Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pořadí spínání mlhovek


kobr

Recommended Posts

Zdravíčko. Mám dotaz ohledně spínání mlhovek a mlhového koncového světla. Co se zapíná první přední mlhové světla pak koncová mlhovka jak je to u mě či je to naopak? Prvně se zapíná zadní mlhovka? Je to na 406 restyl Díky moc:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě osobně tohle opravdu hodně vadí - rád bych měl sólo spínač na předky a sólo na zadky jako jsem to měl na 406ce i 309ce - jedu-li v mlze v koloně jako poslední, pak když chci být viděn, mám rozsvícenou zadní mlhovku. Při tomhle standartním zapojení ale současně šajním předníma mlhovkama do auta přede mnou, což je asi tak příjemné, jako když mu do kabiny peru dálkovejma. I v mlze by mělo být pravidlem, že když mě dojede auto za mnou - vypnu mlhovku (samozřejmě o mě už řidič ví a tak je zbytečné ho oslňovat mlhovkou). Obdobně by se mělo postupovat i u předních mlhovek - dojedu auto před sebou, vypnu mlhovky a jedu v pohodě na světla auta přede mnou.

Dále jsem kategoricky proti využívání mlhovek jako dešťovek - blíží se podzim, doba hustých mlh a častých dešťů, které cca 60% řidičů odmítá rozlišovat a tak jezdí stylem - svítím všema žárovkama, vidím, jsem vidět a ostatní ...................................................

Ti mi můžou ................................................

a hádejte co

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: kobr

Tak to jste mě uklidnili. Díky moc za odpovědi. Tak to moje auto nebude zřejmě předělávané

Co máš přesně namysli? Přední i zadní mlhovky musí jít zapínat samostatně, když máš zapnuté světla.

U novýho modelu právě samostatně nejdou - nejdřív jde předek, pak zadek (ovládáno otočným spínačem na páčce světel - nikoli tlačítky, jak je tomu u starého modelu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s mlhovkami je to sranda, ve vyhlášce ,pokud se nepletu, je napsáno, že zadní světla do mlhy musím použít za snížené viditelnosti a přední můžu použít jen pokud mám zapnuté zadní.

Ne jen na 406 ale VW koncernu se zapínají první předky a pak zadní... Na starších vozech třeba Favorit a pod. jsou zadní mlhovky zapojené tak, že zhasínají při zapnutí dálkových světel.... sou to celkem drobnosti ale zajímavé :)

Osobně souhlasím s Medvědem.

Pokud narazí člověk na bezohledného mlhovkáře, nezbyde než zastavit a nechat ho odjet...

Horší je to s protijedoucím v dešti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám starý model 406 a mám to "all in one" přední i zadní mlhy ovládám na páčce světel, tedy nejdříve zapnu předek a poté zadek ... a taky si myslim, že lepší je mít předek a zadek zvlášť (viz jízda v koloně, jak poznamenal medvěd)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JaZa

No s mlhovkami je to sranda, ve vyhlášce ,pokud se nepletu, je napsáno, že zadní světla do mlhy musím použít za snížené viditelnosti a přední můžu použít jen pokud mám zapnuté zadní.

Ne jen na 406 ale VW koncernu se zapínají první předky a pak zadní... Na starších vozech třeba Favorit a pod. jsou zadní mlhovky zapojené tak, že zhasínají při zapnutí dálkových světel.... sou to celkem drobnosti ale zajímavé :)

Osobně souhlasím s Medvědem.

Pokud narazí člověk na bezohledného mlhovkáře, nezbyde než zastavit a nechat ho odjet...

Horší je to s protijedoucím v dešti...

správná formulace je, že mlhová světla (je jedno zda přední či zadní) se smí použít pouze za mlhy, sněžení nebo hustého deště.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco z legislativy :

361/2000 Sb. Zákon o silničním provozu paragraf 32 odstavec 4

Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.

http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.ce/10821/.p/8411?PC_8411_number1=361&PC_8411_p=32&PC_8411_l=361/2000&PC_8411_ps=10&PC_8411_text=světla%20do%20mlhy#10821

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...