Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej v prevodovke


foxo

Recommended Posts

tak podívej:

za prvé:můj nyní nasezený tón není ublíženecký,ale ironický...což je dost podstatný rozdíl

za drudé:když už to píšeš,nestyď se,já snesu to ponížení-a klidně taky zkopíruj pár z mých odpovědí z toho velkého procenta chybovosti(to by mně opravdu zajímalo)

za třetí:nemám ve zvyku při psaní do diskuzí tohoto typu nějak zvláště kontrolovat gramatiku a styl mého vyjadřování,myslím,že v dané problematice se nic podstatného nezmění.

A za čtvrté:copak si opravdu myslíte,že olej v převodovce nestárne??Že 150 000km na jednu náplň je v pořádku??Že oleji vadí jen vysoké teploty a nečistoty způsobené spalovacími procesy??To se vám pak opravdu stane celoživotní,protože při již zmiňovaných 180 000 km se rozsype!!Zvláště pak na starých vraždách jako je P 205 a podobně-jak tady oddie píše a stojí si stále za svým!Sám psal,že favorit má doporučený interval výměny 40 000km.P 205 jsou přibližně stejně staré-to si myslíte,že jsou z nějakého kosmického materiálu,nebo co??Nebo že čeští kontruktéři jsou tak blbí??(tím nechci urazit oddieho-vím,že že má vzdělání právě tohoto typu)S tím opravdu soulasíte??To snad memůžete myslet vážně!!!Já věřím,že tady oddie hodně lidem poradil...a jste kamarádi,ale dejte si tu práci a přečtěte si obsah tohoto tématu ještě jednou a všimněte si kdo znás toto celé vyvolal a a choval se nevhodně.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No moje první auto má olej v převodovce vřdy zaždý rok a nebo 10 000 km nový. je to totiž olejíček stejný i pro motor. Kdyby tam nebyl , svítila by mě na palubce "olejnička".

To druhý auto ma na P čele samoleku a intrval na výměnu tam je uveden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přečetl jsem si zatím knihu jak na to a pro 205tku chtějí každých 20 000 km kontroli stavu a množství oleje v převodovce- To se asi hodnotí , za-li tam je a jestli ještě maže. Další , co jsem se dočetl , že u automatu vyměnit po 40 00 striktně. Víc ani čárka.

Beru si kabát a jdu se s baterkou podívat na auto !

Připadne mi to , jako by se to mělo jen dolívat s tím , že starý vyteče spodem a nový přiteče horem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Hafity

Původně zaslal: foxo

No chlapi, tak sa nam to to rozohnuje. Nekdo meni olej v prevodovke kazdych 30tis., a nekdo 100tis. a nekdo vubec. Ale este sem nikoho nevidel pisat, ze sa mu posrala prevodovka, a tym myslim jako kolecka, zuby atd. (nemam na mysli čidla a senzory) PS: olej oxiduje hlavne pri velkej teplote, a v prevodovke najdes asi tazko neco rozpalene na 600 stupnov, jako v motore. :cool:

Každou chvíli tu někdo shání převodovku, proč asi? U převodovek k motorům řady TU se sypou pátý stupně, u převodovek k motorům řady XU zase diferáky.

To je dáno a) tím, že se v nich často nemění olej vůbec, a auta u nás mají 300tis ani nemrkneš, ať se na tacho cokoliv, b) že olej uteče přes netěsnící gufera je ho tam sotva půlka, takže ta pětka logicky odejde jako prvním když do toho oleje "nedosáhne" a navíc se na ní jezdí většinu času.

Pětkové soukolí se z výše uvedeného důvodu sype i na XU - BE převodovkách, častěji než ty diferáky.

Ty pětkový kola, někdy včetně přesuvníku a vidličky chápu. Akorát jsem jich víc vyměnil na těch menších převodovkách. Ale to je zřejmě jen náhoda. Spíš mě zaráží devastace satelitů diferenciálu u BE. U TUčkovejch motorů daleko míň. Z povrchu zubů je doslova vytrhán materiál. Možná se tomu říká pitting? Ale ten název jsem střelil od boku. Přeci jen už jsem ze školy hafo dlouho. :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

tak jsem na radu svého mechanika taky žil v přesvědčení, že se olej v převodovce nemění. A to mám nalítáno na autě 140 000 km. Zásadní dotaz: kolik toho přev. oleje při výměně nalít a jaký?

Měly by to být necelé dva litry (1,85?) oleje 75w80.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Ladman

tak jsem na radu svého mechanika taky žil v přesvědčení, že se olej v převodovce nemění. A to mám nalítáno na autě 140 000 km. Zásadní dotaz: kolik toho přev. oleje při výměně nalít a jaký?

Měly by to být necelé dva litry (1,85?) oleje 75w80.

díky za info:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

jj ,jak tam bude vic oleje tak to ozubene kolečka napěni ten olej a převodovka je zachvilku v haji:(

Předpokládám, že je tam taky "kontrolní" šroub, který musíš při nalévání vyšroubovat. Takže ve chvíli, kdy tam bude oleje víc než má, tím otvorem to zase vyteče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hafity

Původně zaslal: Pe.Tr

jj ,jak tam bude vic oleje tak to ozubene kolečka napěni ten olej a převodovka je zachvilku v haji:(

To ale nemyslíš vážně, že?

smrtelně .

2 Kurt : máš pravdu , duležite je mit auto v rovině , třeba když budeš měnit si sam olej u 306 tak sundavaž LP kolo ,tak je auto na heveru a musi se dat do roviny aby ten přebytek oleje vytekl .taky je ještě par převodovek co kontrolni šroub nema , a doliva se olej z vrchu .většinou přes nahon tachometru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muzete to dakto nafotit? myslim ten kontrolny sroub, bo idem menit olej v motore a taky ho chci vimenit i v prevodovce, abych mnel dusi na miste. vzdyt 190 tis je uz dost a pri vymacknuti spojky mi motor zastudena vydava hlucnejsi zvuky nez obvykle a to nehoorim o rozizdeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, taky mi pár lidí tvrdilo,ať olej v převodovce neměním apod. Ale i tak si du za svou a olej budu měnit alespoň po 40000-50000 a kontrolovat při každé výměně motorového oleje. Když sem auto kupoval,tak sem olej měnil,teď mám natočeno něco ke 40000 po výměně a budu ho měnit znova. Prostě mám lepší pocit a myslím,že 408kč/ 2L co mě stál originální olej Shell v autokelly není zas taková palba.

[upravil dne 28.10.2007 M.a.R.i]

[upravil dne 28.10.2007 M.a.R.i]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to klumir: Taky se snažím aby mi auto pod mým velením nestárlo,ale je to pro mě nejspíš zbytečný boj, neboť jsem docela nešikovný a většinu servisu provádí mechanik. Auto mám necelé 2 roky a jenom servis mě vyšel přes 100000CZK a to není pro mě jako pro přivydělávajícího si studenta nikterak malá částka. Pomalu se ujišťuju nad tím že u 14let starého auta s 250000km je boj o zastavení stárnutí marný :nevim, tedy alespoň pro mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

přesně tak raději jen tolik co tam patří:)

právě proto jsem se na to ptal. S mechanikem jsem o tom mot. oleji mluvil a řekl mi, že postupoval podle tabulky AGIP, kde bylo množství co on dával napsané. Ještě mi to ukazoval, takže tabulky AGIP brát s rezervou. Až budu potřebovat vyměnit přev. olej, rovnou mu řeknu to množsví co má nalít a na žádné tabulky jako předtím ať nekouká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...