Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Žádost o povolení Pneu


Vopičí

Recommended Posts

Zdrávím,

četl jsem tady téma "Velikost pneu .... " a tak trochu mi to připomnělo, že jsem Vám chtěl něco ukázat.

Takže abych to vzal od začátku.

Pokaždé, když jsem na mé 205 potřeboval technickou, dal jsem auto k mechanikovi (kterýho nějak osobně neznám), ten mojí 205 odvezl na STK (kde určitě dobře zná všechny pracovníky a je s nima jedna ruka ) a večer jsem si u něj vždy auto zase vyzvedl.

Všechno bylo v pohodě až do chvíle, kdy jsem letos jel na STK sám. Byl tam takovej starej nerudnej dědek, kterýmu jsem byl od pohledu nepříjemnej a kterej si asi myslel, že se před ním budu plazit po podlaze. Choval jsem se k němu slušně a když něco řekl, tak jsem to hned udělal. Auto prošlo emisema a i prohlídkou úplně v pohodě (no bodeť ne, když na autě je vše 100% funkční, oleje netečou, výfuk novej......prostě se o auto starám). Pak dědek najednou vylezl a říká: "Mladej, co ty kola". No a průser byl na světě(mám tam 175/60/13 místo 165/70/13), prej ať si zajdu na úřad a nechám si je dozapsat, jinak že to nepůjde. Pak ať přijdu na opakovanou STK a bude.

Na úřadě mě paní poslala do zastoupení Peugeot. Takže jsme navštívil Peugeot ICWEST Plzeň, kterej poslal žádost do Prahy.

A co mi přišlo????

Toto:grr:grr:grr:grr Co má jako znamenat, že jiné rozměry nejsou schváleny, to snad nemyslej vážně.:grr:grr:grr

Zadost01.JPG

Takže jsem si musel půjčit kola od kámoše, přezout je na moje auto a dodělat technickou.:nevim Kde jsem se s dědkem ještě pohádal, protože zase nic neříkal a nechal mne tam zbytečně 30minut naschvál čekat, opravdu hodnej starej pán. Nikdy už k nim znova na STK nepojedu, jsou to namyšlení a arogantní ... .

Ale zpět k té žádosti na zastoupení Peugeot v Praze.

Originál jsem auto koupil na 175/65/14, ty kola na autě byla originál z výroby od Peugeotu.

Kola01.JPG

Tak si pořád říkám, proč mi nepovolili moje kola (175/60/13), když na 205 montovali stejně široký a navíc o dost vyšší (175/65/14)??? A navíc podle tabulek jsou ty moje kola(175/60/13) nejpodobnější těm co tam maj bejt (165/70/13).

Rozhodně si teď nepoběžím kupovat kola co mám psaný v TP. Padlej na hlavu nejsem.

Prostě občas je to o tom, kdo se jak ráno vyspal a kolik lidí ho cestou do práce nasra.. .

[upravil dne 3/11/07 Vopičí]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mitja_

At se staras jak se staras, na necem te vzdycky nachytají.. chce to známé, jinak to v tehle republice nevidim :nevim

Na každý STK jinak, někde to a někde to... Málo kdy mi kontrolovali povinnou výbavu, takže... :nevim

Vopičí: Problém je v tom, že to auto když vyrobili, tak na to dali kola který máš v TP. To že tam jdou jiný, je jasné, ale Peugeot zrovna pro tvé auto předepsal tyhle kola. A nemůže ti zaručit, že na to auto můžeš dát bez problému jiný rozměr.

Tady tě maximálně může zachránit samolepka na dveřích, třeba to dědkovi na STK ukázat, někdy se to dá ukecat, protože všechno nevědí...

(Ta samolepka se dá aspoň jedenkrát přelepit z nějakých starých dveří...)

Ale pokud máš možnost si půjčit ty kola co máš v TP, tak proč ne.

Platil jsi něco za to potvrzení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Na co ses jich to vůbec ptal? Mně to připadá, že ti potvrdili rozměr kol, která máš (mít) na autě - tedy rozměr, který má tohle konkrétní auto zapsané v dokumentaci.

No právě že mi potvrdili kola, který mám už potvrzený v techničáku.

Žádal jsem o to, aby mi na autě povolili kola 175/60/13. V techničáku mám zapsaný jenom jedny a to 165/70/13. A ty gumy z Pražskýho zastoupení mi napíšou, že ty co mám zapsaný v techničáku si tam můžu dát (to mi bylo asi jasný že:D)

[upravil dne 4/11/07 Vopičí]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nějak sem to přestal rešit a na technickou tam dám zimní se schváleným rozměrem a hotovo:P

Prostě co je v tp tak je svatý. Táta má fábii 1,2 47 kw a protože má akční model creation tak tam už z výroby byli 195/50 r15 a k žádnýmu jinýmu třívalci je prej do techničáku nepřipíšou. v tom aby se někdo vyznal:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Mitja_

At se staras jak se staras, na necem te vzdycky nachytají.. chce to známé, jinak to v tehle republice nevidim :nevim

Na každý STK jinak, někde to a někde to... Málo kdy mi kontrolovali povinnou výbavu, takže... :nevim

Vopičí: Problém je v tom, že to auto když vyrobili, tak na to dali kola který máš v TP. To že tam jdou jiný, je jasné, ale Peugeot zrovna pro tvé auto předepsal tyhle kola. A nemůže ti zaručit, že na to auto můžeš dát bez problému jiný rozměr.

Tady tě maximálně může zachránit samolepka na dveřích, třeba to dědkovi na STK ukázat, někdy se to dá ukecat, protože všechno nevědí...

(Ta samolepka se dá aspoň jedenkrát přelepit z nějakých starých dveří...)

Ale pokud máš možnost si půjčit ty kola co máš v TP, tak proč ne.

Platil jsi něco za to potvrzení?

Origo kola tam nebyla ty co mam v techničáku(165/70/13), ale byla tam 175/65/14(jak jsem nahoře vložil obrázek toho liťáku s 12 dírama). Ale jelikož je auto dovezený, tak tam při vystavování novýho techničáku nasmolili kola 165/70/13.

Bylo mi řečeno, že díky "zamítnutí" toho co jsem žádal mne potvrzení nebude stát nic, ale musel jsem na něj měsíc čekat a to mi bylo řečeno, že do 14 dnů to určitě bude:grr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vinorak

nějak sem to přestal rešit a na technickou tam dám zimní se schváleným rozměrem a hotovo:P

Prostě co je v tp tak je svatý. Táta má fábii 1,2 47 kw a protože má akční model creation tak tam už z výroby byli 195/50 r15 a k žádnýmu jinýmu třívalci je prej do techničáku nepřipíšou. v tom aby se někdo vyznal:bojim

Tak to jsi mi ani neměl říkat, že na Vaší Fábii 1.2 47kw jsou kola 195/50/15. Já mám 1.4 58kw a můžu tam mít maximálně ty "uzoučký kolečka na motorku"(165/70/13):grr:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

No, podle mne nelze za jízdy poznat, jestli tam jsou kola 175 nebo 165. Kolemjdoucím je to taky jedno. Nedělej si z toho těžkou hlavu, dojezdi 175 a kup příště 165, budou asi o dost levnější. A za rozdíl ceny si něco hezkého kup.

Hele poznat za jízdy to jde dost, s mejma kolama(175/65/13) auto v zatáčce o dost víc drží a neplave tak. S těma co jsem si musel půjčit (165/70/13) auto míň drží a plave (jako by podhuštěný kola).

Ale musím přiznat, že rozdíl v ceně je značnej:D:D

No tyhle dojezdím a pak možná koupím ty co tam maj bejt.

Ale to zase budu muset shánět jiný hliníky(13ky), protože na tyhle bych ty pneu nedal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prstě kola co jsou v TP jsou pro dané auto homologována a jiná tam homologována nejsou a peugeot ti vypsal rozměry kola, která jsou pro auto s tvým vinkodem homologována.

to že se na gti dávali 14-ky nemá na nic vliv. jde prostě o daný konkrétní vůz - jaké jsou nápravy, motr, brzdy... a podle toho výrobce montoval kola.

nejde to tak, že když se na nějaké 205 monotvali 15-ky že ti je do TP dopíšou taky, jde o typ 205, a ten poznají podle vinu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Origo kola tam nebyla ty co mam v techničáku(165/70/13), ale byla tam 175/65/14(jak jsem nahoře vložil obrázek toho liťáku s 12 dírama). Ale jelikož je auto dovezený, tak tam při vystavování novýho techničáku nasmolili kola 165/70/13.

Bylo mi řečeno, že díky "zamítnutí" toho co jsem žádal mne potvrzení nebude stát nic, ale musel jsem na něj měsíc čekat a to mi bylo řečeno, že do 14 dnů to určitě bude:grr.

No jo, to už nevrátíš, a řešit to jinými doklady je blbost...

Bud' rád, že po tobě nic nechtěli, normálně za to chtěj tak 500 Kč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Vopičí

Origo kola tam nebyla ty co mam v techničáku(165/70/13), ale byla tam 175/65/14(jak jsem nahoře vložil obrázek toho liťáku s 12 dírama). Ale jelikož je auto dovezený, tak tam při vystavování novýho techničáku nasmolili kola 165/70/13.

Bylo mi řečeno, že díky "zamítnutí" toho co jsem žádal mne potvrzení nebude stát nic, ale musel jsem na něj měsíc čekat a to mi bylo řečeno, že do 14 dnů to určitě bude:grr.

No jo, to už nevrátíš, a řešit to jinými doklady je blbost...

Bud' rád, že po tobě nic nechtěli, normálně za to chtěj tak 500 Kč...

Tak to bych neunes....zamítnutí a ještě 500Kč:D:D...ale naštěstí jsem si to zjistil na netu a byl jsem na ten poplatek připravenej, takže aspoň na tom bylo něco kladnýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mitja_

Tak jsem se koukl do technicaku, a muzu mit 165/70 R13, nebo 155/70 R13.. no ale to už by byla fakt žiletka : )).

Mimochodem s jakyma kolama asi jezdila 205ka co jela Paris-Dakar, ty bych si nechal zapsat do TP :roker

155/70 R13:o:o:o to snad ne, to bych mohl chodit kupovat pneumatiky rovnou do cyklopotřeb:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...