Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tvrvanlivost a druh chladící kapaliny


OK406

Recommended Posts

Chci se prosím zeptat, jak je to s trvanlivostí chladící kapaliny. Změřili mě (v bývalém ČSAD), že mám chl. kapalinu do -30st.C. Zeptal jsem se, jak je to s trvanlivostí a výměnou.Řekli mi, že pokud má takový to bod tuhnutí, tak je dobrá a co se týká výměny, tak je to jen lobby firem. Že si mohu dát vzorek chl. kapaliny do mrazáku a pokud nezmrzne, tak je dobrá. Tak ted nevím, co je na tom pravdy. Barva mojí chl.kapaliny je čirá (bezbarvá) nevím, co je to za druh. A nei nevím, zda-li se dá míchat s jinou. Nemůže to být Procor 3000, jak je uváděn v manuálu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Rád bych tu kapalinu doplnil, ale nevím, co je to za typ. Je čirá (bezbarvá). Nemůže to být chl. kapalina Procor 3000 jak je uváděná v orig.manuálu??:myslim

po tech letech bych tam origo kapalinu nehledal , na OMV prodavaji bilou chlad kapalinu a ta je misitelna , cena kolem 120 ,- ,koupil bych tu . host lidi ji tam dává . ja mam origo Bosh co použiva DPMO :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: OK406

Rád bych tu kapalinu doplnil, ale nevím, co je to za typ. Je čirá (bezbarvá). Nemůže to být chl. kapalina Procor 3000 jak je uváděná v orig.manuálu??:myslim

po tech letech bych tam origo kapalinu nehledal , na OMV prodavaji bilou chlad kapalinu a ta je misitelna , cena kolem 120 ,- ,koupil bych tu . host lidi ji tam dává . ja mam origo Bosh co použiva DPMO :D:D:D

Dík:super:super:super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

No právě, že jsme o tomto hovořili a že v autobusech a vozidlech nechávají chl. kapalinu, dokud má dobrý bod tuhnutí. A zatím žádné potíže neměli.

Přesně takhle mi na to odpověděli u Peugeota. Jdu na kontrolu, změřili bod tuhnutí, řekli na -40C a bylo hotové vybavené. Od roku 2001 neměněno, jen trocha destilky na dolití. V listopadu jdu zase po 20000km, tak jsem zvědav co naměří.:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigoš

Původně zaslal: OK406

No právě, že jsme o tomto hovořili a že v autobusech a vozidlech nechávají chl. kapalinu, dokud má dobrý bod tuhnutí. A zatím žádné potíže neměli.

Přesně takhle mi na to odpověděli u Peugeota. Jdu na kontrolu, změřili bod tuhnutí, řekli na -40C a bylo hotové vybavené. Od roku 2001 neměněno, jen trocha destilky na dolití. V listopadu jdu zase po 20000km, tak jsem zvědav co naměří.:mrk

Něco na tom pravdy bude, co říkají staří profíci:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, z chemického hlediska Fridex (nemrzka) bude furt Fridexem (nemrzkou). Její složení se stářím nemění (jako třeba u oleje).

Takže, schopnost nezamrznout bude třeba i 20 let.

Jenže těch 20 let ti nevydrží ty inhibitory koroze... a ostatně, to auto stejně za 20 let zrezne.

To máš stejný jako s tím busem.. po 20 letech vymění kastli, udělají na Karose další GO motoru a možná při tom dají i novou nemrzku. (je nějakej chladič netrápí, těch mají ve skladu dost)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bod tuhnutí (resp. "gelovatění") bude mít stejný, teda pokud chladicí kapalinu neztrácíš a dolívá se jen destilka. Fridex je pořád Fridexem i po 20 letech, jak je psáno. Ethylenglykol je velice stabilní a netěkavá kapalina. Degradují ale inhibitory koroze motoru. Proto serviska Pažout doporučuje výměnu po 5 letech nebo 120 tis. km. Je to doporučení a nemusíš to dělat! Oni se však sichrujou proti problémům a navíc kupuješ nový náplně, samozřejmě s doporučením u Peugeota...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...