Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tryska ostíkávání zadní okno


varic

Recommended Posts

Původně zaslal: varic

Přestalo mi ostříkávat zadní okno, motorek vypadá OK. Nemůžu objevit trysku u stěrače, kterou se ostříkává zadní okno. Neví někdo jak to funguje ?

Nevím jak u tvého auta,ale u 206 je tryska v červeném stop světle co je ve střeše.Myslím,že to bude řešeno podobně.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,také by mě to zajímalo.Když jsem zjistil,že mi to chybí,nadával jsem na zloděje!Pak jsem tu krytku našel před garáží.Takže ne zloději ale já sám při pucování zadního okna.Krytku jsem jsem pojistil přitažením stahovacím páskem.P806

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm ... pokud tam máš jenom šroub tak to taky může být motorek ostřikovače z jiného auta. Pokud je to originál tak osa přes matku přesahuje a uprostřed je dutá. Po spuštění ostřikování bez krytky stříká voda dozadu za auto.

Jinak krytku jsem koupil za cca 150Kč v Citroenu, když jsem "zalhal" a řekl, že to potřebuju na Evasiona :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasický problém :)

Já mám dojem, že to stříkalo a přestalo stříkat. Ztratil jsem tedy čepičku s tryskami a takhle to vypadá pod ní ?

Manželka tvrdí, že to asi neodstřikovalo nikdy. A zase otázka dá se na toto nasadit jenom čepička s tryskami?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho co vidím na fotce, to už stříkat nebude. Normálně tam je velká matice a ne šroubek. Tam, kde je na fotce šroubek, má být kovová trubička (příruba), na kterou se nasadí krytka s tyskou. Na tvém místě bych odkrytoval páté dveře a hledal hadičku. Pokud tam je a funguje, nainstaluj si někde poblíž okna do pátých dveří trysku třeba ze škodule. Dveře jsou z laminátu, takže by to měla být sranda. Jinak by bylo třeba sehnat na vrakáči celej mechanismus motorku. Nebo alespoň ten dutý hřídel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Podle těch tvých fotek je vidět, že orginál ostřikování je zrušeno. Takže manželka měla pravdu. Na tvém místě bych si dal trysku z jineho auta do dveří. Ono ten orginál není nic extra. Nebo si kup orginál motorek hádám to bude kolem 4000Kč.

Já měl ten motorek nepohyblivý, takže jsem ho rozebral opravil uhlíky, namazal a zase smontoval. No už 5 měsíců funguje, ale jak dlouho bude kdo ví.

Přikládám fotky. Na první je vidět dutá oska (pravý horní roh) na, kterou se nasadí stěrač a po dotažení matky i plastová krytka.

motorek.jpg

Na druhé fotce je pro zajímavost vnitřek a je vidět dutá oska z druhé strany.

motorek2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...