Sign in to follow this  
Followers 0
maNkovic

Brzdove svetlo mi 16

29 posts in this topic

Mam problem z brzdovym svetlom ked stlacim brzdu tak nesvieti :myslim a viem o dakom senzore pod brzdovym pedalom bol uplne cierny na kontaktoch tak som ich pocinoval ale stale nic :bojim ak viete co s tim je tak poradte alebo by som aj popripade kupil ten senzor dikes:papa:myslim

ako ktory bacha tie za 300 kc mozna ale kdys mas profi, nemas problem, ale aj tak suhlasim skus to prehnat cez daky zdroj spolu s zarovkou

Původně zaslal: qity3

ako ktory bacha tie za 300 kc mozna ale kdys mas profi, nemas problem, ale aj tak suhlasim skus to prehnat cez daky zdroj spolu s zarovkou

dobre skusim zatial dikes

nebo taky zkus jenom ty dva dráty spojit, měla by se ti ta brdovka rozsvítit, pokud nee tak senzor je dobrý a chyba někde jinde

Původně zaslal: Hanys55

nebo taky zkus jenom ty dva dráty spojit, měla by se ti ta brdovka rozsvítit, pokud nee tak senzor je dobrý a chyba někde jinde

nic ked to prepojim tak sa nic nestane skusal som to aj merat ale nic kde teda moze byt chyba???:myslim:myslim

U mne to děla spínač vrzd. světel pod pedálem ... prostě šel/nešel, taxe vyměnil za novej, trochu pocuchal a jede :-) Oprava 100Kč

Původně zaslal: Sektor

U mne to děla spínač vrzd. světel pod pedálem ... prostě šel/nešel, taxe vyměnil za novej, trochu pocuchal a jede :-) Oprava 100Kč

to som si mislel aj ja ale mne tam nejde ani elektrika

Takhle skus tohle: Do toho brzdoveho spinaca ti jdou dva dratky, kdys das voltmeter na kostru a skusis zmerat jeden abo druhy kontakt, (neviem ci ti to nejde cez klucik, ale malo by to ist napriamo, kdyby neco zapni ho do 1. polohy), musis namerat na jednom 12 V. Ak nie, chyba je v privode. Ak ano, chyba je v odvode. Skontroluj poistky v 1. pripade, ak mas vadny privod, popripade ci dakde nie je sekly kabel. Ak tam Tie volty mas a je to v odvode, spoj kontakty natvrdo, a zmeraj ci ti jede voltaz az k ziarovkam. Ak nie potom mas dakde sekly kabel na odvodu. Pohraj sa a napis. :super

proč tak složitě ? pokud ti nesviti 3. brzdove a jine brzdove světla sviti tak natahni kabel od 3. brzd. svetla do nektereho normalniho , doleva nebo doprava ,tam kde bude lepši přistup . a fertig.

:papa

Takhle skus tohle: Do toho brzdoveho spinaca ti jdou dva dratky, kdys das voltmeter na kostru a skusis zmerat jeden abo druhy kontakt, (neviem ci ti to nejde cez klucik, ale malo by to ist napriamo, kdyby neco zapni ho do 1. polohy), musis namerat na jednom 12 V. Ak nie, chyba je v privode. Ak ano, chyba je v odvode. Skontroluj poistky v 1. pripade, ak mas vadny privod, popripade ci dakde nie je sekly kabel. Ak tam Tie volty mas a je to v odvode, spoj kontakty natvrdo, a zmeraj ci ti jede voltaz az k ziarovkam. Ak nie potom mas dakde sekly kabel na odvodu. Pohraj sa a napis. :super

ok skusim a rozmislal som ze skusim pripojit aj 3 brzdove svetlo lebo kable tam mam natiahnute

tak us som to skusil ale nejde to ani elktrika nejde:grr ani do spinaca pod pedalom ani do svetiel kde moze byt chyba???:myslim

Původně zaslal: Fusion

A kontrolovals pojistky, relé?

poistky ano ale rele nie a ktore to ma byt a ako ho mam skontrolovat???

Ono mne sa ale zda ze spinac ovlada rele, to znamena, ze ak ti dejde do pedaloveho spinaca vobec ziadna elektrika a poistky jsou urcite v poho tak mas dakde urvaty kabel medzi poistkovou skrinkou a pedalovym spinacem. To by uz chtelo el. schemu, aby si bedel, ktory kabel to je a natiahol ho odznova. Inak tipujem ze sa to urvalo od poistkovej skrinky.

Ono mne sa ale zda ze spinac ovlada rele, to znamena, ze ak ti dejde do pedaloveho spinaca vobec ziadna elektrika a poistky jsou urcite v poho tak mas dakde urvaty kabel medzi poistkovou skrinkou a pedalovym spinacem. To by uz chtelo el. schemu, aby si bedel, ktory kabel to je a natiahol ho odznova. Inak tipujem ze sa to urvalo od poistkovej skrinky.

to bude najpraudepodobnejsie lebo v aute je strasny bordel s kablami predchadzajuci majitel bol elektrotechnik a daval tam same pico..ny ..... Nemate volakto elektricku schemu na MI16 rv 1989

dej mail a já ti pošlu mám manuál na 405ky, podle mě by to mělo sedět i na to tvoje apoň přibližně.

Ještě mě napadá:zkus jít po drátu od toho pedálového spínače kam dojdeš a máš to ne???

Já jsem trochu blázen takže bych si to rozebral co to šlo abych zjistil kam a jak to vede :D