Sign in to follow this  
Followers 0
DeathRabbit

Buchanie kufra

15 posts in this topic

Dávnejšie mi vŕzgaly piate dvere. Myslel som si, že je to kvôli plátu z MDF, kde mám osadené trojpásma, tak som ho sfrézoval asi o 2 centy, ale problém bol v zatváraní. To som prestriekol silikonovým olejom a pohoda.

Lenže teraz vznikol iný problém. Kedže to staré pláto bolo asik trošku väčšie (dvere išly zavrieť v poho, tak neviem), vytlačilo dvere a teraz keď je menšie, tak dvere nemajú tu oporu a buchajú pri každej nerovnosti, akokeby ani neboli zavreté. Čo s tým? Vymeniť celé zatváranie, alebo bude stačiť tá pružinka v tom? Hmm neviem... Mal niekto podobný problém?

Za prípadne rady a odpovede vopred ďakujem.

Frézovat plato byla škoda a blbost.Zámek na karoserii se dá povolit s posunout dle potřeby, aby se vymezila vůle.Jinak k potlačení bouchání je na té dosedací tyčce v kufru taková jakoby bužírka,která tyto kovové zvuky také eliminuje.

Pláto bolo z MDF, takže to pred tým nevyzeralo ako taká blbosť. Potom sa to však ako blbosť ukázalo :aut .... Inač dik za radu, skúsim sa s tým pohrať... Má ešte niekto nejaký nápad?

mne buchal kufor tiez, posuval som aj zamok, silikonoval ho ale nepomohlo to, nakoniec som prisiel na to, ze som mal poskodenu buzirku v zamku, stacilo ju pootocit poskodenou stranou dopredu a buchanie prestalo, teda aspon zatial :mrk

Je to tak.Také mi to bouchalo o ty kovovou tyčku v dosedání zámku,kde je ta bužírka.Byla z jedné strany vydřená.Stačilo otočit.

Nemohol by prosim niekto odfotit tu kovovu tycku v tom zamku, kde ma byt ta buzirka. Mne tiez buchaju piate dvere a tu buzirku tam pravdepodobne nemam :myslim, ten zamok som skusal aj posunut, trochu to buchalo menej, ale stale to bucha pri prejazde cez nerovnosti. Neda sa ta buzirka nejako prirobit alebo niecim nahradit?

Ta bužírka je na tělese zámku, který je v kufru dole.Stačí na to bužírka přibližného rozměru, kterou si zkrátíš na délku.

Tá bužírka je na tom kolíčku v strede toho zámku? Nenašlo by sa foto? Vôbec neviem ako to má vyzerať. Dík

Foto teď nemám,ale je to ta tyčka středu do kterého zapadá zámek v kufru ne na pátých dveřích,které otevíráš.Bouchá to,protože je to kov na kov.Proto ta bužírka z PVC.

Ako tam dám tú bužírku, treba ju cez stred rozrezať? Kde sa dá zohnať? Oblepiť to izolačkou by asi nebolo ono . . .

Hmmmm.... mohlo by to byť totok. Aj mňa by zaujímalo akú bužirku by tam bolo najlepšie dať... Prípadne nejakú inú alternatívu použiť... ???

tááák...dnes som to na skúšku oblepil len tak hocijak izolačkou a na 90% to eliminovalo to buchanie. Ak to urobím poriadne a tej pásky dam viac, tak určo to bude 100% :D ... A ešte jeden ochotný chalanisko mi napísal maila a poradil pásku na koberce. Myslím, že myslel, takú tkaninovú (lebo tá je odolnejšia).