Sign in to follow this  
Followers 0
Péťa

Kdy se kupují letní gumy?

19 posts in this topic

Můžete někdo poradit, kdy je výhodnější koupit letní gumy? Teď, když se vyprodávají zásoby (a starší modely)? Nebo na jaře, kdy budou předsezónní slevy?

To jsou problémy, že :D :D

PS: Dík za názory...

Na jaře, protože gumy obecně už pár let klesají sami o sobě o desítky procent každou sezónu.

Guma by měla být na autě asi tak 4 roky, pak se zhoršují vlastnosti, i když je vzorek ještě dobrý; takže když koupíš teď, tak než ji nasadíš, tak bude min. půl roku, ale spíš rok stará :super

Tohle jsem slyšel o zimních - že jsou změkčované směsi silikou, a ta z gumy postupně vyprchá, tj. po 4 letech je zimák třeba hezký a nezpuchřelý s rozumným vzorkem, ale už není tak měkký a přilnavý.

silika je prchavá látka??????????? ja som si myslel že je pridávaná pri výrobe zmesi pre gumu!:myslim:myslim:myslim:myslim:myslim

Původně zaslal: barenst

V K+K zacina akce nekdy od 3 mesice do 5. stejne jako zimni od 8 -10 .

To znamená, že od března se koukat na akce letních pneu?:mrk

jj meli by mit - 5 % , jinak u nich mam nejakou slevu jako servis , ale to spise pro mistni .

Původně zaslal: Peta

4 roky na autě :D Nějaká tolik vydrží?

Původně zaslal: OK406

A proč by při služném zacházení nevydrželi??

Protože jsou sjetý ;)

Původně zaslal: Mila_S

takže když koupíš teď, tak než ji nasadíš, tak bude min. půl roku, ale spíš rok stará :super

No a když ji koupíš až na jaře, tak bude stejně stárnou v nějakém skladu, kdovíjak uskladněná. Si nevybereš, protože v té akci na jaře budou vyprodávat skladové zásoby z loňska.

[upravil dne 25.10.07 Kdo]

Kdy se kupují letní to nevím, ale zimní asi před 14ti dny v Kauflandu v Č.Buděj. byly za 120 Kč. :o:o Měli špatný čárový kódy. Já to mám sice jen z vyprávění ale kamarádky známej prý vyrazil pro 2 gumy a když po něm u kasy chtěli 240Kč tak dojel domů pro dodávku a naložil ji plnou.

Původně zaslal: chotemicak

Kdy se kupují letní to nevím, ale zimní asi před 14ti dny v Kauflandu v Č.Buděj. byly za 120 Kč. :o:o Měli špatný čárový kódy. Já to mám sice jen z vyprávění ale kamarádky známej prý vyrazil pro 2 gumy a když po něm u kasy chtěli 240Kč tak dojel domů pro dodávku a naložil ji plnou.

No jen aby nebyly prošlý a po rozbalení z nich nelezli červi :myslim

Tady je vidět kvalita pokladních. To jim mohlo být alespoň trochu podezřelé...

Taky bylo, ale ony nemají cenotvorbu ani označování na starosti - ony jen šmrdlají čárovým kodem přes sklo čtečky (někdy více jindy méně úspěšně) a poté inkasují prachy.

Tady je vidět kvalita pokladních. To jim mohlo být alespoň trochu podezřelé...

Myslím, že při tom žoldu, co dostávají je jim asi jedno, co pod čtečkou vypadne za cenu.