Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Divné tlaky v řízení + rány


Gargamell

Recommended Posts

Zdravim peugeot přátele,

nejdřív se mi od přední nápravy začaly ozývat takové rány, při průjezdu nerovnostmi. Tlumič, pomyslel jsem si. Ale ted se k tomu přidaly takové divné zvuky když točim volantem. Dnes například jsem musel jakoby překonávat nějaké překážky při otáčení volantu doprava při stání - při jízdě jsem odpor nespozorova. Když stojím a vaklam volantem zleva doprava, tak cítím takovou jako vůli a takové jakoby rány. Školy nemám ale viděl bych to na nějaké čepy nebo tak něco. Co o tom soudíte? Dik

Případně sem hoďte nějaké přibližné ceny kolik stojí takové čepy, tyčky stabilizátoru či já nevim co to může být. Ale každopádně mi to štve.

[upravil dne 11/11/07 Gargamell]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,vyděl bych to na čepy řízení.nech klíčky v autě ať se ti nezamkne volant a zkus oběma rukama vzít do stran za kolo jestli ucítíš vůli tak si dej ruku ze zádu na ten čep ruku at ti někdo kroutí volantem do stran,měla by tam být vůle stojí neoriginál kolem 500kč,nebo se koukni autokelly,autobenex,mjauto,stabilizátory by měli bouchat na hrbolech,ale to chce také zkusit.stojí také kolem 600kč.podívej se na ty stránky díly řízení.Už jsem je také měnil.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gargamell

Zdravim peugeot přátele,

nejdřív se mi od přední nápravy začaly ozývat takové rány, při průjezdu nerovnostmi. Tlumič, pomyslel jsem si. Ale ted se k tomu přidaly takové divné zvuky když točim volantem. Dnes například jsem musel jakoby překonávat nějaké překážky při otáčení volantu doprava při stání - při jízdě jsem odpor nespozorova. Když stojím a vaklam volantem zleva doprava, tak cítím takovou jako vůli a takové jakoby rány. Školy nemám ale viděl bych to na nějaké čepy nebo tak něco. Co o tom soudíte? Dik

Případně sem hoďte nějaké přibližné ceny kolik stojí takové čepy, tyčky stabilizátoru či já nevim co to může být. Ale každopádně mi to štve.

[upravil dne 11/11/07 Gargamell]

Pokud tam byl větší odpor při otáčení volantem na místě tak by to mohlo být horní uložení tlumiče. Když ti někdo bude točit volantem na místě tak se podívej pod pokličky pod kapotou co jsou nad tlumičema, to gumový uložení by sebou škubalo pokud by bylo špatný ložisko. Jinak ty vůle by spíš mohli být na tech spojovačkách, bud na vnitřním kloubu nebo na vnějším. Vnější vyměníš samotnej, vnitřní s celou tyčkou. Kontrolu popsal Vašek;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gargamell

Tak jsem zvednul předek. Když lomcuju s levým předním kolem tak slyšim ty rány - jakoby vůle, ale zdá se mi, že to není od kola ale tam někde od středu - pravděpodobně ta spojovačka nebo co to tam je.:myslim

To muže být kloub na spojovačce nebo vůle v uložení hřebenu řízení. Kolik máš najeto, reálně?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau..

Hele jak píše Radek, mohlo by to být i to uložení tlumiče. Shodou okolnosti sem to ted řešil, protože mi rupla ta pružina na tlumiči. Hele přiznaky byly takovy, že když sem na mistě, nebo při pomalem popojíždění točil do leva, tak to dělalo jako by trochu ani ne tak rany, ale spíš jako by drhlo nebo tak. Nakonec to bylo tím, že sem měl uplně vyjebaný to ložisko uložení tlumiče a asi se dřelo a tim to dělalo ty zvuky a tím pádem, když se ta pružina vlastně nemohla točit s kolama, a byla namáhána na krut tak rupla. Řeknu ti, že to byla pak paradni prda. Na tohle si dej pozor. Drhlo to jen když sem jel doleva, a praskla leva pružina a určitě ne unavou, protože ten lom byl dlouhej asi 3 cm, jako by byla opravdu pružina nakroucená. Snad ti to pomůže. Ale jak píšou ostatní, může to být čímkoli, od čepů až po řízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak příznaky by seděli, jen mi to dělá když točim doprava. Na místě nebo při parkovaní, pomalém popojíždění to drhne, jakobych musel něco překonávat. Ale když s tim lomcuju tak se mi nezdá, že bych viděl nějaký pohyby v tom horním uložení tlumiče. No každopádně jak tak koukám bych s tím neměl moc otálet, než mi prdne pružina a při 150km rychlosti to nebude zas taková legrace. Dík všem zúčastněným. Napíšu sem potom až to vyřešim...dík všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...