Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kontrolka stop


Petris

Recommended Posts

Mám problém , že při jízdě mi zdechne palubka a po vypnutí motoru se rozsvítí stopka a na dispeji se zobrazí nedostatečný tlak oleje , chyba ABS , chyba brzd. Všechny kapaliny jsou v pořádku. Zajímavé je , že se stopka nerozsvítí za jízdy , ale vždy když zdechne palubka a vypne se motor. Někdy palubka naskočí sama za jízdy. Nemá někdo nějaký nápad.

406 break , r.v.99 new model , 2.0 16V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petris

Mám problém , že při jízdě mi zdechne palubka a po vypnutí motoru se rozsvítí stopka a na dispeji se zobrazí nedostatečný tlak oleje , chyba ABS , chyba brzd. Všechny kapaliny jsou v pořádku. Zajímavé je , že se stopka nerozsvítí za jízdy , ale vždy když zdechne palubka a vypne se motor. Někdy palubka naskočí sama za jízdy. Nemá někdo nějaký nápad.

406 break , r.v.99 new model , 2.0 16V

No ty kontrolky jak píšeš svítí při vypnutém motoru uplně normálně, to nemá s tím zdechnutím palubky pravděpodobně nic společného. Duležitý je aby po nastartování pozhasínali. Popiš nějak líp co to přesně udělá, že to zdechne muže znamenat více věcí.

[upravil dne 31/10/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco podobnýho mi dělá 206ka. Jednou za čas klidně za jízdy zdechne celá palubka, rozbliká se stopka společně s hladovým okem a zmizí údaj teploměru (ukazuje - - °C) a po chvíli to zase naskočí. Mám v plánu shodit dekl přístrojovky a zkusit zahejbat s konektorem, jestli tam náhodou není studeňák... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě , že po nastartování ty kontrolky nezhasnou. Pomůže odpojení baterie. Ono se to nedá popsat přesně , protože to žádnou logiku nemá , někdy zhasne celá palubovka , někdy jenom tachometr s otáčkama jindy pouze teploměr a palivo a někdy taky třeba načítání kilometrů. Jednou se mi stalo , že jsem vypnul motor vyndal klíček a palubky vesele svítila a rádio vesele hrálo , ale já jsem z toho moc veselý nabyl:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petris

Právě , že po nastartování ty kontrolky nezhasnou. Pomůže odpojení baterie. Ono se to nedá popsat přesně , protože to žádnou logiku nemá , někdy zhasne celá palubovka , někdy jenom tachometr s otáčkama jindy pouze teploměr a palivo a někdy taky třeba načítání kilometrů. Jednou se mi stalo , že jsem vypnul motor vyndal klíček a palubky vesele svítila a rádio vesele hrálo , ale já jsem z toho moc veselý nabyl:bojim

To vypadá bud na nějaký studeňáky na konektorech palubky, ale to neodpovídá tomu nezhasnutí po vypnutí klíčku a nebo na splašenou řidicí jednotku nebo jednotku BSI, zkoušel jsi to konzultovat se servisem, případně udělat diagnostiku?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty kontrolky jak píšeš svítí při vypnutém motoru uplně normálně, to nemá s tím zdechnutím palubky pravděpodobně nic společného. Duležitý je aby po nastartování pozhasínali. Popiš nějak líp co to přesně udělá, že to zdechne muže znamenat více věcí.

[upravil dne 31/10/07 Radek Hurvajz]

Ano kontrolky svítí když startuji , ale když vypínám motor tak žádná kontrolka by neměla svítit.A mě právě zůstane svítit ta stopka a třeba brzdy (!).Po opětovném nastartování nezhasnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle se můžou projevovat 2 věci, pokud vyloučíme zatím závadu na BSI :

1. Bylo vyměněno autorádio a blbě zapojeno /uvádím jen pro úplnost/

2. Někde chybí kostra - musí se poctivě podle schématu odkrýt kostřící body, odšroubovat z nich šrouby, očka pročistit a hlavně namazat ať to má kontakt / nestačí jenom pokoukat a zkonstatovat - to je dobrý/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...