Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tak jsem si udělal radost.


M.a.R.i

Recommended Posts

Tak jsem si udělal radost a včera jsem si z Prahy přivezl tuhle bedýnku http://www.q-sound.cz/index.php?feMenu=product&prodSelected=71

a napajím jí nedávno pořízeným zesilovačem viz: http://www.audioland.cz/Hifonics/Hifonics-BXi-1606D_g2192.html .

Tak mám zase co dělat,neboť to vypadá,že budu tlumit komplet celé auto, asi zvolím tecsound + brax. budu muset natáhnout novou silnější kabeláž, trošku si pohrát s umistěním v kufru...

A zatím to vvypadá takhle :D:D:

[upravil dne 11.11.2007 M.a.R.i]

[upravil dne 11.11.2007 M.a.R.i]

post-0-14109596969206_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

to Béďa: Je to jenom provizorně, abych s tím dojel domů,ale musím přiznat,že je to originální. Jen tak někdo nemá takhle vyřešené uchycení zesilovače a kapu :)

to mas pravdu.. :) asi nechtej aby jim to tancovalo z mista na misto.. ale jinak na prevoz ok;) ty veci si kupoval novy nebo jety??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mk405: máš nějaké foto pro inspiraci? Co si použil?

to .mycTD: jj, není,ale to jsou klíče od baráku, od auta jsem měl ve dveřích :super

to John: nj, nevejde. Ale ještě se na tom bude pracovat, bednu zkrátím o ten prostor mezi,tak už se tam potom vejde :super. Ale pořád oproti bejvalý bedně je tam teď místa jako v kostele :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nn, bedna má štěrbinu jako bassreflex viz http://www.autohifiklub.cz/forum/7/684926-p+sw+box+hollywood+edge/0 , ten prostor mezi sw si bývalý majitel vyrobil,aby nepřišel o skybox či skyvak nebo jak se to jmenuje.

No, já sem chtěl kompromis mezi SQ a tlakem a celkem se to i povedlo. Kdyžtak mi pošli prosím foto na mejl. Kolika mm byl ten tapajomat? Žádnou pastu si nepoužil? Na kolik to vyšlo? A jak si spokojenej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

No, já sem chtěl kompromis mezi SQ a tlakem a celkem se to i povedlo.

no, je to spíš čistá tlakařina;) - velká vychylka, zapojení do 1ohm, štěrbina, řekl bych že už ani ne jen na normální poslech:D

foto pošlu zítra, nestíhám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mk405: Čístá tlakarína to rozhodně není. Zapojení do 1ohm sice ano,ale tomuto zesilovači to nedělá problém a nezkresluje. Sice bassreflex tam je ale není to na něm postavené. Určitě to není tlakařina jako bejvalé Xtcčka. A minulý majitel s tím 3. na mistroství ČR v emma, což je soutěž založená na kvalitě zvuku a ne kvantitě, navíc to měl v 5.baworáku, sedan. Což je hodně velký handicap.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

to mk405: Čístá tlakarína to rozhodně není. Zapojení do 1ohm sice ano,ale tomuto zesilovači to nedělá problém a nezkresluje. Sice bassreflex tam je ale není to na něm postavené. Určitě to není tlakařina jako bejvalé Xtcčka. A minulý majitel s tím 3. na mistroství ČR v emma, což je soutěž založená na kvalitě zvuku a ne kvantitě, navíc to měl v 5.baworáku, sedan. Což je hodně velký handicap.

a je, a je, a je:aut:D:D:D neber to nijak špatně, rozhodně to není jako že co je tlakařina je špatné nebo že to hraje nekvalitně:mrk

tlakařina=SPL zde jde o co nejvíce dB, kvalita=SQ zde jde o co jelepší frekvenční průbeh v celém pásmu.

Zapojení zesíku do 1ohm má za následek zmenšení hodnoty damping faktoru (kontrola membrány) než při zapojení do 4ohm na jednou a tom samém zesíku, proto na SPL se zapojuje do 1ohm s cílem získat co nejvíce výkonu a u SQ do 4ohm aby se lépe kontrolovala membrána, zkreslení je věc jiná.

XTCčka jsou repra trošku jinde, to je jen hučák:D

Emma soutěž probíhá v několika kategoriich nejen na kvalitu tedy SQ ale i na tlak tedy SPL a další jako DBdrag atd., zeptej se v jaké kategorii získal to 3. místo ale rozhodně si nemyslím že to bylo v SQ nýbrž v SPL. Sedan - ano to je velký hendicap pro obě kategorie.

SW na SQ obvikle - malá vychylka, jednocívka, menší výkon, uzavřené boxy

SW na SPL obvikle - velká vychylka, dvoucívka, velké výkony, bassreflex boxy

občas se nekteré věci do sebe proplítaj takové vyjímky potvrzující pravidlo:D

neznamená to že ti to hraje špatne pokud tomu nenaložíš to se pak bude auto i nafukovat:aut:D:D:D ale furt to muže hrát neskresleně;)

stejně tak si myslí sposta lidí hlavně starších že zesilovač dělá jen více kraválu, ale ono je to spíše o kvalitě a o tom na kolik to kdo pouští...:roker

[upravil dne 14/11/07 mk405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

Ale stejně uvažuju o tom,že bych nechal udělat uzavřenou bednu,ale ještě tomu dám čas. Neboť už je výkon takový, že mám stejně zesilovač na 1/2 hlasitost a na zesilovači nastaveno,aby basoval do 50hZ.

??? tohle trošku neberu;) aby basoval do 50Hz to ho máš jako od 10Hz do 50Hz :oa kompa máš jak 20kHz do 80Hz?? to máš pak trošku díru od 50 do 80Hz;) nejčastější ořez je na 80Hz nebo se repra překrývaj te tedy kompa na 80Hz a SW na 100Hz právě proto aby nebyla díra...

ano uzavřenku pokud tomu chceš ubrat tlak, výkon zůstane ale nebude to tolik hýbat s vnitřnostna:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...