Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ventilátor topení 405


Guest trakouš

Recommended Posts

Jak, byl, eště furt je. Se za ním stav, je v takové malé boční uličce, naproti té Integře ve Vyšehradské, vedle pošty...

Já jsem mu tam kdysi nacpal nějaké zbytky elektroniky, co mi doma překážely.

Jinak, vzhledem k tomu, že se elektronice čas od času věnuju už 20 let, pamatuju taky ještě Teslu v Martinské, Teslu v Dlouhé, Lidická je taky furt co byla... taky pamatuju obyčejné červené LEDky jako těžkou podpultovku... brrrr. A taky to nadšení, když začínalo GM, a člověk zjistil, že elyt 1G na 25 voltů nemusí nutně vypadat jak krabice od bot :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem se s nim bavil asi trikrat a uplne mi to stacilo. Schvalne ho navstevovat nebudu. Kde je ta Integra vim, ale nikdy jsem tam nic nekupoval. Prodejnu v Lidicke znam, uz jsem tam byl.

Ja se po prazskych prodejnach s elektronickyma soucastkama pohybuju asi jenom 10 let, tak spoustu tech starsich obchodu neznam. A zucastnil jsi se nekdy fronty pri nakupu v KTE ve Spalene? Ty byly opravdu stavnate. Az na chodnik pred obchod...:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zatím jsem to nerozdělával, tak nevím co obnáší dostat se na ventilátor a otazka je jestli se vtom mám štourat když nemám jistotu v čem to je. za ty 300,- vyndá můj, na tyden než ho opravý dá svůj rezervní a po opravě vrátí můj a za 300,- mě to příde dobrý. mk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu, že tranzistor stojí 50,-Kč, a oprava 300,-: no a co? Pokud to umím, vyměním sám, pokud neumím, zaplatím opravu, co je na tom divného?

Já taky neumím účetnictví - ale účetnímu neřeknu, že mu zaplatím jen jen tužku a papír, případně minimální mzdu (nebo třeba právníkovi atf.). Prostě, každý umí něco, a toho něčeho si nějak cení. Já bych ten větrák taky neopravoval levněji než za 300,-, myslete si o tom co chcete...

Jinak vrtule na větráku je naražená, takže silou, a dávat bacha...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ja to chapu. Pak mi to taky doslo. A vlastne bych to taky asi pod 300 neudelal, pokud by to bylo jako kseft.

A na stahnuti te vrtule neni nejaky figl? Ja jsem to zkousel a permanentne jsem se bal, ze to nekde praskne, tak jsem toho nechal. Potreboval jsem promaznout lozisko a nakonec jsem tam nakapal olej skrz tu malinkou dirku v tom plastu. A nedavno jsem jel nejakym nedopatrenim bez zapnuteno radia a zase to trochu piska.:(:(:(:(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrtuli opatrne, ale konstantni silou stahnout, nejlepe nejakym stahovackem. Predtim je potreba ocistit (osmirglovat jemnym smirglem) koukajici konec hridelky neb byva oreznuty a naolejovat ho. Klepnuti je potreba provest pres nejaky spalik, abys nerozklepnul ten konec a pak se to kvuli tomu nezadrhlo. Ta vrtule je btw. vyvazena, pokud je potreba, ma na sobe vyvazovaci \"klips\". Tak si rikam, ze je potreba nasadit zpatky do priblizne stejne pozice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajimave, co rikas, ale asi logicke. Tranzistory v tomhle pouzdre se uz moc nedelaji. V nejhorsim ale existuje reseni: koupit jiny typ se stejnymi nebo lepsimi parametry v pouzdre TO220 (takovy hranolek s ouskem a tremi tremi vyvody v rade) a pak existuje nejaka redukce tohoto pouzdra na to kovove. Kouknu se kolik za to a kde to maji. Je pravda, ze kdyz jsem hledal tu nahradu, tak jsem mel problemy vubec neco najit prave kvuli pouzdru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...