Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

106/1,1i olej převodovky


mca

Recommended Posts

Zdar! Zakoupil jsem 106/1,1i r.v.92 a mám strach o převodovku. Chtěl bych tam dát nový olej, pokud tam starý ještě nějaký je. Zejména při zpátečce docela dost kvílí na můj vkus. Poradí někdo kudy vypustit a kudy nalít olej??? V manuálu píšou, že se tam vejdou 2l. Neviděl jsem žádný výpustný šroub, snad zespodu diferáku??? Díky za každé info!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypouštěcí šroub je v nejnižším místě, zespoda převodovky, pokud bys původní olej chtěl zcela vypouštět.

Zepředu zprava je kontrolní šroub, po jehož spodní okraj má sahat hladina převodového oleje (ne víc). Tudy je možno olej dolévat, nejlépe injekční stříkačkou a pomalu čekat, až olej steče a dorovná hladinu, abys toho nedal moc.

Zhora je také nalévací otvor, krytý černou plastovou krytkou (nevím, zda to má i 1.1 v první generaci, já mám ročník 97 ale asi ano). Tudy je možné převodový olej nalít pomalu a kontrolovat přes otevřený kontrolní šroub.

Olej ESSO Gear Oil BV 75W80/Total Transmission BV 75W80, cca 2 litry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...