Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Připojení basáku ??Pomozte !


Guest terarus2

Recommended Posts

Potřeboval bych radu , mám autoradio JVC o výkonu 4x50W na tom mám ve dveřích 2xBlaupunkty 160w a v platě Magnáty 350W , zesik nemám a když dám rádio na hlasitost zhruba 20(maximálně jde 50 takže docela rozdíl) tak už slyším že magnáty vzadu nezvládají. Proto uvažuji o koupi basáku do kufru už mám svoji představu v Ravelandu 800W (všechny vatáže píšu v Max ne RMS) a potřeboval bych to od někoho napojit , radio by mělo mít spešl výstup na basák takže buď tak nebo vzadu u Magnátů mám připojení přes "svorku" (

nevím jak se tomu odborně řiká) ale je to taková bílá rozpojitelná hrabička aby se dalo plato vyndat , tak jestli by to nešlo přidělat k tomu ? Nenašel by se někdo z Královehradeckého kraje kdo by měl čas se mi na to kouknout ? čas a práci vám samozdřejmě zaplatím ..Moc děkuji (nejlépe Trutnovsko )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak sám píšeš že hodnoty udámáš v max a ne v rms - ty hodnoty jsou kničemu, je potřeba udávat rms;)

repra určitě stíhají, ale rádio už nestíhá takže sprzní signal a tím i výsledek co leze z repra, realný vykon rádia je okolo 20Wrms, novější mají o chloupek více (hodnota 4x50W je taky zase max) takže jakékoliv repro s hodnotou více jak 30Wrms by měli stíhat.

Raveland - to je lepší snad nic, nebo lépe koupit zesík a dát nato ty ovály a přední kompa:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno to jste mi moc nepomohli :-)

ve předu mam Blaupunkt GTX 542-MAx výkon 170w , RMS 40W a vzadu Magnat car 3Xl -max výkon 350W ale RMS jsem nenašel . Do kufru chci dát Ravelanda v RMS 2x130W . chtěl bych to zkusit napojit tak jak to je bez zesiku popřípadě pak dokoupit zesik.. Chtěl bych zkusit jak mi tady radil klumir ale nevím jak to na tu vyhybku dát v tomhle se vůbec nevyznám :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: terarus2

Mno to jste mi moc nepomohli :-)

ve předu mam Blaupunkt GTX 542-MAx výkon 170w , RMS 40W a vzadu Magnat car 3Xl -max výkon 350W ale RMS jsem nenašel . Do kufru chci dát Ravelanda v RMS 2x130W . chtěl bych to zkusit napojit tak jak to je bez zesiku popřípadě pak dokoupit zesik.. Chtěl bych zkusit jak mi tady radil klumir ale nevím jak to na tu vyhybku dát v tomhle se vůbec nevyznám :-(

to je nesmysl, bez zesíku nemusíš ani zkoušet ;) a vyhybka te taky nespasí;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK seženu tedy zesik co potom najde se tu někdo kdo mi to zapojí ? Jak silnej zesik můžu koupit ? Našel jsem Magnáta 360 Gladiator s výkonem 4x90W nebo 2x90W +1x180W nebo 2x180W jak napojit ? Nechat běžet přední a platové repro jenom na výkon z radia a basák přidělat samostatně na zesik nebo to dát všechno přes zesik ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

terarus2: nepouštěj to moc nahlas, nebo budeš nahluchlý a budeš si dávat ruku na ucho a říkat cooooo? (vážně přírodu neoblafneš, prostě si zničíš sluch).

A teď vážně k tomu problému: rádio nebo zesilovač dostává obvykle tak silný budicí signál, aby spolehlivě dosáhl maximální výstupní výkon a ještě trochu víc (kdyby byla slabá písnička, tak ať to pořádně hraje). Tím pádem v poslední čtvrtině regulátoru hlasitosti koncový stupeň hraje "víc než naplno", silně omezuje (signál je ořezaný) a tobě se zdá, že to zkresluje.

Takže jak chceš, jestli máš moc peněz a chuť, tak tam něco namontuj... Ale podle mne jde jen o to jaký dojem uděláš, praktický význam to nemá.

PS: slyšet z auta hudbu ven je pro okolí spíše srandovní, ale pro někoho je to vrchol blaha.

[upravil dne 3.11.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doporučim ti napřed něco si o tom přečíst, nebo pokecat s někým kdo o tom něco ví, na psaní je to na dlouho...

pak zjistíš že:

- ne na každé rádio jde zesík

- že je to také o kabelech, které něco stojí

- jaký sub k jakému zesíku

atd.....;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem sehnal i zesika (koupil jsem Magnat 350 gladiator) není to sice žádná špička ale se svými 4x70W RMS by to mělo stačit .teď už jen kdo mi to napojí :-) Jinak na vaše odpověďi musím říct že se nesnažím aby auto dunělo a já z toho ohluchnul snažím se akorát dosáhnout čistého a kvalitního zvuku ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: terarus2

Jinak na vaše odpověďi musím říct že se nesnažím aby auto dunělo a já z toho ohluchnul snažím se akorát dosáhnout čistého a kvalitního zvuku ..

o to právě jde, to levnější spíše jen řve a duní, a to je právě případ magnata, ravelanda, atd...:roker

lepší je začít pořádným rádiem;) sub až nakonec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...