Sign in to follow this  
Followers 0
badisak

Vibrace zadních dveří

13 posts in this topic

Zdravím všechny, mám takovej dotaz. Šíleně se mi klepou dveře kufru, když přejíždím přez nějaký nerovnosti. V nápravě to není, dával jsem jí nedávno na repas a vše by mělo být v pohodě. Zámek jsem stáhnul, aby dveře dokonale seděly. Proto se chci zeptat, jakej vliv má na tohle klepání těsnění kufru. Nesetkal se někdo už s něčím podobným?

Ahoj

No problém může být právě to těsnění kufru že nevyvýjí ten správný tlak na dvěře kufru, zámek jsi zřejmě stahoval ?

Nebylo auto bouráno na zadní stranu ?

Jj, zámek jsem stáhnul. Když chytnu za zamčenej kufr a zacukám s tím, není slyšet žádnej zvuk. Ty vibrace jdou od boku okna z obou stran. To těsnění je na některých místech už trochu zpuchřelý. Jenže jsem zkoušel jeden fígl, co mi poradil známý a to nalepit na těsnění ještě cca 3mm gumový kousky, cca 8ks po celým kufru a dělalo to stejně.

to nebude tesneni, ale skus se podivat uchyceni plynovejch vzper, bo neco takyho, kor jestli ti to de od okna, nebo tapec C-sloupku

Původně zaslal: Yves

to nebude tesneni, ale skus se podivat uchyceni plynovejch vzper, bo neco takyho, kor jestli ti to de od okna, nebo tapec C-sloupku

To už mě taky napadlo. Myslíš, že kdybych je odmontoval na test a projel se přes hrboly bez nich, že bych tím mohl zjistit, jestli to dělají ony?

A-sloupek sloupek mezi celnim oknem a bocnim oknem

B-sloupek bocni slupek mezi dvermi

C-sloupek zadni sloupek mezi zadnim bocnim oknem a zadnim oknem

popripadne je to D-sloupek podle poctu sloupku

Tak zkus někoho zavřít do kufru, a pak to zjistíš! (Třeba tchýni... :D)

Ale vážně: Ono to může být dost věcí, třeba šroub někde na nárazníku a kdo ví co možná jiného...

Mě osobně toto vrzání způsobovali zadní sedakčky, v místě kde jsou ty západky do kterých se opěradlo sedačky zacvakne se to tře a to způsobovalo vrzání při přejezdu nerovností. Stačilo obtočit izolací a bylo po vrzání. Ale je toho tam spousta co může vrzat, chce to hledat a bádat... :papa

mě vrzalo obložení C sloupku tak jsme to musel zodělat a podložit molitanem a je po problémech.

mne vybruje akorat lista nad spzkou, mam urvanej jeden uchyt, ale dere me to jen kdyz zaviram kufr, za jizdy nemam cas si toho vsimat :aut

Zkusil jsem nalepit na těsnění dvě vrstvy molitanovýho těsnění po celým obvodu kufru a nic, sundal jsem plato a plynový zpěry a nic. Jde to od oken. Jakým způsobem jde demontovat ten c sloupek? Zkusil bych to vypodložit tam