Zbyňa1

Signalizace dešťového senzoru

23 posts in this topic

Zdravím,nevíte někdo jestli by se dala udělat nějaká signalizace zapnutého senzoru deště ? Asi by se mi to v autě libilo.Nevím zda bych mohl vzít napájení pro nějakou kontrolku přímo u senzoru , protože po zapnutí tam napětí je. Mám však strach, abych nenarušil jeho funkci,nejsem žádný elektronik, tak nechci něco pokazit. Nebo snad je někde signalizace a mně nefunguje ? :myslim

:xvul:xvul ok ale jsi v sekci pokusy......tady jse ti na to nikdo nepodívá....prosím admini at to šoupnou kam to patří.....:roll:roll:roll

Původně zaslal: Zbyňa1

Zdravím,nevíte někdo jestli by se dala udělat nějaká signalizace zapnutého senzoru deště ? Asi by se mi to v autě libilo.Nevím zda bych mohl vzít napájení pro nějakou kontrolku přímo u senzoru , protože po zapnutí tam napětí je. Mám však strach, abych nenarušil jeho funkci,nejsem žádný elektronik, tak nechci něco pokazit. Nebo snad je někde signalizace a mně nefunguje ? :myslim

A k čemu je to dobrý??

Co myslíš, k čemu je dobrý ten senzor deště, nebo ta kontrolka ?!:nevim

Ta kontrolka - k čemu je senzor asi tuší. ;)

Původně zaslal: Přema

:xvul:xvul ok ale jsi v sekci pokusy......tady jse ti na to nikdo nepodívá....prosím admini at to šoupnou kam to patří.....:roll:roll:roll

Díky za upožzornění příště dám pozor, asi za to může ta změna času :mad:

Původně zaslal: Kurt

Co myslíš, k čemu je dobrý ten senzor deště, nebo ta kontrolka ?!:nevim

Ta kontrolka - k čemu je senzor asi tuší. ;)

Přesně jak píše Kurt. Pokud je dešťový senzor funkční, tak stírá a pokud vypneš motor a nebo dáš páčku do jiné polohy, tak není funkční.

Chtěl bych to hlavně jako parádičku a taky jsem se chtěl ujistit zda mi nepřestala fungovat nějaká kontrolka co by to třeba měla signalizovat...

Tak na parádu ano ale nevím, že by dešťový senzor měl vlastní kontrolku.

Dešťový senzor má svoji vlastní kontrolku.Polej sklo vodou a uvidíš ,jak se hejbou stěrače,to je ta kontrolka že to funguje, nato snad kontrolka potřeba neni , nebo snad j?

Jo to jsem si taky všim že to při stirani venku sviti.Docela jsem čuměl co to je za světilko.

Na dešťovy senzor kontrolku nemam ,ale jeho zapnuti mi hlasí palubni počítač napisem. Asi verze pro méně chapavé (stěrače stírají) - tj. pro mě.:D

Přesně tak, jko kontrolka mi slouží to, že stěrače stírají ...:roker Obecně mám zapnutý stěrač stále na funkci AUTO a nic neřeším, když je potřeba, stěrač stírne a je to ... A když je megaslejvák, že náhodou nezvládá, tak mu přidám manuálně ...

Původně zaslal: Neon

Přesně tak, jko kontrolka mi slouží to, že stěrače stírají ...:roker Obecně mám zapnutý stěrač stále na funkci AUTO a nic neřeším, když je potřeba, stěrač stírne a je to ... A když je megaslejvák, že náhodou nezvládá, tak mu přidám manuálně ...

To je zvláštní, já když to mám zapnutý a vypnu motor, tak při opětovném nastartování musím funkci AUTO1 znovu aktivovat. :myslim

Že bys měl něco jinýho?

Původně zaslal: Mila_S

To je zvláštní, já když to mám zapnutý a vypnu motor, tak při opětovném nastartování musím funkci AUTO1 znovu aktivovat. :myslim

Že bys měl něco jinýho?

No, nějak si nevybavuju, že bych to znovu aktivoval, ale je možné, že třeba do doby, než začne pršet použiju třeba ostřikovače, nebo jenom jednorázové stírnutí ... nevim, čert to vem, prostě mi to fachá a pohoda ... a žádnou kontrolku bych tam nedával

Původně zaslal: Mila_S

Že bys měl něco jinýho?

No, nějak si nevybavuju, že bych to znovu aktivoval, ale je možné, že třeba do doby, než začne pršet použiju třeba ostřikovače, nebo jenom jednorázové stírnutí ... nevim, čert to vem, prostě mi to fachá a pohoda ... a žádnou kontrolku bych tam nedával

Asi ti senzor nefunguje jak by měl když při silnějším dešti musíš přidavat manuálně .A z toho co píšeš taky vyplívá , že bys někdy tu kontrolku potřeboval tak jako já ...:(

Asi ti senzor nefunguje jak by měl když při silnějším dešti musíš přidavat manuálně .A z toho co píšeš taky vyplívá , že bys někdy tu kontrolku potřeboval tak jako já ...:(

Neon tím "manuálně" myslel, jako že vystrčí ruku z okýnka a a pomáhá stírat ručně:D

Jináč je fakt, že pokud funguje senzor tak, jak má, tak umí zapnout stěrače i "v kuse" na max rychlost...

[upravil dne 31.10.07 MJSytic]