Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozvodový řemen


roslp

Recommended Posts

Mám na benzímu 1.8 najeto 120t km a něco mi říká, že touhle dobou se mění rozvodový řemen.

Nemáte někdo návod na výměnu řemene na tomhle motoru?

Nebo aspoň tipa ve kterých autech je stejný motor a je k němu dostupná příručka.

Ještě mi zpod víka trošku vzlíná olej tak nevím jestli to nebude chtít i výměnu nějakého gufera.

Asi bych do toho šel jen v případě, že bych měl tu příručku jinak se u toho odreaguje nějaký technik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: roslp

Mám na benzímu 1.8 najeto 120t km a něco mi říká, že touhle dobou se mění rozvodový řemen.

Nemáte někdo návod na výměnu řemene na tomhle motoru?

Nebo aspoň tipa ve kterých autech je stejný motor a je k němu dostupná příručka.

Ještě mi zpod víka trošku vzlíná olej tak nevím jestli to nebude chtít i výměnu nějakého gufera.

Asi bych do toho šel jen v případě, že bych měl tu příručku jinak se u toho odreaguje nějaký technik :)

třeba ti to pomuže ,me to pomohlo

http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2004091501

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: roslp

Mám na benzímu 1.8 najeto 120t km a něco mi říká, že touhle dobou se mění rozvodový řemen.

Nemáte někdo návod na výměnu řemene na tomhle motoru?

Nebo aspoň tipa ve kterých autech je stejný motor a je k němu dostupná příručka.

Ještě mi zpod víka trošku vzlíná olej tak nevím jestli to nebude chtít i výměnu nějakého gufera.

Asi bych do toho šel jen v případě, že bych měl tu příručku jinak se u toho odreaguje nějaký technik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JSi si jistý, že to má najeto jen 120tis km, nebo to je prostě jen číslo na tacho? Řemen je velmi vhodné měnit i s kladkou, a pokud to vypadá na řádné stočení tacho, tak i s vodní pumpou. A samozřejmě s řemenem vnějšího příslušenoství, ptorože ten bude na hadry taky, pokud už jej někdo nedávno neměnil - ten nevydrží ani polovičku intervalo rozvoďáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem cinknul do dvou značkových servisů a ten solidnější vychází na 5000Kč (2500 sada 2000-2500 práce) ve druhém se moc nenamáhal a vysypal z rukavu částku 6000Kč.

Zajímavé, že v obou servisech, mi technici tvrdili, že vodní pumpy se u Peugeotu moc nekazí a přesto, že jsem opakovaně pumpu měnit chtěl mi to rozmlouvali pokud nebude vyloženě vadná.

Nejdrsnější je pak cena sady nebo jednotlivých dílů u prodejců dílu.

Sada cca 1500Kč, když jsem chtěl jmenovitě řemen Gates taky není problém cena víceméně stejná, no a ještě mi prodejce nabíd 20% slevu.

Teď sháním "Jak na to pro 306" kde je stejný motor a stačila by mi stránka/y, které týkají výměny řemenu.

Jo a ještě perlička, na foru k renoltu měl maník podobný dotaz jako já a dostal podobné odpovědi ve stylu nech si to udělat. A on na to dpověděl kouzelnou větou:

"Přece, když všichni mí známí chodí s výměnou řenenu za mnou, nepovezu své auto do servisu."

[upravil dne 2.12.2007 roslp]

[upravil dne 2.12.2007 roslp]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to byl preklep a myslis "jak na to 806", tak myslim ze navod na vymenu retezu je na jednom z CD, ktere tu koluje.

BTW ja za to platil v neznackovem servisu tusim 6000 Kc. V tom byl i remen na klima, protoze v servisu rikali, ze nema cenu menit jen rozvodak, kdyz se do nej muzeme zamotat pretrzeny remen pohonu prislusenstvi (ktery ma pry obdobnou zivotnost), coz zpusobi stejny vysledek - zniceny motor - jako prasklej rozvodak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne opravdu sháním "Jak na to 306", protože o té knížce vím, že byla vydaná a že je tam stejný motor 1,8 jako v 806.

Pokud by bylo CD přímo na 806 tak to by byla bomba.

Pokud někdo víte, jak takové CD získat, dejte mi prosím vědět budu moc vděčný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...