Guest kachna

Shéma odskoků

9 posts in this topic

Ahoj Pažouti

Nemáte náhodou někdo podrobné schéma odskoku centrálu ve dveřích potřeboval bych tam namontovat náhradní dálkač.V Peugeotu chcou za náhradní klíč s dálkačem a imobilizerem 3500 kč(zloději:grr).Já jsem koupil dálkač za pár stovek,ale nesehnal jsem nikoho kdo by mi to namontoval.Jo a taky nemůžu najít jednotku centrálu v me 306 1,9td combi 98 rok.Prohlížel jsem forum a každý má tu jednotku někde jinde ja ji pořád nemůžu najít a tak jsem se rozhodl,že to namontuji na jeden z odskoků ve dveřích:myslim

[upravil dne 6/11/07 kachna]

Pozor na pojmy : servo a odskok. Odskok : to je jen elektromagnet, který přitáhne jádro a to se zase vrátí do původní polohy. Servo ve dveřích - to je elektromotor s pastorkem a ozubeným hřebenem a jsou dva typy : dvoudrátový - ten se jen posune na jednu či druhou stranu; a pětidrátový, který má v krajních polohách spínací kontakty - ten je v předních dveřích. U dobrého prodejce alarmů najdeš většinou i schéma zapojení nebo ho na požádání pošlou.

Já mám centrální jednotku za zadní sedačkou. Koupil jsem alarm s DO, připojil k původnímu a mám po problémech s originálním DO.

Díky za vyčerpávající odpověd.Ale přece jenom bych potřeboval schéma zapojení SERVO MOTORKU v předních dveřích,abych tam mohl namontovat nový dálkač.

Pokusím se doma podívat, není to tak dávno, co jsem alarm s dálkovým ovladačem montoval. Určitě jsem používal schémata z "Jak na to - 306" Dle dodaného schématu k alarmu jsem dával pouze napájení - jedno trvalé a druhé ze spínací skříňky (to odblokuje alarm ). Ostatní jsem dával k původnímu centrálu - tedy dva dráty: signál zamknout a signál odemknout. Pak ještě propojení k dveřním spínačům. Měřákem jsem hledal právě ty dva signály - to je to, co potřebuješ. Když jsem hledal původní centrál, tak jsem nakonec měl vyndané všechny sedačky a koberce, takže všechny kabelové svazky na podlaze byly přístupné a hned jsem tam přidával dva nové kabely 5x1,0 od zadních sedaček po pravé a levé straně až k palubce.

Už to tu také někde bylo: jak umístění DO, tak i čísla kabelů

[upravil dne 7.11.2007 jirkafous]

Já jsem to na svoje auto taky nedávno montoval a signál zamknout a odemknout jsem našel přímo na konektoru pod pojistkovou skříňkou ( nad nohama řidiče). Stačí žárovkovou zkoušečku, jedním koncem připojit na kostru a druhým ošahat všechny dráty na konektoru, z kterého vedou dráty dolů. Až ti auto zamkne/odemkne, tak máš ty správné dráty a víc pro připojení ovládání cz hledat nemusíš.

Jirko byl bych ti vděčný za každé schématko které mi pomůže zatím díky:super

Podívej se na téma: central 306+dodělání DO - viz:

Zatím jsem nic podrobnějšího nenašel - jen popis. A ten je v uvedeném tématu.

Původně zaslal: kachna

Díky za vyčerpávající odpověd.Ale přece jenom bych potřeboval schéma zapojení SERVO MOTORKU v předních dveřích,abych tam mohl namontovat nový dálkač.

Naprosto mi není jasné, na co potřebuješ schema nějakého SERVO MOTORKU. Za prvé, v tom servo motorku je jen motor a přepínací kontakt, takže a) co je co se dá oměřit do minuty b) bude ti to naprosto k ho*nu.

Pokud chceš zapojit jiné dálkové ovládání, než v tom autě je, tak není nic jednoduššího, než vytáhnout konektor z přijímací jednotky ve stropě, kde jsou dva dráty pro povely "odemkni" a zamkni", kouknout co je to za dráty a najít si je v konektoru u levého sloupku. A tu novou dálku připojit na ně. K tomu není potřeba ani žádné schema ani nic podobného, a samotné servomotry s touto problematikou nemají společného vůbec nic!