Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oprava kabelu Lambda sondy


MichalKozel

Recommended Posts

Zdravím,

chtěl bych se jen ujistit, zda mohu opravit kabel u lambda sondy. Zhruba 15 cm od sondy se mi přerušil kabel (vypadl z úchytky a přebrousil se o blok motoru).

Vím, že letovat se to nedá, alespoň ne klasickým cínem, ale lze to spojit např klasickou "elektrikářskou čokoládkou"?

A ještě něco. Svítí mi kvůli tomu diagnostika. Po odstranění závady zhasne sama nebo to budu muset nechat vymazat?

Díky moc všem za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: filas1

Myslím, že by neměl být žádný problém, když to spojíš. Jde asi jen o trvanlivost spoje, lze předpokládat, že když to spojíš čokoládou, tak to asi v zimě zase brzo uhnije.

Po odstanění závady by ti kontrolka měla zhasnout sama.

Díky moc

Jen ještě něco k tomu. Ten upadlej kabel je bílej, to znamená od vyhřívání. I při něm se objevuje chyba diagnostiky? nebo se mi při tom posralo i něco jiného?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co zkusit "žužovku"? Oficiálně se tomu říká samovulkanizační páska, používáme jí na izolaci konektorů u antén WiFi spojů. Je to taková gumová páska, která nelepí, ale sama na sebe se chytá celkem ráda. Tím se to obalí a působení tepla se to během pár dní (na střeše baráků, v autě tipuju že to bude dřív), speče a v podstatě ten spoj zalije. Jen bych musel testnout, jak je to s vysokýma teplotama. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Co zkusit "žužovku"? Oficiálně se tomu říká samovulkanizační páska, používáme jí na izolaci konektorů u antén WiFi spojů. Je to taková gumová páska, která nelepí, ale sama na sebe se chytá celkem ráda. Tím se to obalí a působení tepla se to během pár dní (na střeše baráků, v autě tipuju že to bude dřív), speče a v podstatě ten spoj zalije. Jen bych musel testnout, jak je to s vysokýma teplotama. :)

Na tu jsem přemýšlel taky, ze zkušeností vím, že je problém ji potom rozebrat. A kdyby to zase někde upadlo, neodstal bych se do toho :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem kabel napojil, zaizoloval a nic.

Diagnostika svítí pořád, zkoušel jsem odpojit baterku a nepomohlo to. Buď je potřeba smazat chybu, chce to delší jízdu nebo je problém ještě někde jinde.

Je fakt, že ještě jeden drátek vypadá pod tou izolací načatě (spíš překroucenej než obroušenej), ale dokud nebudu vědět, že je chyba zde, tak to řezat nebudu.

Objednám někam na napojení a uvidíme.

Pokud by měl někdo nějaký nápad, co s tím, tak sem s tím, jinak se uvidí po napojení.

Netušíte, kolik mohu čekat za smazání chyby? Případně někdo, kdo to dělá sám za rozumnou cenu?

Díky všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bude vyřešený. Dneska ráno sednu, nastartuju a kontrolka zhasla. Celou cestu do práce (cca 15 km po Praze) se znova nerozsvítila. Asi opravdu chtěla uležet.

Už jen ověřím, zda nestoupla spotřeba a občas mrknu na tu pásku, aby se to znova nepřeždímalo.

Díky všem za pomoc a podporu

P.S. dá se něja do titulku dopsat "Vyřešeno" ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...