Sign in to follow this  
Followers 0
honzyh

406 hdi r.v.1999

15 posts in this topic

Ahojte.Právě jsem se stal majitelem tohoto kombíku.Má najeto 280tkm a stál mě 110tkč.Zatím se mě zdálo že vše je o.k.až na pár věcí.Napíšu je sem a snad mi někdo poradí.Při jízdě mi bliká na přístrojovce airbag-nevím proč.Nějak mi to nevadí,ale blikat by nemusel.:)Dále pak celkem vážná věc je ta že při rozvícení světel mi svítí jen parkovačky a ani za boha nesvítí potkávací.Co stím?Mám auto teprve pár hodin tak se omlouvám že už tak otravuju.Díky za odpovědi

Co s přepínačem?Jo a ještě jedna otázka-když auto vypínám tak se tak nějak otřese.Nevím jestli je to normální-naftu mám poprvé.Jinak sem jel z Brna do Zlína a zdá se mi že se ručička palivoměru skoro nepohla.To má vážně tak malou spotřebu?Díky

Co s přepínačem?Jo a ještě jedna otázka-když auto vypínám tak se tak nějak otřese.Nevím jestli je to normální-naftu mám poprvé.Jinak sem jel z Brna do Zlína a zdá se mi že se ručička palivoměru skoro nepohla.To má vážně tak malou spotřebu?Díky

Muze bejt vypalenej, pak treba pojistka nebo kabelaz. Moznosti je vic. Otrese? Do urcity miry je to normalni. No pokud natankujes plnou tak se cca 200 - 300 km ani nehne.

S tim blikanim airbagu,podivej se pod sedačku spolujezdce jsou tam konektory skus je prostřiknout kontaktolem a poradne docvaknout. mě tohle pomohlo.

Airbagy: může být špatný kontakt pod sedadlem, nebo může být urvaný "převaděč" struna pod volantem (včera jsem to měl, na 406).

Světla: může být špatný přepínač světel, možná pojistky?

Spotřeba je malá, ale raději to prověř - naber plnou, spotřeba je pod 7 litrů určitě a objem nádrže asi 70 litrů, tak jezdi podle tachometru, tak 600 km ujedeš určitě.

Otřesení při vypnutí: taky se mi třese. Zkontroluj silentbloky, případně (prý) vstřiky (to jsem jenom slyšel).

Ja teda ujedu vzdycky pres 1000 km. A do nadrze se na nacpat i 80 l, aspon teda u staryho modelu kde je u hrdla "tlacitko" na odsti vzduchu z kapsy.

[upravil dne 27/10/07 MatrixChose]

Tak jsem mrkl na ty světla a obě pokávačky byly špatné-divné.Mám jen jednu tak jsem ji vyměnil a stejně svítí pořád jen parkovačky.Čím to může být?

Původně zaslal: honzyh

Tak jsem mrkl na ty světla a obě pokávačky byly špatné-divné.Mám jen jednu tak jsem ji vyměnil a stejně svítí pořád jen parkovačky.Čím to může být?

a proud do nich jde nebo ne?