Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Únik nafty z palivového čerpadla


Scholtz

Recommended Posts

Dobrý deň,

uniká mi nafta z palivového čerpadla. Neviem to riadne popísať, tak si pomôžem obrázkom. Nafta mi uniká popri šroube na páke 2 z obrázka.

Chcem sa opýtať, či náhodou niekto nevie, či tam je nejaké tesnenie resp. aké tesnenie alebo čo vlasne si mám kúpiť, keď to chcem pretesniť.

Mám motor 1.9D (DW8/WJZ), ročník 1998, čerpadlo Lucas.

Vopred ďakujem pekne za akékoľvek rady/postrehy.

post-0-14109596912622_thumb.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo Lucas je ****,a moc moc drahej servis,ale těsnění tam buď bude měděná podložka nebo gumový o-ring a nebo tam ještě může být nějaká membrána,která to propouští,ale výměnu doma nedoporučuju,najdi si ve vyhledávači servisy na Lucase a něco ti to určo najde,ale jak jsem psal,není to levné,a většinou se přetěsnuje komplet celá pumpa,tak na to buď připravenej

[upravil dne 7/11/07 Burisek]

[upravil dne 7/11/07 Burisek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Repase mně vyšla na 5 ť korun. Ucpaný zpětný ventil +nějaké sítko.

Opravu dělal ve Volyni což je trochu z ruky.

:super:super

Jo prý je na to celá sada na přetěsnění celého Lucas čerpadla,tak mi to zdůvodnil a vysvětlil můj opr.:papa

[upravil dne 7.11.2007 uulik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam tiez cerpadlo LUCAS a ja by som sa len chcel spytat niekoho kto vie ci sa da trebars cerpadlo lucas vymenit za cerpadlo bosch?ake upravy treba este spravit pri takejto vymene?existuju totiz firmy ktore robia generalky vstrekovacich cerpadiel formou kus za kus t.j. ty das pokazeny my dame nejaky iny ale opraveny.da sa pouzit pripadne cerpadlo z ineho modelu?alebo z citroenu alebo z fiatu?ved firma Lucas vyraba take iste cerpadla urcite aj na ine typy aut.tak toto by ma fakt zaujimalo.viem ze cerpadla maju mat iste hodnoty vstrekovania ale to je predsa nastavitelne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm, nejideálnější je toho Lucase vyhodit a koupit jetého Bosche. A když budeš mít kliku, tak při koupi a přetěsnění i nějakou tu stovku oproti těm 5 tisíscům ušetříš.

Jenže, ty už máš ten "poloelektronickej " motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bych ho nechal nastavit... za cenu jedné-dvou nádrží budeš mít dlouhou dobu klid.

Z tého istého modelu to být nemusí, podle mě stačí, že bude z 1.9D

Počkej na oddieho(nebo mu napiš U2U), ten téhle problematice rozumí lépe :cool: (občas má hlášky, jak se trefuje funkčníma čerpadlama Lucas do koše :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dodino

mam tiez cerpadlo LUCAS a ja by som sa len chcel spytat niekoho kto vie ci sa da trebars cerpadlo lucas vymenit za cerpadlo bosch?ake upravy treba este spravit pri takejto vymene?existuju totiz firmy ktore robia generalky vstrekovacich cerpadiel formou kus za kus t.j. ty das pokazeny my dame nejaky iny ale opraveny.da sa pouzit pripadne cerpadlo z ineho modelu?alebo z citroenu alebo z fiatu?ved firma Lucas vyraba take iste cerpadla urcite aj na ine typy aut.tak toto by ma fakt zaujimalo.viem ze cerpadla maju mat iste hodnoty vstrekovania ale to je predsa nastavitelne.

Záleží,co máš za auto,pokud to je 406 2.1 TD tak to jde,mám to,vlastním a jsem spokojen !! Jestli chceš vidět jak to vypadá koukni sem - http://www.buri.estranky.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scholtz: Tipuji to na o-ring. Vyměnit to jde, jenže to čerpadlo musíš fakt rozpůlit, a pak když ho dáváš dohromady tak musíš opatrně něco nějak aby ti tam drželo dohromady, a je tu nebezpečí, že ti to vypadne a ty to čerpadlo pak tak smontuješ, a pak kdo ví co by se stalo.

Prostě: Jde to - ale dát to někomu, kdo to už dělal.

To že ti přetěsní komplet čerpadlo za 5 tis. je pěkné, ale je to neúměrná cena k tvému vozu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vix: "Jenže, ty už máš ten "poloelektronickej " motor."

Pokiaľ dobre viem tak nemám - tento motor by mal byť ešte "čistá" mechanika. Až motor DW8B/WJY je ten "poloelektronický". Ak sa mýlim tak ma opravte/poučte.

Ako som tak čítal aj inde tak s tými Lucasmi býva problém, tak ho teda asi vymením za ten Bosch.

Zaujímali by ma ale 2 veci:

- to isté čo dodiniho: stačí vymeniť čerpadlo za čerpadlo alebo trebe vymeniť ešte niečo poprípade niečo prerobiť/prispôsobiť?

- dokážem tú výmenu spraviť doma? Lebo pokiaľ dobre viem tak tak čerpadlo je poháňané rozvodovým remeňom a keď ho treba vybrať tak potom pri montáži bude treba našpanovať rozvodový remeň a to doma zrejme nezvládnem, keďže je na to špeciálny prístroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak odpoviem si sám ;)

Jedná sa o typ (sú však tri čísla a neviem ktoré čo znamená):

- obchodné číslo: VE4/9f2425R804-1

- asi objednávacie číslo: 0 986 440 164

- a ešte číslo: 0 460 494 467

Toto čerpadlo je pre oba spomínané motory: teda pre motor DW8/WJZ aj pre motor DW8B/WJY.

Poznámka na okraj: čerpadlá Lucas resp. Delphi sú pre tieto motory rôzne:

- pre motor DW8/WJZ je to čerpadlo DWLP11

- pre motor DW8/WJY je to čerpadlo DWLP12

[upravil dne Scholtz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale na jakého Pažouta to chceš ?? na 406 ?? 309 ?? 405 ?? fakt nevím typ,pokud je to 406 tak odpověz že jo ,pak to jde sehnat z Citroenu Xantia 2.1 TD nebo z XM stejného obsahu,a potřebuješ k temu vstřiky,trubky,plynové lanko univerzal,a čerpadlo,je dobré to nechat udělat u mechanika,s tím rozvoďákem by jsi mohl nadělat paseku,a přitom si nech zkontrolovat a pořípadně vyměnit i vodní pumpu i ten rozvoďák,pokud nevíš kolik má najeto,kdyby něco víše je moje web adresa,kde to je vyfocené !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...