Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ventilátor topení


redli

Recommended Posts

Zdravím,

nějak mi blbne ventilátor topení. Sem tam si při větších otáčkách zapískal. No a nyní se přestal točit, den na to se rozešel. No a od včera se opět netočí. Kde by mohl být problém a jaká by byla odhadovaná cena za opravu?

Díky moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

pokud se začnou zadírat ložiska, může se odpálit tepelná pojistka v regulátoru otáček, nová stojí cca 10 Kč a není problém ji vyměnit (koupil jsem ji na teplotu 113 stupňů, jiná nebyla-originál je asi na 110), dobré bude i vyndat motor a ta ložiska (kluzná!) se pokusit vyčistit-mě se to začalo odpalovat na prvním stupni otáček, motorek se nerozběhl, po vyčištění zase jakž takž běhá (podle sdělení odborníků jsou prý vyběhaná kluzná ložiska neopravitelná) - možná by to chtělo použít něco vzlínavého s teflonem

jinak při otočení do polohy 0 se ventilátor vůbec netočí (mám P 306)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mpx

pokud se začnou zadírat ložiska, může se odpálit tepelná pojistka v regulátoru otáček, nová stojí cca 10 Kč a není problém ji vyměnit (koupil jsem ji na teplotu 113 stupňů, jiná nebyla-originál je asi na 110), dobré bude i vyndat motor a ta ložiska (kluzná!) se pokusit vyčistit-mě se to začalo odpalovat na prvním stupni otáček, motorek se nerozběhl, po vyčištění zase jakž takž běhá (podle sdělení odborníků jsou prý vyběhaná kluzná ložiska neopravitelná) - možná by to chtělo použít něco vzlínavého s teflonem

jinak při otočení do polohy 0 se ventilátor vůbec netočí (mám P 306)

Přesnej problém jsem měl i já,tak jsem to taky promazal a vyčistil.Ale po čase mě to začalo odpolovat tepelnou pojistky znovu a tak jsem si sehnal na vrakáči jinej a mám pokoj :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...