Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

body


čakom

Recommended Posts

Asi jsem spadl z měsíce, ale není tam nějaká oznamovací povinnost?? Např: "na základě přestupku z bla, bla, bla Vám udělujeme x kousků"....? Sakra, vždyť si tam do evidence může psát kdo chce, co chce..... a ev. mazat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Asi jsem spadl z měsíce, ale není tam nějaká oznamovací povinnost?? Např: "na základě přestupku z bla, bla, bla Vám udělujeme x kousků"....? Sakra, vždyť si tam do evidence může psát kdo chce, co chce..... a ev. mazat...

oznamovaci povinnost je jen v pripade, ze jsi dosahl 12 bodu, pak ti napisou abys naklusal odevzdat ridicak do depozitu a pak do cistirny. Nicmene jak uz tu nekdo psal vyse, body se ti pripisujou jen za prestupky, ktere byly vyreseny, cili zaplatil jsi za ne nejakou pokutu a o te pokute preci musis vedet, kdyz jsi vytahl penize z kesene.

Horsi je to s tema prestupkama z napr. tech usekovych mericu rychlosti, kdy predvolani k reseni prestupku prijde nejdriv tak za pul roku, to se pak muze prave stat, ze prijdes resit prvni prestupek a oni za tu dobu pul roku zaznamenali na konto SPZ auta, ktere je psane na tebe jeste dalsi prestupky, pak se to resi vsechno najednou a muze nastat situace, ze mas z hodiny na hodinu bodove konto prazdne a ridicak jim tam rovnou nechavas.

abych pridal neco ze sve zkusenosti, nejlepsi to maji ti, co jezdi s autem, ktery neni psany na ne ... :D ... zatim :roll

[upravil dne 29/10/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

... o počtu rozhodují prý na onom magistrátě, kam veškeré VYŘEŠENÉ přestupky posílají, takže jak koluje mylná představa, že někdo může mít spoustu bodů o kterých neví není pravda!! Můžeme mít pouze body za přestupky, se kterými jsme souhlasili (tedy zaplatili za ně pokutu) ... :papa

Zapomínáš na to, že ten úřad má na oznámení 12 měsíců. Takže můžeš být klidně 10x změřen stacionárním radarem a nemusíš vůbec tušit nic o tom, že jdeš rovnou odevzdat papíry. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

i, nejlepsi to maji ti, co jezdi s autem, ktery neni psany na ne ... :D ... zatim :roll

No bezva, ale kdy to vezmeě obráceně, tak nemusíš za volant vůbec sednout a najednou i příjde, že máš plno.

Tohle doma ženě raději ani neřeknu. Nechám ji u toho, že to vždycky jde za řidičem a ne majitelem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Neon

... o počtu rozhodují prý na onom magistrátě, kam veškeré VYŘEŠENÉ přestupky posílají, takže jak koluje mylná představa, že někdo může mít spoustu bodů o kterých neví není pravda!! Můžeme mít pouze body za přestupky, se kterými jsme souhlasili (tedy zaplatili za ně pokutu) ... :papa

Zapomínáš na to, že ten úřad má na oznámení 12 měsíců. Takže můžeš být klidně 10x změřen stacionárním radarem a nemusíš vůbec tušit nic o tom, že jdeš rovnou odevzdat papíry. ;)

No jo to mě ale nejdřív musej pozvat na vysvětlení a podle fotky prokázat, že jsem řídil já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Ferry

i, nejlepsi to maji ti, co jezdi s autem, ktery neni psany na ne ... :D ... zatim :roll

No bezva, ale kdy to vezmeě obráceně, tak nemusíš za volant vůbec sednout a najednou i příjde, že máš plno.

Tohle doma ženě raději ani neřeknu. Nechám ji u toho, že to vždycky jde za řidičem a ne majitelem.

ano tahle situace 100% nastane, je pak uz jen veci dokazovani ze strany policiie, zda jsi ridil skutecne ty a nebo ne, podle toho to pak dopadne a body ti bud zustanou a pripad bude odlozen pro nedostatek dukazu a nebo pokud ti jednoznacne dokazou, ze jsi ridil a ten prestupek spachal, nebo se k tomu priznas, tak pak se body seberou.

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to mám bez bodu ale zato přítelkyně to vyžrala za mě za mejch 72km/h v obcih dostal 1000kč a jeden bod.řídil jsem její firemní auto ale na policajty šla chudinka přítelkyně protože byla napsaná na firmě v knize jízd(nebo co tam maj)a jako žena to ukecala na takhl málo:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ajdamek

No jo to mě ale nejdřív musej pozvat na vysvětlení a podle fotky prokázat, že jsem řídil já.

Jistě, oni tě pozvou - a ukáží ti těch fotek třeba 7. Na všech jsi ty. Chápeš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

A ještě aby byla prdel tak nás budou měřit místo policajtů soukromý firmy http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007101501

Admin: pomalu ale jistě zaveď na foru sekci "My řidiči bez řidičáků"

Tak tuhle část novely poslanci zamítli.

Jinak jsem se byl ptát na úřadě a není vůbec pravda, že vám přidělí body bez vašeho vědomí. To je ňáká novinářská kachna. Musí vás pozvat k projednání přestupku a tam vám sdělí, jestli a kolik vám dají. Jiná věc je, jak píše Ferry, že na to mají rok a když se vám to naakumuluje, tak můžete po projednání jít domů pěšky. Ale to je pouze pro ty řidiče, kteří jezdí bez ustání jako prasata.

btw: já mám body zatím všechny. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ajdamek

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Neon

... o počtu rozhodují prý na onom magistrátě, kam veškeré VYŘEŠENÉ přestupky posílají, takže jak koluje mylná představa, že někdo může mít spoustu bodů o kterých neví není pravda!! Můžeme mít pouze body za přestupky, se kterými jsme souhlasili (tedy zaplatili za ně pokutu) ... :papa

Zapomínáš na to, že ten úřad má na oznámení 12 měsíců. Takže můžeš být klidně 10x změřen stacionárním radarem a nemusíš vůbec tušit nic o tom, že jdeš rovnou odevzdat papíry. ;)

No jo to mě ale nejdřív musej pozvat na vysvětlení a podle fotky prokázat, že jsem řídil já.

Na to nemá ten úřad, ale policie ... to je běžné, že se stane, že přijde doporučený "modrák" od policajtů za jeden přestupek a je jich tam třeba deset, ale nejprve musíš s přestupky souhlasit, že¨s je opravdu spáchal ty a pak Ti teprve můžou udělit body ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Na to nemá ten úřad, ale policie ... to je běžné, že se stane, že přijde doporučený "modrák" od policajtů za jeden přestupek a je jich tam třeba deset, ale nejprve musíš s přestupky souhlasit, že¨s je opravdu spáchal ty a pak Ti teprve můžou udělit body ...

A když budeš souhlasit se všema 10 přestupkama, tak si budeš muset sehnat i druhýho řidiče, kterej Ti od polišů odveze auto (pokud teda na projednání přestupku nepřijedeš rovnou sockou)

Musím přiznat, že vzhledem k počtu nalítaných km mám z každýho dobručenýho dopisu docela strach - u firemního auta totiž platí povinnost firmy prásknout kdo to auto řídil v době spáchání přestupku a tady se na osobu blízkou už vymlouvat nejde - NICMÉNĚ RADARY SE NEPTAJ´, JAK TO VOKECÁŠ, TY JEN FOTĚJ A FOTĚJ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen takovy postřeh s tohoto tydne , spolupracovnikovi přišlo že ma uhradit 8700,- vymahačske firme jinak do mesice přijde exekutor a čau . bylo to diky tomu že před měsicem ho pokutovali měštaci za špatne pražske parkovani on si vzal složenku na litr a pak ji zahodil , a takhle to dopadlo . Magistrat to rovnou dal soukr. vymahačske firme . to jen tak kdybyste chteli zahodit složenku.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

jen takovy postřeh s tohoto tydne , spolupracovnikovi přišlo že ma uhradit 8700,- vymahačske firme jinak do mesice přijde exekutor a čau . bylo to diky tomu že před měsicem ho pokutovali měštaci za špatne pražske parkovani on si vzal složenku na litr a pak ji zahodil , a takhle to dopadlo . Magistrat to rovnou dal soukr. vymahačske firme . to jen tak kdybyste chteli zahodit složenku.:D

Toto řešil známej a dá se to vyřešit

a) zkusit se domluvit s exukutorama na okamžitou platbu té původní pokutované částky, někdy to projde

b) dát to právníkovi protože částka není úměrná té původní (v jeho případě to bylo z tisícovky vymáhaných jedenáct) a uspělo to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: Pe.Tr

jen takovy postřeh s tohoto tydne , spolupracovnikovi přišlo že ma uhradit 8700,- vymahačske firme jinak do mesice přijde exekutor a čau . bylo to diky tomu že před měsicem ho pokutovali měštaci za špatne pražske parkovani on si vzal složenku na litr a pak ji zahodil , a takhle to dopadlo . Magistrat to rovnou dal soukr. vymahačske firme . to jen tak kdybyste chteli zahodit složenku.:D

Toto řešil známej a dá se to vyřešit

a) zkusit se domluvit s exukutorama na okamžitou platbu té původní pokutované částky, někdy to projde

b) dát to právníkovi protože částka není úměrná té původní (v jeho případě to bylo z tisícovky vymáhaných jedenáct) a uspělo to

ad 1 pochybuji kdyz to jsou soukr firma a chteji vydelat a s tisicovky budou mit prd

Ad 2 zkusit se to muže , řeknu mu to, dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: Pe.Tr

jen takovy postřeh s tohoto tydne , spolupracovnikovi přišlo že ma uhradit 8700,- vymahačske firme jinak do mesice přijde exekutor a čau . bylo to diky tomu že před měsicem ho pokutovali měštaci za špatne pražske parkovani on si vzal složenku na litr a pak ji zahodil , a takhle to dopadlo . Magistrat to rovnou dal soukr. vymahačske firme . to jen tak kdybyste chteli zahodit složenku.:D

Toto řešil známej a dá se to vyřešit

a) zkusit se domluvit s exukutorama na okamžitou platbu té původní pokutované částky, někdy to projde

b) dát to právníkovi protože částka není úměrná té původní (v jeho případě to bylo z tisícovky vymáhaných jedenáct) a uspělo to

ad 1 pochybuji kdyz to jsou soukr firma a chteji vydelat a s tisicovky budou mit prd

Ad 2 zkusit se to muže , řeknu mu to, dik

Ad 1 je to první krok, zkusit to, hrozně slušně, že nechce mít zbytečný problémy ale že je ve finanční tísni bla bla, oni ocení když se to člověk snaží řešit a ne ignorovat.

Rád bych k té 2 poradil na základě jakýho zákona to bylo ale už bohužel nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...