Smety

Další shořelá 307

72 posts in this topic

Tak jsem právě koukal na netu na odpol.tel.noviny a vypadá to, že ve Vestci u Prahy shořela další zaparkovaná 307 :(

Proto jsem se rozhodl hned zítra (konečně) objednat svoji 307 do servisu na svolávačku kvůli ABS... :bojim

Sice není jisté, že tomu tím stoprocentně zabráním, ale aspoň budu trošku klidnější (doufám) :myslim

Původně zaslal: sekaj

Co má společného schoření 307 s poruchami ABS?

konektor abs je špatně od vyroby izolovan a v konektoru je stalych 12V i bez klíčku a při dotyku s kostrou...

:(:(:(:(

Protože na 307 probíhá svolávačka kvůli dodatečné izolaci kabeláže od ABS, někde se musí i měnit a už u nás shořelo několik 307. A ne jen u nás...

Mě v servisu oznámili, že na moji 307 jsou hned tři svolávačky ( výměna ABS, dodatečná izolace elektroinstalace od vstřikovačů a ještě nějaká, už nevím co přesně. Ale sami mi tam ukazovali následky, které ABS u nás i v Evropě už způsobilo.

Proto dělaj tu svolávačku, teda přesněji řečeno prý ji dělá výrobce ABS...

A který že se to svolávaj?

týká se to jen určitých typů od 2001 do 2006 včetně faceliftovaných - ale jen některých, hlavní je to že do jednotky abs jde proud furt a po svolavacce a predelani jen po nastartovaní - konkrétně u mě se to týkalo 2,0 hdi (12/2005, 66 kw před faceliftem) a netýkalo se to 1,6i sport 80 kw po faceliftu 02/2006.....

Původně zaslal: omegaalfa

týká se to jen určitých typů od 2001 do 2006 včetně faceliftovaných - ale jen některých, hlavní je to že do jednotky abs jde proud furt a po svolavacce a predelani jen po nastartovaní - konkrétně u mě se to týkalo 2,0 hdi (12/2005, 66 kw před faceliftem) a netýkalo se to 1,6i sport 80 kw po faceliftu 02/2006.....

Kde by se dalo zjistit zdali se to tyka i meho auta?

Kde by se dalo zjistit zdali se to tyka i meho auta?

to je prece jednoduche - staci zavolat do servisu Peugeot a nahlasit VIN a podle toho to poznaji. Nevim, proc se to tu porad resi, kdyz je to tak jednoduche a jednoznacne. :myslim

Původně zaslal: Milhaus65

Kdo bude chtít , tak mi sem dejte posledních 8 numer z VINu. Zjistím

83896158:myslim

to: jardazmostu nemáš nic, manual klima, palubní PC, vstřikování BOSCH, šel by dodělat tempomat. :mrk

[upravil dne 9.11.2007 Milhaus65]

to: bladeruner X8Z a X9F hotovo, máš tam novou YEN - ABS. prodáno v SK. Tak zavolej do nelbližšího servisu a domluv se , je to zdarma. hm, taky černá barva, jako předešlý kolega. Vstřikování Siemen, tempomat by možná šel taky.

zdemík nic.

S tím ABS je to tak, že všechny BOSCH 8 (třeba zdemík) ji nemají. U Bosch 5 jak kterí, třeba jojo307 má BOSCH 5-3 a nemá.

Původně zaslal: Milhaus65

to: bladeruner X8Z a X9F hotovo, máš tam novou YEN - ABS. prodáno v SK. Tak zavolej do nelbližšího servisu a domluv se , je to zdarma. hm, taky černá barva, jako předešlý kolega. Vstřikování Siemen, tempomat by možná šel taky.

Milhaus65 ĎAKUJEM:potlesk

hej som druhý majiteľ.

s tými X8Z a X9F máš pravdu, bol som na nich, samozrejme aj s tou farbou máš pravdu.

ten tempomat by potešil.:D

nedávno mi prišli papiere o akcii UPGRADE 307, pri ktorej sa majú kontrolovať nejaké veci na aute + nadštandardná /alebo tak nejak to tam bolo napísané/ kontrola ABS. mám taký ciťák:myslim, že to je vlastne tá zvolávačka ohľadom ABS, len je to tak troška marketingovo prikrášlené, lebo tých zvolávačiek na 307-ku je už celkom dosť. :roll