Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

O tom jak jsem se musel rozloučit se svou 406-kou


Guest Martin D.

Recommended Posts

Guest Martin D.

Před více jak týdnem jsem vyrazil v pátek se svou ženou a maminkou na prodloužený víkend směrem na Trutnov. V Hradci Králové jsme odbočili směr Náchod a zařadili se do jedné dlouhé kolony vozidel. No, vždy? byl pátek. Po celou dobu jízdy z Hradce nás v neuvěřitelných místech a situacích předjížděli povětšinou dodávky s polskýma nebo německýma značkama. Asi třetí vůz přede mnou už to nevydržel a začal na jednoho takového blázna blikat dálkovýma. No toho \"němce\" nenapadlo nic rozumnějšího než schválně dupnout v takové poklidně jedoucí koloně na brzdy. Zastavil a stál. Já jsem byl čtvrtej, kterej jsem to ještě dobrzdil. Na setinu vteřiny jsem si ulevil, že jsem to zmákl. V tu chvíli přišla šílená rána do našeho kufru. Pak další ze předu a znovu další zezadu....

Abych mohl otevřít dveře, musel jsem hodně zabrat. Vylezu z auta a vidím v mém kufru nestěhovanýho VW Caravelle. Předek mám rozbitej o Octavii, která stála přede mnou. Manželka s maminkou zůstali v autě, protože jejich dveře ani otevřít nešli. Byla to taková rána, že ještě to třetí auto přede mnou to zchytalo na zadek. Samozřejmě, že jak tohle ten geniální \"brzdič\" viděl, pro změnu dupl na plyn a ujel.

Po vzpamatování se z šoku a kontrole všech v autě jestli jsou v pořádku, jsem začal obhlížet auto. Když jsem viděl předek, říkal jsem si, že se to opraví, ale když jsem se podíval na střechu a hlavně kufr, veškeré myšlenky na autoopravnu se vypařili. Moje 406 Break je zdemolovaná.

Ten 20-ti letý \"polák\" s německým občanstvím a německou károu se svými 5-ti kamarády v autě vyběhli a začali posuzovat nehodu, jak se to mohlo stát atd. Když přijeli policajti, naměřili jim brzdnou dráhu 3 metry. Podle mé brzdné dráhy jsem jel max. 50 km rychlostí.

Od místních dopraváků jsem se pak dozvěděl, že \"poláci\" v pátek nasadí v Rozvadově a končí v Náchodě a závodí kdo tento úsek ujede rychleji. To vysvětluje to bláznivé předjíždění a hlavně pak pokřiky polských \"závodníků\" na jejich kolegy parkující v mém kufru projíždějících kolem našich rozbitých aut.

Práce policajtů se mi dost líbila, na místě sepsali protokol, určili viníka dopravní nehody – chlapec s ciziny a hned nám dali protokoly o nehodě pro pojiš?ovny, které ten den nabylo právní moci. Všichni ostatní odjeli po svých. Pro mě si musela přijet odtahovka.

Děkuju za to, že jsem si kdy takové auto pořídil, protože jak policajti, doktor, kterej nám v Trutnově dával fixaci na krční páteř, tak i pojiš?ovák, který určil totální škodu na autě, tak všichni mi říkali: „Buďte rádi, že jste jeli v takovém autě, protože jet v něčem menším, nemuselo to skončit jen pochroumanou krční páteří.“

Jestli někdo z Vás pojede v pátek v podvečer po této silnici, buďte zvláště opatrní na dodávky s polskou nebo německou značkou. A pokud se Vám už něco takového stane, nenechte se vyvést z míry tvrzením těchto závodníků, že to oni nezavinili, že ono je na toho Peugeota hodilo to auto, co nabouralo do nich. Opravdu, tohle oni tvrdili.

O tom co mě čeká za peripetie s pojiš?ovnou napíšu někdy příště. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o „mezinárodní incident“ nebude to dřív jak za půl roku.

A ještě poslední věc. Nevíte někdo o někom, kdo by odkoupil můj vrak? A nevíte o někom, kdo prodá 406-tku Break? Myslím to vážně.

Díky, Martin D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tech tvych fotek jsem si vsiml hned jak si se zaregistroval a rikal jsem si chudak auticko, ale myslel jsem si zes to takhle dotahl z nemecka a nechal opravit a ono je to takhle, brrrrr.

Uprimnou soustrast :(

1050_4.jpg

1050_5.jpg

1050_6.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Martin D.

opravit se to dá, mám perfektního klempíře se zlatejma rukama. Ale už do toho nechci jít, opravoval jsem takhle 2x 205-tku a stačilo mě to. Nemám už čas a náladu na to, abych někde lítal a sháněl náhradní díly atd. Peněz není tolik, abych si kupoval vše originál. No a za ten bakšiš co dostanu od pojiš?ovny bych to do původního stavu nedal. To ji radši prodám:( a koupím si jinou, kterou zase začnu šperkovat.

Už aby to bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je teda mazec! Nad tím opravdu srdce a oko zapláče. Eště, že jste zůstali všichni v autě v pořádku. Taky mě před nedávnem prdli na zadek, ale proti tomuhle to bylo jen polechtání. Tyhlety \"mladý pičusové\" mě začínay pít krev :mad::mad::mad: Proč maj kurva slušný řidiči v jednom kuse odsírat infantilní chování dementů, který si chtěy zazávodit? Nemám vůbec nic proti tomu, když si takovejhle dement rozmydlí ksicht na sračky, ale SÁM!!! Za tohle chování bych dával pálky, že by si to ze strachu prostě nikdo netrouf. Chápu, že se i z vlastní viny člověk i při nejlepší vůli bouračce někdy nevyhne, ale slušnej a zkušenej řidič nebude jezdit jako pičus a nebude mít brzdnou dráhu 3 metry. A soudnej policajt pozná, jestli sem se od samýho začátku snažil srážce zabránit a prostě to o pár metrů nevyšlo, nebo cestou závodím a samý hehe a haha a pak to do někoho švihnu v plný rychlosti a lidi zůstanou v poho jen díky kloudnýmu autu. Fakt sem už ale nasraney!!! Dyk je těch mrtveych na silnicích čím dál víc a čím to je? Alibisti tvrděj, že je víc aut, což je na jednu stranu pravda, ale těch víc aut řídí několikanásobně víc kreténů a tím to podle měje. Morálka na silnicích je v troskách a pak sou čím dál častější případy jako Martinův. Kurnik chlape, fakt mě to mrzí. Takový nádherný auto....:(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine hoď sem co je v tom za motor, rok výroby jsem si spočet na 97, výbavu, km apod. Máš nějakou cenovou představu? Likvidovat se to bude z tvý havarijky, nebo povinného ručení Poláka?

Nedávno jsem kupoval Mareu v kombíku 97 benzin bouchlou ze zadu míň než tvoje, zdaleka nezlomené ve střeše předek netknutej a od Alianz dostal 130tis. Řekl by, že šlo o auta stejné cenové relace. Hlavní je, aby to nehodili na totální škodu a výše škody nepřesáhla časovou cenu vozu. Co airbagy - přežily? Máš nějakou představu o ceně, nebo počkáš co ti dá pojiš?ovna a pak to prokalkuluješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Martin D.

Já jsem to auto už oplakal a je fakt to co píše HICS.

Je to rok 1997, listopad. Motor 2,0 16V, výkon 97,4 kW. A/C, el. okna, vyhřívání sedadel a zrcátek, polohovací sedák řidiče, polohovací volant, airbagy to přežily, najeto 251 tis. Podvozek je po kompletní opravě včetně kotouču a desek. Nedávno se v tom svezl jeden mechanik a nevěřil, kolik to má najeto a že je to 1997. Fakt jezdil fantasticky.

Likvidovat se to bude z pojistky toho poláka. Vlastně teď už němce. Pojiš?ovák to ohodnotil na totálku. A co se týče ceny? Ptal jsem se kámoše, co vozí auta, říkal, že to mám zkusit prodat tak za 75 tis. Nevím, co si o tom myslíte? Na pojiš?ovnu čekat nebudu, bude to asi trvat dlouho, protože to bude německá pojiš?ovna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem taky videl horsi a opravili to. kamos se srazil se VW Sharanem s vlakem sel dvakrat pre boudu zadek tomu utrhl vlak ale nechal to sparavit a jeste proadl. Brrr ja bych to nechtěl. Ale tohle je taky hodně zbořený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo trasa Praha-Hradec-Nachod je fakt vrazedna. Jezdim tam kazdy tyden a nestacim se divit co nektery pitomci predvadej. Presne jak rikal Hics, kdyby benga tyhle amatersky kaskadery kosili, tak by to nebylo tak hrozny, ale oni radsi kontrolujou, jestli maji lidi v lekarnicce nuzky :( Nejhorsi je, ze to zpravidla odnese slusnej clovek, co jezdi slusne a bezpecne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tuto trasu Praha - Hrades- Jaromer Kazdy tyden dvakrat a v patek co se to stalo martinoj jsem byl pekne nasranej protoze to co se delo bylo opravdu na zabijeni. Stari dedove vyjeli na dusicky a dotoho v nemecku statni svatek a clovek aby se z toho na silnici posral. To si pamatuju ze ten den jsem domu dojel totalne vytocenej:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za upřesnění. Jak koukám na ty fotky (reál může být někde jinde, většinou ale k horšímu) je to auto na vrakoviště. Těžko to prodáš někomu na opravu, leda bude mít ve stodole druháka. Pro mne zajímavá cena je do 50 tis. Kdyby ses časem pohyboval kolem této částky, dej vědět. Měl bych zájem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Martin D.

Díky za nabídku, ale 50 tis. si myslím bude minimum, co bych za to chtěl. Nevím, zatím jsem se nějak moc neinformoval. Bude taky dost záležet na tom, kdy se mi podaří sehnat něco novýho. Samozřejmě 406 Break, takže kdybys o nějaké věděl, tak dej echo. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to snad neni mozny 100 - 130 000 za uplne zrusenou 406 brake?? tak to do toho smlouvani martine bez, aspon 150000 :).

Je mi lito ze vsichni mate tak spatny zkusenosti s pojistovnami (soudim podle toho co ctu tady na diskusi) pral bych vam mit takovy jako ja: ma 1. bouracka byla s otcovym fiatem brava, tehdy sem normalne zastavil pred zavory a ze zadu to do me narval shodou okolnosti dalsi fiat brava. ja mel jen prasklej naraznik, ale on zrusenej celej predek, policajti tedy urcili vinika(jeho) a me dali protokol pro pojistovnu, jeste ten den sem jel na pobocku jeho pojistovny(generali) a domluvil si schuzku s likvidatorem na nasledujici tyden u autorizovanyho servisu fiat. V onen den si likvidator nafotil zad toho auta a jeste sem mu rekl, ze jak do me narazil tak me strcil do obrubniku a odrel sem si i predni naraznik( ten byl odrenej uz po nejakych predeslych otcovych manevrech) podotykam ze o tom prednim narazniku nebylo v protokolu od policajtu ani slovo. Likvidator to tedy taky nafotil a sli jsme spolu do autorizovanyho servisu fiat tam jim likvidator rekl: zadni naraznik vymenit, predni opravit, oni to sepsali a mohli sme jit, jeste kdyz odjel likvidator vratil sem se do servisu a rekl jim at ten predni naraznik taky vymeni :) a oni ze to stejne meli v umyslu :) dalsi den bylo auto zcela opraveny. domu my jen prisla proplacena faktura za opravu (30 000 za vymenu dvou narazniku :), dival sem se co kolik stalo a zjistil, ze tam davali srouby za 250, ktery se urcite z tech original narazniku pri bouracce vytratili :) ):D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo ... je to tak ....:(

tatik ma meneny dva narazniky a predni blatnik , vsecky dily lezi na pude a nic jim neni , ale auto ma punc bouracky a kazdy hned vykonstruhuje ze to bylo v retezove nehode ze to tatik nedobrzdil a jeste ho nekdo sejmul ze zadu ...

jinak kdyby nekdo chtel narazniky na posledni model 306tky a levy blatnik jemne (opravdu jemne) promackly (ani neni zlomeny - 5*10cm hloubka 3mm) v barve grafit metaliza

prava strana myslena strana spolujezdce .. :D

a pak jedno cire svetlo taky prave ... malinko skrabnute ... staci prelestit at da vedet ...

Ps: a jeste tu listu pod svetlo , taky prava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...