Ferin007

Jak často si necháváte převážit kola?

29 posts in this topic

Teda samozřejmě, pokud měníte komplet kola.

Před každým prohozením?

Objedno?

Vůbec?

Jen když je problém?

no mám kola z minulé zimy plecháče.. nechal jsem je přezout a převážit loni komplet takže je dnes pouze vyměním..pokud bude problém zajedu do pneuservisu jinak mě ani nehne :D:super

Mám zvlášt kola na zimu a na léto. Kola vždy nechávám vyvážit když je dávám na auto, pokaždý se tam něco najde. :myslim

Dřív když jsem jezdil rodinným vozem, používali jsme gumy podivného výrobce a bylo potřeba vyvažovat častěji, nevím čím přesně to bylo, ale jednou začas se prostě ve vyšších rychlostech rozvibroval volant, tak se to dalo vyvážit a byl třeba 3 měsíce klid a pak zas. Ted jezdí náš rodinný vůz na Michelinech a už se vyvažuje opravdu jen když se přehazujou kola. :super

[upravil dne 9.11.2007 Schreek]

[upravil dne 9.11.2007 Schreek]

Jsem na tom stejně jako Shreek - mám dvě sady kol a vždy před přezutím je nechávám rovnou i vyvážit, těch pár pětek fakt nehraje roli, chci mít klid.

souhlasím se s Shreekem i Medvědem, taky to tak dělám. Jinak doporučeno je převažovat po ujetí 5000 km a stejně tak by se mělo jezdit i na geometrii, ale je to opravdu jen doporučení, neznám nikoho včetně sebe kdo by to tak dělal.

Taky mám 2 sady. Liťáky na léto, plechy na zimu. Jelikož jsem letos kupoval nový letní tak vyvažování je z krku, ale jinak na předchozích jsem najezdil 3 letní sezóny (asi 15000 km) a jen jsem je přehazoval a maximálně lehce dofoukl. Přes zimu tlak sjel maximálně o 2 desetiny baru. Nikdy jsem neměl problém.

převažovat by se mělo opravdu každý rok.kdo má špičkové gumy a nevymetl v zimě žádnou díru,tak nemusí,ale ostatní by měli.zvláště když jezdí na Debicách a pod.

trpí pak ložiska,čepy.no prostě všechno-takže ani neušetříte.....

Zrovna tak.Nechávám vyvážit vždy před montáží na auto.Na jaře hliníkáče letní a před zimou plecháče.Nevím, jestli na to má vliv typ nebo značka pneumatiky, ale mám oboje Pirelli.

Teť pojedu první zimu s 307,ale léto jsem odjezdil na Dunlop SP Sport a jak říkal Ladman,tak jsem dofukoval po zhruba těch 5000 km tak tu 0.1-0.2kPa.Teť jsem přehodil na nové ráfky Micheliny Alpin A3,tak jsem zvědav jak budou držet.Zatim mam pocit že jsou i tišší než ty letňáče.V testech si vedou dobře tak uvydíme.Jinak vyvažuju jen pokud je nandavám na auto.Zatim jsem neměl problémy.

no,co se týká úniku vzduchu -není to ani tak samotnou pneumatikou,ale většinou stavem disku(v míste kde se dotýká s patkou pneumatiky).Pokud je tato styčná plocha narušená korozí(což je prakticky u každého disku staršího tak 2-3 roky),uniká vzduch právě tam.....

klumir: já mám disky snad 20-ti letý a vzduch neuniká, nebo uniká přes ventilek. Spíš zpuchří guma u ventilku, než zrezne těsnicí plocha disku.

Já to vyvažování nějak neřeší, převažuju při výměně pneumatik (letní za zimní a naopak). Mám jen jednu sadu disků, takže na jaře a na podzim mám ty kola bezpečně převážený :)

pokud dávám nový pneu tak nový ventilky jistota je jistota.Jinak tlak uniká jen pokud si chuligáni hrajou s ventilkama:D

Původně zaslal: klumir

no,co se týká úniku vzduchu -není to ani tak samotnou pneumatikou,ale většinou stavem disku(v míste kde se dotýká s patkou pneumatiky).Pokud je tato styčná plocha narušená korozí(což je prakticky u každého disku staršího tak 2-3 roky),uniká vzduch právě tam.....

no, mam dvoje disky, letni v pohode, auto je stary 12 let a furt jak novy, zimni po zime cele orezle, tak je najare odru ocelakem a nastrikam. Jinak se mi taky nechce stat fronty v pneuservisech, takze nevyvazuju, ale hodlam to zmenit a zvazuju, ze ted po prezuti kola omeju a necham je vyvazit, aby byly na leto nachystany. Ale na druhou stranu, jezdim zasadne na pneu kupovanych v pneuservisech jako jete, tak se tim netrapim, obvykle mam gumy tak na dve sezony. Pouze zimaky jsem mel jednou protektory a ted funglace, tak uvidim.

Prestal som vyvažovať letné aj zimné pred 2 rokmi, keď mi v jednom servise s kvalitným vyvažovacím strojom perfektne vyvážili zimné.

Dovtedy mi zimné pneu na 307-čke vždy mierne vibrovali na dialnici pri 130 km/h, ale potom ako ich vyvážili v tom servise, tak vibrácie zmizli a neobjavili sa ani teraz, potom ako boli pneu dvakrát dole z auta.

Pri zimných mám jednoduchú zásadu. Na prednú nápravu idú vždy gumy s najmenšími závažiami. Na zadnú idú gumy s väčšími závažiami.

Samozrejme, gumy, ktoré boli vľavo, nechávam vľavo a naopak.

Túto sezónu som sa celkom vykašlal na pneuservis a prehodil si to sám ročne stručne. Akurát som si v Tescu kupil ten krížový veľký kľúč na pneu, aby sa mi to ľahšie robilo.

No převažuju jen když přezouvám,jelikož nemám celá kola, jinak bych převažoval vždycky na sezonu

A ještě otázka. Hážete kola (gumy) zas na stejný místo, nebo to střídáte: přední dozadu, zadní dopředu? S tím, že levý doleva a pravý doprava?

Původně zaslal: Ferin007

A ještě otázka. Hážete kola (gumy) zas na stejný místo, nebo to střídáte: přední dozadu, zadní dopředu? S tím, že levý doleva a pravý doprava?

Před výměnou léto-zima je nepřevažuju - kdyby moc házely /přední/ tak to poznám na volantu.

Změna ? Já tzv"podle oliskanosti /ojetí/" - lepší dopředu - přední náhon.

Levý doprava ? Ne. To bych ji přece musel otočit na disku.