Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

FAP filtr


Smety

Recommended Posts

Tak mi občas po rychlém puštění spojky zdechl motor a po nastartování svítila kontrolka diagnostiky a na dispeji se objevila hláška Engine antipolution system default, udělalo mi to tak 4x. Navíc se motor v nízkých otáčkách dusil. Tak jsem zajel do Peugeot servisu, aby mi napíchli diagnostiku....

A ejhle, špatné čidlo diferenčního tlaku a dosluhující FAP filtr....no tak jsem se objednal na výměnu, stálo mě to skoro 19 litrů...:grr. Měl jsem ještě štěstí, protože mi sdělili, že pokud v nádržce není aditivum, tak se plovák čidla hladiny přilepí na stěnu a musí se vyměnit nádržka na aditivum (cena cca 6.500 Kč).

Po výměně Fapu ale auto jede jako pila. Fakt se to dá poznat.

Mechanik mi říkal, že když už je Fap u konce z dechem, že je tak zanesený bordelem, že to přidusí moto a nejede to. Musím mu bohužel dát za pravdu. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje skusenosti s FAPom.Kupil som ojazdenu /udajne 89t/ 307 sw v aprili,tohto roku. Hned na treti den mi vyhodilo hlasku, ANTIPOLUTION FAULT. V servise znameho predavajuceho, mi zistili vadne cidlo pri hrdle nadrze, za 1500. Nemali ho na sklade, ale objasnili mi cinnost tohto zazracneho doplnku zvaneho FAP. Ze co sa moze stat a ze sa ma menit pri 120t. Dlabal som na to asi 5000km. Po tomto auto zacalo stracat dych, plynovy pedal reagoval az v nizsej polohe,ale ziadny nudzovy rezim sa nenastavil. ANTIPOLUTION FAULT sa zobrazovalo pri kazdom starte. Medzitym , kedze to bolo velmi lenive, isiel som na test na brzde. Z udavanych 110k motor 2,0hdi disponoval len 92k. Tak som potom zacal hladat suvislosti ze cim to moze byt. Vybral som to cidlo pri hrdle nadrze a pri zatiahnuti za kablik mi ten ostal v ruke. Bol to klasicky studak. Opatrne som odvrtal epoxid, ktorym to bolo zaliate a prispajkoval. Hlaska zmizla ale na treti den sa zobrazila znova. Tak som sa dal rozobrat ten FAP lebo jeho cistota suvisi s tym cidlom pri nadrzi. Vystriekal som ho WAP-kou pripravkom do kuchyn, Radikalinom. Trosku vyfukal kompresorom a nahodil. Zostalo v nom vela vody lebo asi 10min sa mi parilo z vyfuku. Vysledok? Reakcia plyn. pedala bola okamzita. Vykon auta bol o poznanie lepsi. Po tomto som isiel znova na brzdu. Namerany vykon 105k.Dalej uz neviem presne zhodnotit ze kolko taketo cistenie FAPu vydrzi, lebo som si dal auto precipovat kvoli spotrebe. Aj vykon isiel trocha hore na117k motor zaberal pri velmi nizkych otackach. Ale zrejme viac aj dymil, co sa prenieslo zase do FAPu.Takze realne mi "cisty" FAP vydrzal asi 1200km. Znova plyn.pedal reagoval az pri silnejsom stlaceni a vykon isiel dole. Motor som dal zase odcipovat. Ale urobil som este jedno, ten debilny FAP som vymenil za medzikus bez zachytavania sadzi. Povedal som si ze nebudem platit debilnemu Peugeotu cca 17000 za to, ze nie je schopny vyrobit motor s nizkou spotrebou /ja mam priemer 6,8l a to sa velmi nenahanam, lebo ked vidim pri 130km/h 7,5 a pri plnom zosliapnuti 12,8 tak tak mi noha "sama dviha"/a komplexy si riesi zachytavacom sadzi. Motor po tomto nejak viditelne nedymi a ekologiu chranim inymi prostriedkami. Auto je to dizajnovo pekne ale ma mnoho, velmi mnoho tecnickych nedostatkov, ktore mu uberaju na celkovom dobrom hodnoteni. Teda aspon mnou. Ale o tom neskor v inej teme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlado-.m

Moje skusenosti s FAPom.Kupil som ojazdenu /udajne 89t/ 307 sw v aprili,tohto roku. Hned na treti den mi vyhodilo hlasku, ANTIPOLUTION FAULT. V servise znameho predavajuceho, mi zistili vadne cidlo pri hrdle nadrze, za 1500. Nemali ho na sklade, ale objasnili mi cinnost tohto zazracneho doplnku zvaneho FAP. Ze co sa moze stat a ze sa ma menit pri 120t. Dlabal som na to asi 5000km. Po tomto auto zacalo stracat dych, plynovy pedal reagoval az v nizsej polohe,ale ziadny nudzovy rezim sa nenastavil. ANTIPOLUTION FAULT sa zobrazovalo pri kazdom starte. Medzitym , kedze to bolo velmi lenive, isiel som na test na brzde. Z udavanych 110k motor 2,0hdi disponoval len 92k. Tak som potom zacal hladat suvislosti ze cim to moze byt. Vybral som to cidlo pri hrdle nadrze a pri zatiahnuti za kablik mi ten ostal v ruke. Bol to klasicky studak. Opatrne som odvrtal epoxid, ktorym to bolo zaliate a prispajkoval. Hlaska zmizla ale na treti den sa zobrazila znova. Tak som sa dal rozobrat ten FAP lebo jeho cistota suvisi s tym cidlom pri nadrzi. Vystriekal som ho WAP-kou pripravkom do kuchyn, Radikalinom. Trosku vyfukal kompresorom a nahodil. Zostalo v nom vela vody lebo asi 10min sa mi parilo z vyfuku. Vysledok? Reakcia plyn. pedala bola okamzita. Vykon auta bol o poznanie lepsi. Po tomto som isiel znova na brzdu. Namerany vykon 105k.Dalej uz neviem presne zhodnotit ze kolko taketo cistenie FAPu vydrzi, lebo som si dal auto precipovat kvoli spotrebe. Aj vykon isiel trocha hore na117k motor zaberal pri velmi nizkych otackach. Ale zrejme viac aj dymil, co sa prenieslo zase do FAPu.Takze realne mi "cisty" FAP vydrzal asi 1200km. Znova plyn.pedal reagoval az pri silnejsom stlaceni a vykon isiel dole. Motor som dal zase odcipovat. Ale urobil som este jedno, ten debilny FAP som vymenil za medzikus bez zachytavania sadzi. Povedal som si ze nebudem platit debilnemu Peugeotu cca 17000 za to, ze nie je schopny vyrobit motor s nizkou spotrebou /ja mam priemer 6,8l a to sa velmi nenahanam, lebo ked vidim pri 130km/h 7,5 a pri plnom zosliapnuti 12,8 tak tak mi noha "sama dviha"/a komplexy si riesi zachytavacom sadzi. Motor po tomto nejak viditelne nedymi a ekologiu chranim inymi prostriedkami. Auto je to dizajnovo pekne ale ma mnoho, velmi mnoho tecnickych nedostatkov, ktore mu uberaju na celkovom dobrom hodnoteni. Teda aspon mnou. Ale o tom neskor v inej teme.

na tohle snad můžu jenom ocitovat příspěvek jiného kolegy z jiného fóra:

těžší frakce ropy, tedy i nafta při hoření dělají saze (částice karbonu) Taková saze, to je vlastně kousek aktivního uhlí, má velký relativní povrch a na něj se nachytají aktivní radikály a meziprodukty hoření ještě při procesu pálení ve válci. Proto se to blbě spaluje katalyzátorem, ten umí dobře likvidovat škodliviny v plynné fázi. Tohle je vlastně pevná fáze a proto to volání o filtrech. Při vdechnutí se ta částice usadí na epitelu průdušek a tam při uvolnění svého obsahu zahubí několik epitelárních buněk. Tím vznikne na sliznici díra, která než zaroste, tvoří bránu pro infekci. Taky je možné, že některé buňky se přetvoří na rakovinové. Tohle je specifikum škodlivosti naftových motorů. Naše smysly jsou evolucí optimalizovány na detekci škodlivosti. Kupodivu, ač evoluce nepočítala s naftovými motory, v tomto případě nás smysly neklamou. Ano, naftové motory většinou příšerně smrděj a ten smradový počitek je překladem sdělení: pozor, tohle je škodlivé. Bohužel, pouhý ekonomický kalkul, do kterého nejsou zahrnuty hodnoty, jako zdraví, říká, že diesel je výhodnější. Až se naučíme vážit si svýho zdraví, smrad s diesselů se nějak vyřeší. Technicky to není problém, jde o tu ekonomiku.

Gratuluju, hlavně, že to jede :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: homat

na tohle snad můžu jenom ocitovat příspěvek jiného kolegy z jiného fóra:

těžší frakce ropy, tedy i nafta při hoření dělají saze (částice karbonu) Taková saze, to je vlastně kousek aktivního uhlí, má velký relativní povrch a na něj se nachytají aktivní radikály a meziprodukty hoření ještě při procesu pálení ve válci. Proto se to blbě spaluje katalyzátorem, ten umí dobře likvidovat škodliviny v plynné fázi. Tohle je vlastně pevná fáze a proto to volání o filtrech. Při vdechnutí se ta částice usadí na epitelu průdušek a tam při uvolnění svého obsahu zahubí několik epitelárních buněk. Tím vznikne na sliznici díra, která než zaroste, tvoří bránu pro infekci. Taky je možné, že některé buňky se přetvoří na rakovinové. Tohle je specifikum škodlivosti naftových motorů. Naše smysly jsou evolucí optimalizovány na detekci škodlivosti. Kupodivu, ač evoluce nepočítala s naftovými motory, v tomto případě nás smysly neklamou. Ano, naftové motory většinou příšerně smrděj a ten smradový počitek je překladem sdělení: pozor, tohle je škodlivé. Bohužel, pouhý ekonomický kalkul, do kterého nejsou zahrnuty hodnoty, jako zdraví, říká, že diesel je výhodnější. Až se naučíme vážit si svýho zdraví, smrad s diesselů se nějak vyřeší. Technicky to není problém, jde o tu ekonomiku.

Gratuluju, hlavně, že to jede :(

ty tady vyvadis jako kdyby z benzinaku vychazel kyslik:o:o:o nerikam ze odstraneni fapu je spravna volba, ale............ to uz se rozebiralo jinde;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty tady vyvadis jako kdyby z benzinaku vychazel kyslik:o:o:o nerikam ze odstraneni fapu je spravna volba, ale............ to uz se rozebiralo jinde;)

když myslíš, ale pokud se jednalo o druhou generaci FAP, možná stačilo vyvolat nucenou regeneraci po doplnění adidtiva do nádrže, Pokud byl problém s čidlem na víčku nádrže nedocházelo ke vstřikování aditiva do nádrže a ve FAPu nebyl potřebný cerin pro provedení regenerace. Filtr se zaplnil a pouze bylo potřeba saze spálit. Místo toho se veškerej bordel za pár let vylil na zem a nakonec ze filtr úplně vyhodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. FAP som vyhodil,cca 20l si viem uzit aj inak. Mal som s nim problemy, Najskor som ho umyl, chvilku bol pokoj. Ono sa to ztej zadnej strany nedokaze dost dobre vymyt, jeto priliz uzky otvor. Po tom umyti som vyfukaval zbytky vody z jednotlivych dierok a musim povedat, ze najvacsi prietok bol v strede.Dalej od stredu to bolo horsie a horsie.Ale potom mi znova hlasilo ANTIPOLUTION FAULT. V servise mi povedali ze bud FAP alebo cidlo snimania tlakov. Robili aj regeneraciu FAP. Nepomohlo, rozdiel tlakov ma byt pri volnobehu skoro nula bar, ja som mal 27 bar co zodpoveda podla servisu 3000 ot. Tak isiel von. Nemal som vsak vyvedeny zadny tlak a hlaska pretrvavala, tak som zaslepil aj predny a zatial nic nehlasi.Ale nieco sa mi pocase s autom zacalo diat,nema dobbry zvuk a aj vykon je poslabsi. Ci to bude vaha vzduchu, alebo vstrekovace/naftu beriem od nakladakov/,alebo nieco ine neviem. Ale aj predtym som mal vysoku spotrebu na diesel,co by mohlo znamenat nejaku vadu.//dialnica 130 7,5l okamzita/ a priemer s velmi lahkou nohou 6,5l//

Ak nechces nic pokazit a mas moznosti, tak ten fap rozrez pri zadnom zvare, mavar na kazdu cast priruby a zoskrutkuj. Samozrejme predtym bud poriadne vymi alebo jemnym buchanim tu mriezku dostan von/mne sa posuvala ked som s tym buchal aby vypadla z toho voda,tak by to malo ist cele vybrat/.Niekde som mal kontakt na cloveka co predaval len tie mriezky za 3l. Ak chces cipovat tak urcite zvysis mnozstvo sadzi a to Fap nema rad. Na miesto aditiva som nalil naftu. Fakt je ten ze mi po cca 2000 km zacalo hlasit minimal aditiv . Musim na to kuknut ci sa to stratilo alebo je seknuty plavak, lebo som bol dva dni zaparkovany v strmom kopci.

Cipoval som v http://www.profituning.sk/ v BA. Mlady chalani u mna spokojnost. Mal som to robene na spotrebu ale najazdil som malo na to aby som zistil usporu. Ak najdem zavadu preco sa mi stratil vykon tak by som to isiel nacipovat.Ak nieco budes chciet tak vlado-m@post.sk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...