Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

svítí kontrolka vody v palivovém filtru


myryn

Recommended Posts

Mám dotaz pro odborníky:

- už pár dní se mi při startování "Pažouta 306 turbo 1905 ccm, 66 kW" rozsvítí kontrolka "voda v palivovém filtru", někdy začne svítit i při jízdě, později zhasne.

Při prvním svícení jsem vypustil naftu z filtru, všechno vyčistil, odvzdušnil a bylo vše OK. Ovšem pouze do dalšího nastartování, pak se závada objevuje znovu.

Naftu zásadně neberu jak se říká z druhé ruky od "Johna Pedrona z bagru" ale pouze u prověřených pump.

Nevíte někdo na jakém principu funguje čidlo na vodu ve filtru /asi má závadu/ - snad rozdílná hostota voda-nafta? Dá se opravit, vyměnit - nebo jen kompletně s tím "bazmekem" palivového filtru ?

Za každou odpověď děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, a co konektor ? Ten máš v pořádku ?

Jinak, půlka lidí to má tady odpojené, většinou tomu nic není a je to pro zlost. Pokud pravidelně měníš filtr a bereš naftu u slušných pump, tak bych se ničeho nebál.

Ale následky po odpojení - to riziko si prostě musíš zvážit. (buď budeš jezdit s kecací svítící kontrolkou, nebo ničím neznervózňován, ale zato bez kontroly :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konektor je OK.

Filtry /nafta, vzduch, olej a náplně - teda mot.olej / měním 1x ročně.

Je fakt, že jsem se ptal jednoho maníka, co má stejnýho wehikla a ten říkal, že mu to dělá taky a že se mám na to vy*rat.

Ale každopádně mě to štve.

Takže - buď odpojit konektor, nebo se na to dívat, opravit to nelze ?

[upravil dne 9.11.2007 myryn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych lít s tankováním naftou Aditivum, aby se celá soustava pročistila a to i od vody...

Jinak je možné, že ta umělohmotná nádobka na filtr může být prasklá či netěsná, ještě než bych odpojoval čidlo, zkontroloval bych těsnění, nebo rovnou vyměnil za jinou a přetěsnil....pokud tam opravdu voda jde, trpí vstřikovací čerpadlo, a to rádo vodu nemá:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontrolku ignoruj a je to. Taky se mi občas rozsvítí, většinou v zimě, tak 1x za měsíc, prostě to jen tak blbne. Beru naftu jen u Shellu a filtr měním i několikrát ročně, takže vodou by to opravdu být nemělo :papa .

[upravil dne 9/11/07 Aluška]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...