Sign in to follow this  
Followers 0
Dzem

406 kombi -spotřeba+ hmotnost brzděného přívěsu

14 posts in this topic

Čaute lidi, uvažuju o koupi 406 v kombíku, mohli byste se prosím mrknout do techničáku Vy co toto auto máte, jakou má povolenou hmnotnost bržděného přívěsu??jak 1.8 tak diesly, všude na netu uvádějí něco jiného. Uvažuju o 1.8 a do ní plyn-znovu kdo má tuto kombinaci jakou má průměrnou spotřebu(můj tip tak kolem 8-9l co?)?? Chci toto auto na běžné ježdění a o víkendech bych za tím tahal vozík a na něm závoďáka.Toto auto se mi líbí desingově a hlavně prostor, takže i na spaní dobrý.Díky moc za pomoc při výběru.:)

Ahoj,

ja jezdim vetsinou solo, cca 90% dalnice podle predpisu a zbasti to 7 - 7.5l benzinu. Ted mam cerstve plyn a hned po montazi po prvotnim serizeni to vezme 10 - 10.5l coz se mi uz moc nelibi ale snad s tim pujde jeste neco delat.

Co se tyce privesu, tak v malem TP mam 1500 kg pro brzdeny a 735 kg pro nebrzdeny vozik.

Za 406Break jsme tahali přívěs na koně a 2 koně na palubě, auto to moc ani necejtilo...:mrk

Původně zaslal: Alek

Za 406Break jsme tahali přívěs na koně a 2 koně na palubě, auto to moc ani necejtilo...:mrk

Nejde o to, co to utáhne, ale dotaz zněl, co je povolené, tj. co je zapsáno v TP. :papa

Předem díky všem za odpovědi. Jinak ano dotaz zněl jak je to v TP, ale za každou zkušenost díky :).Mě jde o to, že jsem kdesi na netu našel, že snad 1.8 ma jen 1300kg bržděnej,cěhož jsem se zalekl, chtěl bych tahat legálně tj. 400-550kg vozík + 900kg závoďák.

Mám 2.0 16V na LPG a žere mezi 9 až 10 :-)

Podle toho jak na to šlapu!

Ekonomicky se jezdit teprve učím, takže to půjde možná i míň!

Cauky

U HDI je to 1500 brzdeny a spotreba 5,5 95% po okreskach rano tam vecer zpet cca 25km jedna cesta.

kdyz tam das plyn tak uz se tam asi moc nevyspis, ale to jen takova technicka. Kazdopadne je to super auti.

ja tam mam 750/1500kg a celkovou hmotnost soupravy 3310kg. na tahani je muj motor ideal, 400kg to ani necejti.

Mám nádrž na 60 litrů místo rezervy a při zápisu do TP jsem trval na ustanovení o možnosti nahradit reezervní kolo lepící sadou odsouhlasenou výrobcem. A jelikož takovou sadu Peugeot pro origo plnaře má, tak s ní jezdím a pohodlně se vyspím....v hotelu:D:D:D

60 litrů nádrž bohatě stačí! Dobírám vždy 47 - 50litrů LPG dle tlaku stojanu!

Ahoj. Ja mam v TP 700/1500. a najvacsia pripustna hmotnost jazdnej supravy 3070kg. Ale ked budes chcet tahat prives s dvoma konama jak Alek, tak ti ten motor nebude zrovna dakovat. Jemu sa sice zejdu tie kone, ale ne na privesi ale v motore.. :mrk:D :D

Zdarec, ja mam v technicaku 655/1300 a max. hmotnost soupravy 2960 kg. Jinak spotreba dlouhodobe tak kolem 10 l LPG, pri jizde solo po okreskach do 100 km/h se dostanu na 9. Na tahani bych ale byt tebou bral spis HDi, 1.8 v plynu by s tim vlekem mela asi celkem problem, ten kroutak tam proste poznas...

No toho jsem se právě bál, že 1.8 bude mít menší hmotnost bržděného přívěsu :( , 1300kg je celkem málo na tak velkou káru. Nafťáka moc nechcu, se spotřebou 6-7l bych jezdil dráž jak s 1,8 v plynu, nehledě na pojistku.:( No vidím, že to ještě bude dilema co koupit.:)

mam pojistku za 2989,- , to za rok ani nepoznas kdyz neco najedes, klidne vem i 2,2 a dej plyn, ten potahne dobře:D