřátej tak se nic neděje.

tak pak by měl sytič vypnout a to ti nedělá asi rozumím??

A nebo zbytečně dlouho cáká víc benzínu. Akorát si myslím, že ta změna pro ŘJ by neměla být skoková, ale plynulá.

sarkomi: ne, mě to nefunguje vůbec což má za následek že pod 10° musím po startu hned přidat plyn jinak to zdechne.

Tam stačí 10 vteřín aby se to drželo na 1200ot. a pak plynule spadlo na 750 a vše je ok.

to stačí jen 10 vteřin a pak drží volnoběh?i když je pak pod nulou? Nějak v tom drobet tápám budu se muset mrknout jestli něco neobjevím ve svých tajnostech:myslim

No, nebudu to tvrdit na 100% jak je to třeba na -10° ale teďka kolem té 0 to stačí.

Správně by tam mělo být nejspíš todle:

fc73524.JPG