Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přední stěrače se senzorem versus zadní stěrač - dotaz


Marcel.Z

Recommended Posts

Může mi někdo poradit, jak se chová zadní stěrač, když mám na autě senzor deště. Jede si svůj cyklus samostatně dle jednotlivých stupňů, a nebo po zapnutí senzoru do automatiky a zapnutí kroužku zadního stěrače do polohy jedna, přebírá rychlost dle předních stěračů.

Nikdy jsem zadní stěrač neměl a zjistil jsem teď, že není funkční. Mám obavy, jestli to není schválně vypnutý, protože mě to nějak neladí s tím senzorem a spínáním rychlosti zadního stěrače. A k tomu je tak neopotřebený, že je to s podivem.

Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi mě nepotěšil, protože jsem si myslel, že kontrolu provedu bez sundání tapecu. Hlavně, že jsem si to nedávno opravil a dal jsem návod ohledně opravy zadního plata, když bouchá.[

A od doby opravy se to nehlo, ale vůbec mě nenapadlo, že stěrač nefunguje.

Tak mám zase práci.

Díky Sarkomi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ještě to tedy rekapituluji.

1)Pootočením kroužku do 1 polohy aktivuji zadní stěrač a druhá poloha ostříkne sklo.

2) Páčkou směr nahoru aktivuji v první poloze automatiku senzoru a znovu, když vypnu motor. Pokud nechci využít automatiku, mohu volit 3 rychlosti stírání, ale zadní si jede pořád stejnou rychlost. Chápu to dobře?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel.Z

Takže ještě to tedy rekapituluji.

1)Pootočením kroužku do 1 polohy aktivuji zadní stěrač a druhá poloha ostříkne sklo.

2) Páčkou směr nahoru aktivuji v první poloze automatiku senzoru a znovu, když vypnu motor. Pokud nechci využít automatiku, mohu volit 3 rychlosti stírání, ale zadní si jede pořád stejnou rychlost. Chápu to dobře?

Ano takhle je to naprosto presne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

přesně tak ještě dodatek aktivace automatických stěraču se ti stěrače2x setřou,proto je nechávám v nulové poloze,jen za deště dávám o polohu nahoru

Jako že dáš do polohy auto a 2x se ti setřou? Tak to u mě ne, pokud je senzor ,,suchý".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel.Z

Původně zaslal: OK406

Dešťový senzor je pouze pro přední stěrače. Zadní stěrač ti stírá, jak si jej zapneš. Jinak já mám zadní stěrač a ten mi stírá 1x za asi 7sekund:myslim

Tak jsi to stačil napsat dřív než já. Díky.

Původně zaslal: OK406

Ano.

Tak todle máme stejně,mě to taky takle funguje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: sarkomi

přesně tak ještě dodatek aktivace automatických stěraču se ti stěrače2x setřou,proto je nechávám v nulové poloze,jen za deště dávám o polohu nahoru

Jako že dáš do polohy auto a 2x se ti setřou? Tak to u mě ne, pokud je senzor ,,suchý".

Po vytažení klíčku nebo po nastartování s páčkou v pozici 1 je možné tuto funkci vypnout.

Je to možné provést dvěma způsoby:

- přepnout z pozice 1 na pozici 0 a zpět na 1.

- přepnout z pozice 1 na pozici 2 a zpět na 1.

Tato operace je potvzena 1 nebo 2 pohyby stěračů.

opsáno z manuálu

jinak stěrače mám stálena o

[upravil dne 3/11/07 sarkomi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: sarkomi

přesně tak ještě dodatek aktivace automatických stěraču se ti stěrače2x setřou,proto je nechávám v nulové poloze,jen za deště dávám o polohu nahoru

Jako že dáš do polohy auto a 2x se ti setřou? Tak to u mě ne, pokud je senzor ,,suchý".

Po vytažení klíčku nebo po nastartování s páčkou v pozici 1 je možné tuto funkci vypnout.

Je to možné provést dvěma způsoby:

- přepnout z pozice 1 na pozici 0 a zpět na 1.

- přepnout z pozice 1 na pozici 2 a zpět na 1.

Tato operace je potvzena 1 nebo 2 pohyby stěračů.

opsáno z manuálu

jinak stěrače mám stálena o

[upravil dne 3/11/07 sarkomi]

Tak to já mám taky páčku stěračů na pozici ,,0". Pak mám auto, 1, 2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel.Z

Původně zaslal: P607Olda

A co s tím bylo?

Po 5 tis. km jsem zjistil, že nefunguje. Nějak mě to nenapadlo a měl jsem za to, že funguje. Takový malý detail.

Takže ti nejde a budeš hledat závadu. Typuji na kontakt či ve vedení. Pojistka bude asi dobrá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

OK406 pokud parkuješ pod stromem a máš na skle listí tak by ti to spustilo stěrače,proto je mám stále na O poloze.

Marcel.Z nebo tím relátkem vzadu musel bych se mrknout do schémat ale není čas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

OK406 pokud parkuješ pod stromem a máš na skle listí tak by ti to spustilo stěrače,proto je mám stále na O poloze.

Marcel.Z nebo tím relátkem vzadu musel bych se mrknout do schémat ale není čas

Vypadá to na relátko a možná jak jsem to opravoval před časem. To je v pohodě rozeberu to a uvidíme, hlavně, že jsem ho namazal, ale nevyzkoušel než jsem to zaklopil. Zkušenost pro příště.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...