Sign in to follow this  
Followers 0
linner

nestartuje při teplotě pod 5 stupňů

7 posts in this topic

Zdravím všechny, prosím o radu.

Koupil jsem v létě 309 benzín 1,4. Parkuju venku, jakmile teplota ráno klesne pod 5 stupňů, nenastartuju (startér točí naprázdno). Odpoledne přijdu a naskočí jak švýcary (teplota stoupne na 10). Na diagnostice to žádnou závadu nepíše, víte někdo co s tím??? Už se mi nechce do práce pěšky.

Děkuji

skoda ze mas benzin, kdybys mel diesela, moh bys to vyresit 1.5 metru dlouhou hadici a naftovym primotopem ... ;) - blba stranda, ja vim, ale vis co - sranda musi bejt i kdyby fotra veseli ...

hribe ;)

ps - jesltli mas sedavy zamestnani, tak mensi prochazka pred praci jiste nesukodi ... ;)

Jak jsem psal už na autohifi :) Asi nevyjíždí pastorek. Zkusil bych sundat startér, rozdělat, vyčistit, promazat.

Musím upřesnit situaci - psal jsem sice "točí naprázdno" ale ne v tom smyslu, že by startér nebyl v záběru. Tady je vše v pořádku, spíš bych řekl naprázdno jako by bez přísunu paliva. Díky za odpověď.

Treba skontrolovat, ci tam ide benzin a ci to dava iskru na svieckach, ked budes startovat. Je mozne, ze je tam nejaky elektricky studeny spoj a za tepla sa to "opravi". Ak oboje pojde, mozes mat slabe tlaky vo valcoch. Ale nemusi to byt samozrejme tym.:myslim Zere ti to olej?

Díky za typ, ten studený spoj se mi zdá hodně pravděpodobný. Jenom mě překvapuje, že to funguje naprosto přesně: 6 stupňů venku = jede, 5 stupňů = nejede. Není tam taky nějaké teplotní čidlo spojené s dodávkou paliva? Olej si nebere.

Pokud naskočí, jezdí velmi svižně, v tom s tebou souhlasím. Dík

Teplotní čidla tam máš dvě: na teplotu chladící kapaliny a na teplotu nasávaného vzduchu.