Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Lakování plastu


Vydrýsek

Recommended Posts

Podle fotek v podpisu je vidět, že mi moc neladí nárazník se zbytkem autem... nechci to ale dávat za krvavý prachy lakýrníkům... stříkal jste si to někdo někdy sám? Slyšel jsem, že stačí si nechat namíchat sprej, na mokro smirklem zdrsnit ten plast a stříknout to.... Máte s tím zkušenoti jak to pak vypadá? ZKoušl jste to někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nejsem profík ale stačí to přejet smirkem, pak základ na plasty až to uschne tak plnič, ale ten musiš nechat pořádně proschnout ať vytvrdne.Potom ho vezmeš jemným smirkem tak 500 až 600. A nastříkáš barvou a potom lakem. Ale jestli chceš střikat jenom to břiško na tom nárazníku jak je to světlí tak to bude stačit jenom barvou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: golias

No nejsem profík ale stačí to přejet smirkem, pak základ na plasty až to uschne tak plnič, ale ten musiš nechat pořádně proschnout ať vytvrdne.Potom ho vezmeš jemným smirkem tak 500 až 600. A nastříkáš barvou a potom lakem. Ale jestli chceš střikat jenom to břiško na tom nárazníku jak je to světlí tak to bude stačit jenom barvou.

Původně zaslal: Vydrýsek

jasne, jenom ten bilej pruh + ty listy pod svetlama....

Původně zaslal: golias

Tak to už jednou sřiknutý je to už nemusíš základem a myslím že ani plničem.Jenom si to pořádně odmasti a vem smirkem po vodou.:papa

Tak asi takle "profíci",Jestli je ten plast už v základu a barva vozu je metla ,tak bych to nepodceňoval(pokud to chceš mít pěkný),a plnič bych tam stejně dal.Nebrousil bych to brusnym papírem ale existuje taky brusná houbička která nahradí 1000ovku papír na broušení a ten můžeš použít i za sucha a hlavně NEPOŠKRABEŠ ten základ,pak dej ten plnič,ten taky přejeď houbičkou ale už si namáčej v technickym benzínu a budeš to mít zároveň odmaštěný.Nech si udělat plnič i barvu do spreje a stříkej do kříže jak plnič tak i barvu.Když na to nebudeš chvátat a dáš si záležet tak se ti to povede jako vod profíka.Dělal sem vo autech 25let tak už něco vim.:super:potlesk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vydrýsek

Barvu do spreje mi namíchaj leckde, že jo? Ten nárazník je z bílý 405, prostě origo hotová povrchová úprava. Ten plnič je ve spreji nebo se musí pistolí? Zkoušel jsem googlit nějaký info ale nic pořádnýho jsem nenašel...

Ten plnič ti namíchaj taky do spreje,mim odhadem ti padne asi 1a půl -2deci,stříkej si to do kříže a aspoň2x,mezi sebou si nech trochu asi tak 15ti minutovou pauzičku,na broušení si to nech trochu víc,asi tak hodku při teplotě 20stupňů,zabrušuj do kulata a netlač na to a namáčej si do technickýho benzínu.Držim pěsti ať se povede a dej pak do placu jak se povedlo:super:potlesk:potlesk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vendi.stejskal

Původně zaslal: Vydrýsek

Barvu do spreje mi namíchaj leckde, že jo? Ten nárazník je z bílý 405, prostě origo hotová povrchová úprava. Ten plnič je ve spreji nebo se musí pistolí? Zkoušel jsem googlit nějaký info ale nic pořádnýho jsem nenašel...

Ten plnič ti namíchaj taky do spreje,mim odhadem ti padne asi 1a půl -2deci,stříkej si to do kříže a aspoň2x,mezi sebou si nech trochu asi tak 15ti minutovou pauzičku,na broušení si to nech trochu víc,asi tak hodku při teplotě 20stupňů,zabrušuj do kulata a netlač na to a namáčej si do technickýho benzínu.Držim pěsti ať se povede a dej pak do placu jak se povedlo:super:potlesk:potlesk

Eště bych dodal k tý barvě,nejlepší bys měl dojít si míchnout barvu a plnič tam kde auta opravujou,tam taky míchaj a docela dobře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vendi.stejskal tysi ale odbornik na,ocit tu hubixku do tech benzinu a potom brusit a mozes ja na suchu a potom zaklad kde si to takto videl Len tak na ten prach po bruseni NO nie som lakirnik ani neak spesal mechos ale kazdopadne by som to najpr obrusil trebar aj stou hubickou potom odmastil a strierkol A ze robil 25r do aut ak by si mi takto strirkol co i len naraznik tak NO COMENT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: golias

Přesně tak když si dude kupovat každou pi...... taksi to muže nechat někde střiknout. Jo a pro VENDY STEJSKALA, 25 praxe s auty a střikal by jsi spreyema?Tak to ti to muselo vynášet:super

To bylo myšlený pro Vydrýska abysi to moh udělat sám ,jako amater,jinak já bych si to samozřejmě stříkal pistolí,já sem na takovýdle práce doma(vlastně u tchýně)zařízenej ,včetně kompresoru 3ech pistolí,každá na svou práci(základ,plnič,vrchní barva-nebo metalíza)a stim sprejem nějakou menší opravu taky zvládnu,se neboj,hlavně si dávej bacha na jméma ,řikaji mi "Vendi":super:potlesk:potlesk:super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

být to obyč barva,tak dej bože.nějak to tam naflákáš,tak to přeletíš patnáctikilem a vyleštíš.ale metla je úplně něco jiného.je tomu třeba alespoň trošku to,co potřebuje-alespoň trošku opravdický plnič-a né nějaké nitro ve spreji,který se ti nakonec stejně "zježí".metlu musíš nastříkat rovnoměrně a pak ještě zaprášit....,když ti to třeba jen trošku steče,jde to vidět z kilometru a pak ještě lak.a to nemluvím o tom,že když neznáš pár fíglů,jak alespoň trošku připravit místnost na stříkání,bude to vypadat,jako by jsi to stříkal na pískovišti.Ti co vědí o čem tady píšu mi určitě dají za pravdu.NÉ,ŽE BY TO BYLO AŽ TAKOVÉ UMĚNÍ,ALE ZAČÁTKY JSOU FAKT TĚŽKÉ.KDYŽ TO PAK ZNÁŠ,JE TO BRNKAČKA :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nezapomen pred plnicem to jeste striknout zakladovkou na plast...je to otazka 120 KC....je to takovej sprej, kterej nalepta ten plast, aby na tom dobre drzel plnic...a tak ca 10 min po nastrikanim toho zakladu muzes hned strikat plnicem.Ale kolikrat sem to tim zakladem ani nestrikal a drzi to stejne, je to spis atkovej sichr no ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...