Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výkon 2.1 td


lubos.soj

Recommended Posts

Chci se zeptat,jestli má vaše 2.1 stejný výkon když s ní jezdíte v klidu a když jí dáváte napít.Já když jezdím v klidu a pak tomu dám napít tak má auto docela dobrý zátah,ale když tomu dávám delší dobu nebo když jedu po dálnici 150-180 km/h tak je auto potom takové líné a nemá ten správný zátah.Je to normální??:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodně je to způsobeno subjektivním dojmem! Pokud jedeš s mírnou nohou a po nějakém kilometru plynový pedál sešlápneš....vnímáš ten rozdíl hodně! Pokud jezdíš stále svižněji není tam relativně žádná změna...proto se Ti zdá, že je auto líněší!

(Trochu by se to dalo přirovnat....pokud vlítneš rychle do zatáčky a začneš brzdit, na tachometru budeš mít 50km/h bude se Ti zdát rychlost mnohem rychlejší):papa

Ale nebráním se i myšlence, že auto u svižné jízdy začne být línější (hlavně diesel)...ale žádný reálný podklad nemám:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj, já mám ze své 2.1 také ty samé pocity. Prostě když to někde hením a pak po něm chci velkeý výkon, tak opravdu ten motor se začne bránit a říká si "už jsem se nalítal dost, takže trošku klídek" :D.

Opradu to není jen pocit, ale u těhle motorů je to asi holá skutečnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lubos.soj

A čím to může být způsobené?Nevíte někdo?

Všechno to jsou jen tvé pocity. Pokud jí chceš dávat "napít", měl sis koupit benzínovou cirkulárku. Pokud hodláš i tohodle maratonce (ne sprintera) honit, musíš se striktně držet rozsahu jeho nejsilnějších otáček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petrásek

Neboj, já mám ze své 2.1 také ty samé pocity. Prostě když to někde hením a pak po něm chci velkeý výkon, tak opravdu ten motor se začne bránit a říká si "už jsem se nalítal dost, takže trošku klídek" :D.

Opradu to není jen pocit, ale u těhle motorů je to asi holá skutečnost.

no to je trosku nesmysl..dokazal bych jeste zkousnout prehraty intercooler, a timpadem mene vzduchu ale docela o tom pochybuju, to bys musel jet hlavne pomalu na vetsi ceres, abys neuchladil intercooler natolik aby to bylo poznat.

Tyhle priznaky jsou uplne stejne, mam je i ve sve C5 - kdyz jedu normalne a jen to nekde v zatacce trosku orostuju na plny tak si rikam, ze to hrabe svisti trha asfalt a stromy okolo, a kdyz takhle jedu celou jizdu tak je to auto v podstate lenive a nejak moc to nezrychluje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...