Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spatny potenciometr plynoveho pedalu u 406 2.0 HDi


kukikuk

Recommended Posts

Ahojda.Prosil bych o radu a to konkretne u nekoho kdo ma 406ku jako ja s motorem 2.0 HDi zda by mi mohl pujcit na chvilku ten potenciometr (demontaz 1min) abych zjistil zda ma cenu kupovat novy ktery stoji prez 3 tis....nebo zda ho nekdo neprodavate, ci nevite kde bych ho levne sehnal. Jedinej problem je v tom, ze me to rozsvici kontrolku diagnostiky a tim jak je nejspis na pul funkcni, tak me auto nejede tak jak by melo.Predem dekuju za vase rady:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já ti teda zkusím poradit, když se k tomu nikdo nemá:D. Náhodou mám stejný motor - 80 kW a mně to dělalo podobné věci, takže jsem si ten slavnej potenciometr sehnal na vrakáči - stál tágo, ale změna žádná a ve finále mi známej poradil prostříkat tu jeho zásuvku elektroprotektorem - kvůli vlhkosti, chce to pořádně prostříknout, potom nechat vyschnout a vyzkoušet za jízdy. Když tak můžeš prostříkat i zásuvku teplotního čidla a opatrně i řídící jednotku. Jestli ti to nepomůže, tak ti ten potenciometr můžu za tágo poslat + poštovné, tak dej vědět, jak jsi dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A com ze to mam prostrikat?....no tady taky de o to zda ten potenciometr z vrakace je funkcni, tohle je casta pricina u 406tek ze odchazi tak mohl byt i ten z vrakace soptanej...Jinak odkud ty ses?Nemohli bychom si dat nekde sraza?:D potom bych ho od tebe koupil pokud by to byla opravdu tahle zavada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kukikuk

Opravdu uz nikdo zadny zkusenosti?....co me rikali v Peugeotu tak prej je to hodne casta zavada tak se divim ze o tom nikdo nic nevite ;o(

Ahoj. Mam 66HDi, a zatal problem nemam, aspon myslim. Rad bych ti pomohel, ale do Senice (SK) asi nepojedes. Skus v servise, nech ti pozicaju, a vlastne aj vyskusaju, lebo lesti to neni tym potenciometrem, tak si stym ajtak neporadis. :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A este neco, pises dole, ze mas PC nacipovany. Nevbude to nahodu ta vada? Vis, vselijake "zvysovani vykonu" je diskutabilne, a hlavne od nejakych sarlatanu, kterí sa tomu hovno rozumia. Potenciometr moze byt o.k. ale PC si to moze vselijako vyhodnocovat..... :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kukikuk

Opravdu uz nikdo zadny zkusenosti?....co me rikali v Peugeotu tak prej je to hodne casta zavada tak se divim ze o tom nikdo nic nevite ;o(

Ja jsem zasel slysel u "svych" mechaniku, ze ten potenciometr je takrka nesmrtelnej. Mam 373 t. km a zatim teda nic a to je nejakejch seslapunuti plynu...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matrix Chose-tak to si asi ty mechaiky spatne vyslechnul :D ja mam znamyho v peugeotu a rikal me ze je to hodne casta zavada kort u 406tek...tak si bud kazdej rika co chce, nebo tomu nerozumim:D..diagnostika me vypsala chybu tohodle potenciometru, jenze ani diagnostice nemuzes verit, je to jen pomucka, ktera pomaha pri reseni problemu a nikdy to neni na 100% pravda ze to co vypise za zavady, ze to tak opravdu je ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kukikuk

Matrix Chose-tak to si asi ty mechaiky spatne vyslechnul :D ja mam znamyho v peugeotu a rikal me ze je to hodne casta zavada kort u 406tek...tak si bud kazdej rika co chce, nebo tomu nerozumim:D..diagnostika me vypsala chybu tohodle potenciometru, jenze ani diagnostice nemuzes verit, je to jen pomucka, ktera pomaha pri reseni problemu a nikdy to neni na 100% pravda ze to co vypise za zavady, ze to tak opravdu je ;o)

Ahoj, no co sa tyka tej diagnostiky, tak je na nizkej urovni napr. oproti japonskym. Ta diagnostika ti toho moc nepovi, a ked ano, neni to nijak presne, a problem moze byt uplne inde. Ale uz sem hovoril, mne to slape v poho. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tuhle závadu jsem řešil asi před rokem - rozsvítila se mi za jízdy kontrolka řídící jednotky motoru a diagnostika v servisu hlásila chybu snímače polohy pedálu.Tehdy to vyřešilo opravdu "jen" prostříknutí konektoru přímo na tom snímači "kontoxem". Pokud vím, existují 2 verze snímače - jedna je "odporová" s potenciometry a druhá má optické snímače.Ta s potenciometry bude náchylnější na opotřebení odporové dráhy. Můj optický snímač má 2 napěťové výstupy které mají shodný průběh ale s diferencí. Dá se zkontrolovat nejlépe 2 kanálovým osciloskopem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...