Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

FAP filtr


Smety

Recommended Posts

Původně zaslal: vlado-.m

Moje skusenosti s FAPom.Kupil som ojazdenu /udajne 89t/ 307 sw v aprili,tohto roku. Hned na treti den mi vyhodilo hlasku, ANTIPOLUTION FAULT. V servise znameho predavajuceho, mi zistili vadne cidlo pri hrdle nadrze, za 1500. Nemali ho na sklade, ale objasnili mi cinnost tohto zazracneho doplnku zvaneho FAP. Ze co sa moze stat a ze sa ma menit pri 120t. Dlabal som na to asi 5000km. Po tomto auto zacalo stracat dych, plynovy pedal reagoval az v nizsej polohe,ale ziadny nudzovy rezim sa nenastavil. ANTIPOLUTION FAULT sa zobrazovalo pri kazdom starte. Medzitym , kedze to bolo velmi lenive, isiel som na test na brzde. Z udavanych 110k motor 2,0hdi disponoval len 92k. Tak som potom zacal hladat suvislosti ze cim to moze byt. Vybral som to cidlo pri hrdle nadrze a pri zatiahnuti za kablik mi ten ostal v ruke. Bol to klasicky studak. Opatrne som odvrtal epoxid, ktorym to bolo zaliate a prispajkoval. Hlaska zmizla ale na treti den sa zobrazila znova. Tak som sa dal rozobrat ten FAP lebo jeho cistota suvisi s tym cidlom pri nadrzi. Vystriekal som ho WAP-kou pripravkom do kuchyn, Radikalinom. Trosku vyfukal kompresorom a nahodil. Zostalo v nom vela vody lebo asi 10min sa mi parilo z vyfuku. Vysledok? Reakcia plyn. pedala bola okamzita. Vykon auta bol o poznanie lepsi. Po tomto som isiel znova na brzdu. Namerany vykon 105k.Dalej uz neviem presne zhodnotit ze kolko taketo cistenie FAPu vydrzi, lebo som si dal auto precipovat kvoli spotrebe. Aj vykon isiel trocha hore na117k motor zaberal pri velmi nizkych otackach. Ale zrejme viac aj dymil, co sa prenieslo zase do FAPu.Takze realne mi "cisty" FAP vydrzal asi 1200km. Znova plyn.pedal reagoval az pri silnejsom stlaceni a vykon isiel dole. Motor som dal zase odcipovat. Ale urobil som este jedno, ten debilny FAP som vymenil za medzikus bez zachytavania sadzi. Povedal som si ze nebudem platit debilnemu Peugeotu cca 17000 za to, ze nie je schopny vyrobit motor s nizkou spotrebou /ja mam priemer 6,8l a to sa velmi nenahanam, lebo ked vidim pri 130km/h 7,5 a pri plnom zosliapnuti 12,8 tak tak mi noha "sama dviha"/a komplexy si riesi zachytavacom sadzi. Motor po tomto nejak viditelne nedymi a ekologiu chranim inymi prostriedkami. Auto je to dizajnovo pekne ale ma mnoho, velmi mnoho tecnickych nedostatkov, ktore mu uberaju na celkovom dobrom hodnoteni. Teda aspon mnou. Ale o tom neskor v inej teme.

konecne niekto skym mozem zdielat nazor.....307 je auto z mnohymi nedostatkami, je to pekny kus auta ale.....je to moj subjektivny nazor...auto za take peniaze akoje 307 sw v plnej palbe s navi by malo mat tieto muchy vychytane a nemali by sa stale objavovat nove......ja som sa tiez v peugeote sklamal....hlavne touto 307 sw 2,0 hdi.....pred tym som mal 406 cope 2,2 hdi ale tam to nebola az take strasne....... ale 406 coupe je niekde inde ako 307.......

urcite to nebude vadnymi kusmi....pretoze by sa na tomto fore neriesilo tolko problemov co sa tu riesi......a u 307 je toho dost......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sekaj

Původně zaslal: pyžik

Původně zaslal: Smety

sekaj : jo ta fotka je přesná, sundáš to oplechování a kuk na strejdu... :D

Ze spoda je vidět dobře, stačí sundat kryt pod motorem.

Ja oplechovani mam taky ale FAP nemam.Tak co tam muzu mit?:myslim

:papa

To asi tezko,:bojim .Ty jsi ale srandista.:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sekaj

Původně zaslal: pyžik

Původně zaslal: Smety

sekaj : jo ta fotka je přesná, sundáš to oplechování a kuk na strejdu... :D

Ze spoda je vidět dobře, stačí sundat kryt pod motorem.

Ja oplechovani mam taky ale FAP nemam.Tak co tam muzu mit?:myslim

:papa

Dost dobrý - ovšem byl bych nerad aby v tý tenisce byla i moje hnáta !!!!!!!!!!! :P :P :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: HOFA

Podle čeho se pozná nejrychleji,zda má konkrétní vozidlo FAP ,?

Registruj se na http://public.servicebox.peugeot.com/oi/servlet/Login?marque=AP a tam se dozvíš vše o svim Peugeotu.Taky jsem si to tam našel :papa.

A nebo se podívej jestli máš vedle pal. nádrže baňku na Oyles.

[upravil dne 22.11.2007 sekaj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...