Kame

Baterka pre 106

16 posts in this topic

Zdravec,

Všade som hladal a nikde nenašiel. Mam P106 1,1 a neviem identifikovať batériu čo mám v aute. Akú baterku tam mám dať??? Potreboval by som parametere.

Vdaka.

mam pocit ze tam mame 44ku. U 1.4ky co mela servo a par veci navic to byla 55ka

koukni na stránky autokelly,a tam u baterek zadej parametry tvého autí a ono ti ukáže jakou tam máš dát:papa

Já jsem jednou ve 106 viděl takovou ouzkou baterku...

dej tam 12-ti voltovou:) Je jedno jak moc to bude mít ampérhodin (pokud to nebude míň jak 44 Ah). Stačí, aby seděli rozměry(aby se tam vešla).

Obvykle 44, můžeš dát i 55, ještě se tam vejde. Mě odešla na cestě, už třetí rok jezdím jen se čtyřicítkou a taky v pohodě.

Když tam dáte baterii o kapacitě 55 ah nic nezkazíte. Jak již bylo výše napsáno důležité je aby se vešla. To že barterii o vyšší kapacitě nenabijete do plna je nesmysl. Alternátor musí proudově pokrýt spotřebu zapnutých spotřebičů a navíc dobíjet baterii.Alternátor má ůdaj,který udává kolik je schopen dodat proudu. Do 106 se montovaly nejnižší 50A (verze s 1l motorem) a můžu vás ujistit že tento 50A alternátor 55Ah baterii dokáže nabíjet v cuku letu :) Verze s klimatizací měly 90A altík. Klasika byla 80A,můj případ 1,5 diesel.

Původně zaslal: Petr106

když tam dáš baterku která má moc Ah, tak se ti v tom tvojem autě nikdy nedobije do plna a kapacita baterie je daleko rychlej v háji. správnej typ najdeš tady: http://www.varta-automotive.com/cze/index2.php?p=2&s=1&content=vyhledani/searchApplication.html

Toto by som doplnil o informaciu ze to plati aj v pripade ze pouzijes bateriu o kapacite rovnakej ako montuje vyrobca alebo nizsej.

Ak to niekto nepochopil, tak na upresnenie dodavam ze kapacita akumulatorov sa udava v Ah (amperhodinach) a maximalny prud ktory dokaze dodat alternator v A (amperoch) co su hrusky a jablka. A porovnavat ich je jednou z nadhernych a hlboko zakorenenych povier o autach. Este ked nou bude presviedcat niekto na internetovom fore, nech, je to predsa len zdroj "informacii" ktory treba brat s veeelkou rezervou, blbe je ze takykmito poverami sa ohanaju aj podavaci v obchodoch a balamutia tak zakaznikov.

Jedine co je potrebne dodrzat aby to bol startovaci akumulator (alebo aspon akumulator vhodny na startovanie -schopny zniest vysoku zataz pocas startovania), aby bol 12V a rozmerovo zmestitelny :).

Medzi vyhovujucim ije si potom potrebne vybrat podla dovere k znacke a penazenky.