Sign in to follow this  
Followers 0
Ras2

Ako casto vam kontroluju policajti gumy?

19 posts in this topic

Mam asi opacny problem ako vecsina, ale chcem dat na 206 SW 14" disky a zimne gumy. V TP mam len 195/55 R15 85H, tak mi vlastne policajti mozu zobrat technicak ak to zistia. Bol som dnes u dilera a 14" disky aj s pneu 185/65 za cca 3000 co nieje zle a aj tie pneu sa mi zdaju na zimu asi lepsie ako 195. Zapis ineho rozmeru do TP je celkom porod a bez zaruceneho uspechu.

Ještě jsem se nesetkal s "chytrým poldou" - kterej by mi kontroloval pneu (no, můžou bejt výjimky, ale raděj ne) - max. jak říká "Matrix.." - ojetí vzorku.

Jednou mě to kontrolovali - ale ukecal jsem to, neměli měrku - já sice jo, ale věděl jsem, že houbka bezénu již místy neodpovídá.

Po perfektním výstupu : policajt versus "blbý"vesničan - jsem byl milostivě propuštěn.

To já taky scháním disky se zimákama 185/65 r14, ale vůbec je nemohu sehnat. A Když jo tak za nehorázně velký peníze. Myslíte že Et hraje velkou roli? Měl bych mít et 24 mohl bych dát na auto disky s ET 18? Asi ne že jo

[upravil dne 18.10.2007 autojirka]

Původně zaslal: Peta

A co tomu rekne pojistovna pri nehode?

Ta o tom nemusí vědět, se tam vrátěj původní kola

Původně zaslal: autojirka

To já taky scháním disky se zimákama 185/65 r14, ale vůbec je nemohu sehnat. A Když jo tak za nehorázně velký peníze. Myslíte že Et hraje velkou roli? Měl bych mít et 24 mohl bych dát na auto disky s ET 18? Asi ne že jo

[upravil dne 18.10.2007 autojirka]

to je 6 mm na každé straně... ukaž mi někoho, kdo tohle vyosení pozná :)

Naposledy mi kontroloval policajt gumy před 10 lety, u otcova Wartburga, v zimě. No zastavil vrak, a těšil se, jak se po mě povozí. Jenže milý warťas měl obuté fungl nové zimáky Michelin převyšující hodnotu vozu (byly sundané z nějaké bouračky), no nezapomenu na ten policajtův výraz, když se na ně podíval. I otázal jsem se ho hned začerstva, jestli se mám jít na oplátku podívat na gumy na tom jejich služebním fáčku - dost nas*aně odvětil, ať jedu...

Pokud mluvím z vlastní zkušenosti, tak to bylo jen jednou jedinkrát a to ještě na dodávce (pouze vzorek jak píše Oddie), jinak myslím, že to není zrovna věc na kterou by se zameřovali:super Vím o jediném případě a to u "tučňáků", kteří vytuní auto tak, že kola koukají půlkou šířky ven:aut Ale jinak myslím, že můžeš být v klidu:papa

Mě při kontrole (teda placení za rychlost:mad:) jednou policajt jenom řekl: "Ty patnáctky na toho Golfa asi nepatřej, co?" Jinak byl ale v pohodě a pustil mě normálně dál :D

EDIT: Jinak mi maximálně kouknou na vzorek, jestli vůbec. A loni na STK se na kola borec ani nepodíval...

[upravil dne 19/10/2007 Dundee]

Původně zaslal: .mycTD

dokud je ET v kladnych hodnotach, tak je to ok:super

Tak díky za radu, asi do toho pujdu:D

Vlastně si nevzpomínám, kdy jsem viděl naposledy policajta u silnice. :nevim

A poslední kontrolu jsem absolvoval v červenci 2005 (jsem na silnici denně) nicméně na gumy se nedívali.

Původně zaslal: autojirka

Jo díky, ted mám nabídku disků s et 34, takže bych je tam teda mohl dát? Díky

nevim teda, jak u 306ky, ale obecne mi ET34 prijde na pazouta naopak moc velky

Asi to risknem a dam dam tie 14.

K tomu ET na 206 su tusim13 s ET28, 14 s ET34 a 15 ET27 a u 306 13 s ET20, 14 s ET24 a 15 s ET18

No nedělejte z těch policajtů blbce. Samozřejmě když vás budou chtít buzerovat, tak si to užijete. Vím o čem hovořím, také jsem byl v minulosti mezi nima.