Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 1.4 HDI niekedy nestartuje


ROpa-SK

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...

tak mne to uz nerobi prestalo to samo. Palivovy filter som stale nevymenil aj sa ochladilo a ziaden problem, uz niekolko tyzdnov to chyta na prvy sup uplne normalne... ale zas ina vec idem si po dialnici 130km/h dlhsiu dobu a naraz vypadok v tahu motora asi na 0.5s takze to s autom solidne sklblo, idem dalej a asi po 1km znova to iste, ookrem toho trhnutia a pipnutia (a rozsvietenia) kontrolky motora nic viac normalne som siel dalej, potom som radsej ubral na 110km/h aby som dosiel ale uz to viac nespravilo. Na diagu to hlasi akcelerator plynoveho pedalu... teda plynovy pedal. Neviem ako to je vo vnutri riesene ale asi tam bude nejaka odporova draha a po nej beha bezec (bezci alebo viac drah) a zrejme som chytil miesto kde to nemalo kontakt :-( prepokladam ze uz sa mi to tak skoro nestane takze na to prdim lebo menit pedal za 4500Sk sa mi nechce pred vianocami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne 307 sw 2,0 hdi. tiez nechce startovt po dlhsej prestavke, vecr odparkujem rano idem startovat, toci sem tam sa ozve ako keby nemalo naftu...urcite mi pada nafta...zhavice idu pekne do cervena...... takze to ok......

bude to padat naspat do nadrze....takze zacnem od dopravneho cepadla v narzi a uvidime...moc sa mi do toho nechce...bo je zima :):bojim:bojim:bojim:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne na take daco to tipujem aj ja. Ale mam teraz vacsiu pataliu ked to natocim zvycajne studene ale niekedy to je dobre pocut aj za tepla tak mi nieco v motore vydava zvyky trrrr-trrr-trrrr proste je to taky zvuk zvlastny ako ked sa nieco trasie. Zistil som ze ten zvuk vydava napinacia kladka klinoveho remena, dost sa trasie a ked zrovna robi daky vacsi vykmit a po sebe, tak to vydava prave ten klepotavy zvuk. Zhodil som remen dole, vsetky remenice aj vodiaca kladka idu uplne lahko a nemaju vakel. Napinacia kladke ma vakel minimalny. Kupil som druhu uplne novu nahodil som a robi presne to iste... nechapem to... ked dam dole remen a natocim to je ticho. Tu novu kladku som aj vystriekal konkorom nech sa tie plochy vsetky namastia a prvych par sekund som aj myslel ze je to ok ale do minuty to zacalo klepat znova sice najprv v inej tonine ale potom sa to vratilo do normalu a klepe to ako predtym. Robi to najviac v otackach volnobeznych 750-800ot nad tisic to je uz ticho. Niekedy je to ticho aj pri volnobeznych ale ked par krat pobrnkam do plynu tak si to najde pri urcitych otackach okolo volnobeznych tu svoju "rezonanciu" a zas to klepe. Vnutri alebo z predu to az tak pocut nie je ale zboku je to nenormalne a niekedy to plasi chodcov a cyklistov ked vedla nich zastavis lebo z podblatnika okolo kolesa ide ten zvuk priamo na nich. Natocim to na video aby to bolo pocut a aj vidiet co ta kladka robi. Ma niekto napad co s tym ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ROpa-SK

presne na take daco to tipujem aj ja. Ale mam teraz vacsiu pataliu ked to natocim zvycajne studene ale niekedy to je dobre pocut aj za tepla tak mi nieco v motore vydava zvyky trrrr-trrr-trrrr proste je to taky zvuk zvlastny ako ked sa nieco trasie. Zistil som ze ten zvuk vydava napinacia kladka klinoveho remena, dost sa trasie a ked zrovna robi daky vacsi vykmit a po sebe, tak to vydava prave ten klepotavy zvuk. Zhodil som remen dole, vsetky remenice aj vodiaca kladka idu uplne lahko a nemaju vakel. Napinacia kladke ma vakel minimalny. Kupil som druhu uplne novu nahodil som a robi presne to iste... nechapem to... ked dam dole remen a natocim to je ticho. Tu novu kladku som aj vystriekal konkorom nech sa tie plochy vsetky namastia a prvych par sekund som aj myslel ze je to ok ale do minuty to zacalo klepat znova sice najprv v inej tonine ale potom sa to vratilo do normalu a klepe to ako predtym. Robi to najviac v otackach volnobeznych 750-800ot nad tisic to je uz ticho. Niekedy je to ticho aj pri volnobeznych ale ked par krat pobrnkam do plynu tak si to najde pri urcitych otackach okolo volnobeznych tu svoju "rezonanciu" a zas to klepe. Vnutri alebo z predu to az tak pocut nie je ale zboku je to nenormalne a niekedy to plasi chodcov a cyklistov ked vedla nich zastavis lebo z podblatnika okolo kolesa ide ten zvuk priamo na nich. Natocim to na video aby to bolo pocut a aj vidiet co ta kladka robi. Ma niekto napad co s tym ?

pocuj...nemoze to robit napinacia kladka...hovoris ze ked tam nemas remen, tak je klud...ked tam remen je tak to trtka:o

ja by som to videl nato...ked sa motor vytoci do otacok tak sa kladka napne a neni taka volna.....podla mna to moze byt aj tym..a tym bay som zacal....

kolko mas nalietanych kilometrov?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked tam neni remen tak kladka stoji lebo sa toci len remenica na kluke takze iste je ze motoru nic neni. A je mi jasne aj to ze pri vacsich otackach ako volnobeznych sa to ukludni to vidis aj na motore ako sa trasie pri volnobeznych a ako pri vyssich, proste ked je v zabere motor stoji. Ale ja v tom ziadne v tom by som zacal nevidim :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ROpa-SK

ked tam neni remen tak kladka stoji lebo sa toci len remenica na kluke takze iste je ze motoru nic neni. A je mi jasne aj to ze pri vacsich otackach ako volnobeznych sa to ukludni to vidis aj na motore ako sa trasie pri volnobeznych a ako pri vyssich, proste ked je v zabere motor stoji. Ale ja v tom ziadne v tom by som zacal nevidim :-)

tak potom v com vidis problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ROpa-SK

vidim problem v tom ze som nepochopil tvoju radu, skus to rozviest.

ide o to ze ked tam neni remen, necvaka ti to....

ked tam remen je ale motor ide na volnobeh tak cvaka- remen neni napntuty a kladka je volna....v skutocnosti napnuty je,,,,ale nie tak ako ked mu pridas... v tom pripade sa kladka viac napne a nieje taka "volna" cize je v zabere na tah, a nema tam co cvrlikat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ROpa-SK

skusim tam dat este stary remen aj staru kladku, lebo ten remen sa menil o par mesiacov skor ako ako kladka, ci predsa len tento novy remen "nepustil" a nie je uz o nieco dlhsi.

je to tazko polemizovat odkial to ide:myslim:myslim, najlepsie, nastartuj motor a poriadne pocuvaj odkial to trtkanie ide :super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...