Sign in to follow this  
Followers 0
Lukas321

Mi16 vymena palub. za novejsi typ?

19 posts in this topic

Zdrvím,chci se zeptat jestli někdo nevíte jestli mi sedne novější palubovka do staré 405 mi16??:myslim Dík moc.

no ja by som osobne do toho nesiel uz len rozobrat palubovku na starej 405 som mal plne zuby a to nehovorim o nasledkoch pri tomto tipe opravy respektive vymeny ani neviem ci tam bude pasovat ovladace kurenia a pod.

No prave,to ja taky nevim jak to tam bude vsechno pasovat. Tak to chci prvne radeji probra tady.Jestli to treba nekdo nedelal.At vim co me ceka a jestli nato radeji nezapomenout.

Najdi si tady příspěvek od uživatele Hics, ten palubky prohazoval a dokonce k tomu byla i fotodokumentace. Myslím, že až to uvidíš tak tě přejde chuť to provést :)

Jako nic těžkýho to neni ... jenom čistě mechanická práce, ale nikdy bych to nedělal ... Počkej si, až Ti třeba odejde radiátor topení (to musí stejně palubka z části ven) ... Je to neskutečnej vopruz!!

post-0-14109596919884_thumb.jpg

Původně zaslal: Neon

Jako nic těžkýho to neni ... jenom čistě mechanická práce, ale nikdy bych to nedělal ... Počkej si, až Ti třeba odejde radiátor topení (to musí stejně palubka z části ven) ... Je to neskutečnej vopruz!!

WOW, no tak do týhle srandy bych se bez donucení nepouštěl radši. :bojim

No je to asi mazec,jeste to uvazim......:myslim Kazdopadne diky za upozorneni. Ale vysledek by byl uplne super:super

Původně zaslal: Lukas321

No je to asi mazec,jeste to uvazim......:myslim Kazdopadne diky za upozorneni. Ale vysledek by byl uplne super:super

Ale už by to nemělo tu pointu...

Díky za rady a upozornění.Tet už vím že se do toho rozhodně nikdy nepustím sám!! Jestli vůbec teda.V případě že se tento plán uskuteční budu vše pečlivě dokumentovat pro další "blázny" :super

Původně zaslal: Lukas321

Díky za rady a upozornění.Tet už vím že se do toho rozhodně nikdy nepustím sám!! Jestli vůbec teda.V případě že se tento plán uskuteční budu vše pečlivě dokumentovat pro další "blázny" :super

V novém modelu jsou trošku jiný budíky ne? Bylo by to asi složitější přepojování...

No tam je asi všechno "tak trošku jinak". Každopédně mě tet ještě čekají důležitější věci ale ty snat zvládnu.(do léta snat všechny,teda doufám:D)

A co si takhle rovnou koupit MI16 MkII či T16 ???? A budeš mít novější palubku bez práce :mrk:mrk

Původně zaslal: BoneDaddy

WOW, no tak do týhle srandy bych se bez donucení nepouštěl radši. :bojim

No právě, že já byl donucen tím, že mi odešel radiátor topení, který je pod palubkou ... a bez toho aniž by se trochu povytáhla (10-15cm), tak se k němu nedá dostat (alespoň u Nového modelu 405 tak tomu je) ... A dělali jsme to s Dundeem. V singlu by to šlo taky, ale jak se říká, tak ve dvou se to lépe táhne ... :D

Původně zaslal: Bohouš

A co si takhle rovnou koupit MI16 MkII či T16 ???? A budeš mít novější palubku bez práce :mrk:mrk

Good idea, ale sežeň unás nějakou MKII v dobrým stavu ... ;)

Good idea, ale sežeň unás nějakou MKII v dobrým stavu ... ;)

Jednu prodává Biff :roker:roker Takže tohle zas tak velký problém není :mrk:mrk

NENÍ to čistě mechanická práce, naopak - nesedí kabelové svazky, takže je třeba buď vyměnit palubku s kompletní elektrikou a kompletními motorovými svazky, a nebo ty původní kabelové svazky rozstříhat a připájet k nim jiné konektory k budíkům a všem ovladačům. Mechanicky to vyměnit je trivka, ale to přepojení, to bych vás věru chtěl vidět.

Jo a mimochodem, je třeba vyměnit samozřejmě i komplet tapecíry ve dveřích, co na tu palubku navazují...

A nakonec - ten Hicsův příklad tu nesedí, tam jsme měnili jen palubku kus za kus, oboje byl nový model, a měnila se jen kvůli změně barvy interiéru. To je oproti změně starý/nový model absolutní trivka.