Sign in to follow this  
Followers 0
Vladimír

STK a nefunkční štelování světel ???

13 posts in this topic

POkud na to prijdou ze to neni funkcni a technik se nebude dat moct podmazat, tak asi neprojdes :(

Ja som bol na STK v utorok a nebol s tym problem.Mne to tiez nefunguje ale hlavne je aby sa ti svetla dali nastavit manualne.

Aspon na Slovensku je to tak...

Tak tak.... A že na to technik příjde, to si piš. Na tohle si na většině STK dávay bacha...

no, tak technik vezme regloskop a seridi ti to, by jsi ostatni neoslnoval... a mas to. Manualne se to steluje jeste sroubkem z motoroveho prostoru...

serizeni svetel by melo byt c cene TP ;)

Když jsem byl já teď na technický, tak se technik mrknul do tý mašinky co se to s ní kontroluje jestli nesvítim někam do kosmu a vic to moc neřešil, podlě mě, pokud budeš mít světla jakž takž seřízený, tak to bude v pohodě ... :cool:

Nefunkční ovládání sklonu světel z místa řidiče, pokud je jím auto vybaveno, je oficiálně závada kat. B, tedy vážná. Za to se normálně dává stk na měsíc, a pak opakovačka.

Jiná věc je, že nad tím často technik \"přimhouří oko\", zvláš? když dostane něco do kapsy... Nicméně, je poměrně vhodné, mít světla seřízená, aby svítila tam, kam je třeba, a ne někam do heiselu, zvláš? v zimě. Pokud jde o to \"seřízení světel v ceně STK\", tak to taky tak úplně neplatí - ten technik to většinou seřídí jen v případě, když to jde v pohodě, je to jen jejich dobrá vůle - se zarezlými nebo ulámanými šrouby vás spíš leda vymete.

jeden servomotorek (el.) mi odesel. auto proslo technickou v pohode (bez podmaznuti !), rikali, at to opravim, ale, ze svetla jsou serizeny dobre, takze neni problem. nevim, jestli na to maji pravo, ale takhle to bylo, cimz se rovnou ptam, jestli se nekomu nevali doma (306/1996).

ČUS lidičky, zdar a sílu PEUGEOTUM, mam na vás dotázek.

Neopatrnou manipulací se mi podařilo utrhnout (ukroutit) štelovací šroub u hydraulického štelování světel. Jedná se leve světlo ( s pohledu řidiče). Tento šroub je z plastu a je prodloužen o proti pravému šroubu štel. světel.

Je tento štelovací šroub součástí paraboly (jejího plastového krytu) nebo to je samotna součástka?

Nema někdo z vás na prodej tento štelovací šroub popř. celé hydraulické ovládání světel?

Dá se hydraulické štelování světel vyměnit za elektrické i když tam ponechám paraboly původně na hydrauliku?

Co je potřeba pro zapojení parabol s přídavnejma dálk. světlama, pokud tam mam jednoduché paraboly. Jsou tam vytažené kabely pro přídav. světla, popř. co je potřeba upravit pro jejích zapojení?

Díky všem kutilům a znalcům PEUGEOTŮ za radu a pomoc. Dík a čus MAXIM:cool:

1. štelovací šroub jde vyndat.

2. Ano, mám.

3. Hydraulické a elektrické ovládání jednoduše zaměnit nelze, ovladač má jiné uchycení, je na to potřeba jiný kryt (tělo) světla. Vnitřky záměnné jsou.

4. Nic, dálkové stačí připjit paralelně k původním. Fanšměkři si můžou natahat silnější dráty, místo těch orig. nití, a spínat je přes relátky, aby klasicky nehořel vypínač...

panove, STK mi delali v lednu ve Mstisove - predem upozornuju, ze jsem neplatil nic navic ani zadny znamyho jsem tam nemel.

Hydraulicke stelovani z pozice ridice nefungovalo. A TK jsem dostal bez problemu. mel jsem 2 lehke zavady - netesnost motoru a vule v zaveseni, coz u 15 let staryho vozu je myslim dobrej vysledek.

na STK v Dobrovici.... prvni, co je, kdyz najedes na kontrolu svetel, \"tak mi je sklopte\" nesklopis, letis....

zalezi, kam prijedes J.

P.S.: Dobrovice..... díra kousek od MB /MB .... Mladá Boleslav :-) /

Kdikoliv jedu s nějakym autem na STK tak vždy kontrolujou naklapění světel. Jezdim na STK asi 2-3x týdně a prostě vždy. Snad jedině podmaznout :)