Escaper

Kolik nemrznouci smesi

13 posts in this topic

Pri ranim pohledu z okna me tak napada ze bych mohl misto ciste vody nalit do chladiciho okruhu neco nemrznouciho. Nevite nekdo nahodou kolik je na 206 1.4i ted spravny pomer? Lepe receno, kolik mam nalit nemrznouci kapaliny do vody?

to záleží, do jaké teploty chceš,aby ti to nezmrzlo. Pokud nemrznoucí směs zředíš s vodou 1:1, bude to tak do max -20st.C...

no ja myslim ze -20 bude stacit. TAkze druha otazka. Nevite nekdo nahodou kolik je vody v chladicim okruhu ze?

počítej kolem 5-6 l.když tam naliješ 2 l nějaké nemrznoucí kapaliny-bude to dobré.když objetuješ ještě 100kč a naliješ tam 3 l.bude to 100% a nepřekvapí tě ani -30°C

Víme.

APM TEC píše 7L , ale když jsem měnil minulý podzim, tak jsem tam natlačil 6L. Ředil jsem to 1:1, originál pežoťáckéj nemrznoucí sajrajt (modrý).

Ja se ted dival ze mam 3 litry nejakeho carline antifreeze G48 a pri redeni 1:1 pisi odolnost -36stupnu, takze kdyz to tam naleju tak by to melo byt dobre

A víš co tam máš momentálně nalito?? Já se ptal jestli to můži míchat a bylo mi řečeno, že pokud nevím na sto procent co tam je, tak raději ne. Prý se některé druhy nesnášejí a zdrcnou se.

edit, asi jsem Tě nepochopil, chceš to asi komplet vypustit.

[upravil dne 16/10/07 imaster]

ještě jsem nezažil,že by se to zdrclo.ta aktivní látka je prakticky u všech výrobců stejná.ale i tak doporučuji vodu vypustit a dát novou destilku + nemrzku.....

Já vždycky na podzim vytáhnu trochu vody do panáka a dám do mražáku. Když to zmrzne tak přidám nemrznoucí kapaliny a pokus opakuji. V mražáku je něco pod -20st., takže mám jistotu.

v 206 je 7L ,ale 2,0i má iba 5L a nafta 1,9D až 8,6L, 2.0Hdi=6,3L a 1,6 16V = 6,2L , ideálny pomer je -35°C, pri výmnene treba rátať že tam asi 0,5L ostane, podla kvality zmesy sa interval výmeny mení,vačšinou vyrobca udáva interval.Nemali by sa miešať farby nemrz. zmesy, riedenie destilovanou vodou není podmienkou pretože vačšina nemrznucich zmesí obsahuje prísady proti usadzovaniu vodného kamena:papa

post-0-14109596743601_thumb.jpg